PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Awaria Radia nie włącza się , wcześniej szumy



pavko82
06-07-2013, 23:03
Witam

w marcu kupiłem Mondeo mk3 i od początku wyjeżdżając poza miasto stacje radiowe zaczynały szumieć a wracając do miasta wszystko wracało do normy. Tydzień temu radia wogóle nie było słychać, np ustawiłem ręcznie na 91 FM czyli RMF FM i nic, tak jak bym mute włączył ani szumu ani odgłosu radia. Postanowiłem dziś wyjąć radio ponieważ myślałem że może antena się wypięła z radia ale się okazało że antena jest dobrze umieszczona. Po włożeniu radia wogóle nie da się włączyć :( Wspomnę że wyjmowałem radio przy podłączonym akumulatorze i może to spowodowało jakieś zawarcie? a może jakiś bezpiecznik poszedł ale nie wiem który jest od radia? Proszę napiszcie który bezpiecznik odpowiada za radio, czy możliwe że coś się spaliło jak demontowałem radio przy załączonym akumulatorze i co może byc z tymi falami radiowymi?dodam że zestaw głośno mowiący podłączony do radia cały czas działa- nie wiem czy to ma znaczenie i wczesniej płyty cd działały tylko radio nie

dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

steell
07-07-2013, 12:18
Sprawdź wszystkie wtyczki z tyłu radia jak masz przejściówki to sprawdź je, poodciskaj, sprawdź też bezpiecznik z tyłu radia i chyba w skrzynce bezpiecznikowej też jeden jest.
Jakie masz radio w swoim fordzie bo z opisu nic nie wiadomo? zapala sie podświetlanie czy też nie?

pavko82
07-07-2013, 13:20
Posiadam radio 6000cd, nie działa podświetlenie i nie ma głosu- wogóle się nie włącza. a gdzie z tyłu radia jest bezpiecznik? znalazłem tylko antenę, po środku jakaś osłonka stożkowa wkręcana na śrubę i kostka z kablami a bezpiecznika nie widzialem.

steell
07-07-2013, 18:42
Sprawdziłem u siebie, faktycznie radio nie ma bezpiecznika

Sprawdź bezpiecznik w skrzynce w nogach kierowcy za schowkiem 69 - 7A – Audio, Zestaw wskaźników
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/77908-Rozmieszczenie-bezpiecznik%C3%B3w-FORD-MONDEO-2000-2007-MKIII

pavko82
20-07-2013, 23:12
podmieniłem inne radio i wszystko jest ok :) więc koszt uzywanego radia 250 zł a mam pytanie da się wyjąć płytę z niedziałającego radia?

zetes
21-07-2013, 12:25
da się wyjąć płytę z niedziałającego radia?

Gdzieś w okolicy napędu płyty z przodu panelu powinna być maluteńka dziurka - wtykasz tam igłę i płyta powinna wyjść ;)

Wytaptane z fona