PDA

Zobacz pełną wersję : Ja też mam :))



jarekson
22-08-2006, 12:50
Kupiłem Unidena 520 xl i antene hustlera 100.
Antena taka sobie ale jak na moje potrzeby może być.
Tarchomin obstawiony :)
------------------------------------
Update: 09,09,2006

Antena MIdland ML-145 - teraz wiem co dobre :)

aldek
22-08-2006, 13:02
też mam to radyjko i obecnie testuje taką samą antenę :)
Co do radia to potwierdzam i utwierdzam wszystkich którzy sie wahają nad wyborem że jest :up:
A o antenie mam takie sobie zdanie , ale spróbuję jeszcze inne :)

krzys-68
23-08-2006, 01:00
No to jeszcze prosba :satan: :oprócz nasluchiwania wiadomości odpowiadajcie też :metal

jarekson
23-08-2006, 08:51
No to jeszcze prosba :satan: :oprócz nasluchiwania wiadomości odpowiadajcie też :metal
A to trzeba odpowiadać :)

mikruss
25-08-2006, 10:57
A propo nasłuchu. Wczoraj wracając z Piotrkowa chłopaki sobie na radiu trochę gaworzyli. I nagle jakiś czubek wyskoczył na nich że on nie ma zamiaru słuchać pierdół bo on jedzie i musi mieć nasłuch czy nikt miski nie stoją i czy nie suszą. Oczywiście wywiązała się dyskusja na jego temat. Miałem ochotę też sam cos właśnie temu słuchającemu coś powiedzieć, ale w końcu odpuściłem ponieważ chłopaki go zjedli w końcu. I po co takiemu baranowi radio, chyba tylko poto aby pokazać że ma i być cwańszym niż mądrzejszym.

ubidigi
25-08-2006, 11:31
No nie do końca chłopaki mieli rację. CH#19 służy nie do pogawędek. Jednocześnie popieram apel o aktywne uczestnictwo w skanowaniu obcych z suszarkami. I chodzi nie tylko o info gdzie stoją ale że nie stoją.

krzys-68
25-08-2006, 11:52
Tak jest ,kanał 19 to "kanał drogowy" czyli do informacji co jest a czego nie ma drodze,mamy znac wszystkie utrudnienia i zagrozenia i o nich tez powiadamiać.Do pogaduch mozna zejsć na inny kanał :satan: ,a nawet nalezy,niestety wiekszość TIR to "chlopcy po wojsku" dla których kultura jazdy i osobista jest obcym pojeciem :zly:

jarekson
25-08-2006, 12:08
Ja zauważyłem na własnym przykładzie że aktywne uczestniczenie w informacjach drogowych jest utrudnione w powodu słabego zasięgu naszych kikutowatych anten w osobówkach.
Nie każdy może na stałe zamontować anteny albo długiego bata na magnesie.

krzys-68
25-08-2006, 12:13
To fakt,ale niejednokrotnie zapytanie idzie w eter i widać zaraz jak jedzie osobówka z "WC-pikerem" i cisza nastaje,wiec wnioski sa oczywiste.
Wiadomym ze nadawnia na dalszej odleglosci z magnesika jest zle,ale slyszalnosc jest lepsze :satan: ,dlatego sympatyczne są dni powszednie do jazdy,TIR sa czeste :bigok:

11lukasz
25-08-2006, 12:32
Jesli chodzi o Hustlera to sprawdzil mi sie w trasie, jak i sprawdza mi sie w miejscie. Tez chce wymienic na dluzsza, ale raczej to zachcianka.

Wczoraj robilem test:
Uniden 510 + Hustler 1m
Cobra 19 + president wilson 1m

Cobra byla na placu teatralnym, a ja sie oddalalem. Przestalismy sie slyszec, gdy minalem plochocinska, kolega mnie jeszcze slyszal, ale ja jego nie.... mysle, ze Hustlerek jest OK, wiadomo, ze mozna miec wiecej :metal

Oczywiscie testowalismy na innym kanale, zeby nie zagluszac 19 :terefere:

Faktycznie moda na CB przyciagnela duzo sluchaczy, ktorzy wykorzystuja info o czystej sciezce do lamania przepisow.....nie dziela sie info jak w druga strone.

pozdro

mikruss
28-08-2006, 11:23
Panowie zgadzam się że kanał 19 nie służy do dłuższych pogaduszek. Ale jeżeli ktoś parę słów zamieni i zajmie mu to kilka minut to nie jest powód aby odrazu się wściekać. Osobiście zawsze staram się przejść kanał wyżej i tam sobie gadam.[/url]

_Junior_
30-08-2006, 01:54
Panowie zgadzam się że kanał 19 nie służy do dłuższych pogaduszek. Ale jeżeli ktoś parę słów zamieni i zajmie mu to kilka minut to nie jest powód aby odrazu się wściekać. Osobiście zawsze staram się przejść kanał wyżej i tam sobie gadam.[/url]

I najlepiej przejść 2 kanały wyżej żeby nie robić zakłuceń..
Miałem raz tak jak jechałem do szkoły i było ich słychać jak ufo :jezyk1:
I omało przez ich głupote sie nie spuzniłem do budy(tia).
A w godzinach szczytu niezle mięchem żucają :getsome:

Lowlander
30-08-2006, 02:44
niestety wiekszość TIR to "chlopcy po wojsku" dla których kultura jazdy i osobista jest obcym pojeciem :zly:

Nie ująłbym tego lepiej.

Mamut
30-08-2006, 11:14
jak mam CB to dużo lepiej mi się jeździ.
Nie chodzi o prędkość ale o współpracę z innymi kierowcami, zwłaszcza z TIRami.
Jest dużo fajniej i sympatyczniej, a na latające "mięso" wystarczy prośba o zmianę słownictw bo żona lub dzieci słuchają, z zasady skutkuje.

magnesówkę wymieniłem na stałą sirio.
ładniej wygląda i nie rysuje dachu.

Luca
30-08-2006, 12:42
magnesówkę wymieniłem na stałą sirio.


:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: Udanych łączności :metal

:metal :beer: :bigok:

Andy
30-08-2006, 15:45
magnesówkę wymieniłem na stałą sirio.
ładniej wygląda i nie rysuje dachu.

Ja dzisiaj zdejmuję magnes i zakładam antenę polecaną przez Straitsa:
Sirio Tajfun 27.
Zobaczymy co to warte.

MaDzik
30-08-2006, 22:59
Ja mam znanego i lubianego Unidenka Pro 520XL i antenkę Lemm AT-1200 na uchwycie krawędziowym (na klapie kombi) i śmiga naprawdę elegancko. Co do "niedzielnych użytkowników CB" to zgadza się, że zamiast pomagać na trasie tylko nasłuchują. Często fruwam trasą katowicką i gdyby nie TIR'y to ciężko by było cokolwiek się dowiedzieć. Wołasz i wołasz a tu cisza, nie mówiąc o tym, że co chwila mijają Cię kolesie z "batami" na dachu. Gdzieś czytałem taki tekst, że "interes zrobi ten, kto wyprodukuje i zacznie sprzedawać radyjka tylko z kanałem 19'tym i bez gruchy". Sprzęt tylko do nasłuchu!!! Mięcho w eterze to zupełnie inna kwestia i wynika z tego, co ktoś już zauważył. Kultura, kultura i jeszcze raz kultura!!!

Pozdrawiam!!!

MaDzik

krzysztof_o
12-09-2006, 23:27
Ja będe zakładał unidena 510 xl w piątek i antenke at - 71 + radio 1 din w miejsce orginalnego radia i aby ustrzec dzieci przed mięchem zakładam głośnik w podsufitówce który będzie można wyłączyć i słuchawki na stałe

krzys-68
12-09-2006, 23:46
Ja będe zakładał unidena 510 xl w piątek i antenke at - 71 + radio 1 din w miejsce orginalnego radia i aby ustrzec dzieci przed mięchem zakładam głośnik w podsufitówce który będzie można wyłączyć i słuchawki na stałeBedzie latwiej w parze jechać :satan:

krzysztof_o
19-09-2006, 20:52
Ja będe zakładał unidena 510 xl w piątek i antenke at - 71 + radio 1 din w miejsce orginalnego radia i aby ustrzec dzieci przed mięchem zakładam głośnik w podsufitówce który będzie można wyłączyć i słuchawki na stałeBedzie latwiej w parze jechać :satan:

Zdecydowanie tak :))