PDA

Zobacz pełną wersję : [All] Zaprawki lakiernicze



Zibi7071
11-07-2013, 10:58
Witam, mam taki problem otóż mam delikatne pęcherze lakieru są one nie wielkie ale chciałbym to konkretnie zrobić potem auto konkrenie zakonserwować. Moje pytanie brzmi, czego użyć do zaprawek aby wyszedł dobry efekt, jakieś podkłady czy sama szpachla? Proszę o pomoc. Mam też pytanko jak zabezpieczyć zdrowa blsche np. Progi przez korozją

Zibi7071
20-07-2013, 13:23
Czy masa ochrona baranek bedzie dobra do zabezpieczenia progów od zewnątrz?

Fortis
20-07-2013, 14:19
do zabezpieczenia od piaskowania kamieniami.

rdze zeszlifuj, daj np. cortain F tani i dobry, zmyj wodą daj podkład epoxydowy najlepiej 2K i kolor ew. baranek.

Zibi7071
22-07-2013, 19:07
Czyli taki branek byłby dobry? Bo tam nie ma rdzy i dlatego chce to wcześniej zabezpieczyć... Myślałem nad takim środkiem http://www.klakiernik.pl/Srodek_do_ochrony_karoserii_i_masa_uszczelniajaca_ U210_APP_1L-85.html albo http://www.autokosmetyki.pl/w%C4%82%C5%BArth-preparat-ochronny-do-podwozi-i-progow-szybkoschnacy-baranek-bszaryb-aerozol,p2349.html ew. (http://www.autokosmetyki.pl/w%C4%82%C5%BArth-preparat-ochronny-do-podwozi-i-progow-szybkoschnacy-baranek-1kg-bszaryb,p862.html) a mam także problem z rdzą pod drzwiami z mk3 juz daję znaki i chce to wyczyścić i jakoś zabezpieczyć.. dokładnie nie wiem jak się zabrać, myślałem może nad motipem albo brunoxem.. Mój sposób to:
- wyczyścić szczotką
- odtłuścić dwa razy
- dać brunoxa albo PROTECT 340 (zastawawiam się ) :boshe:
- potem kolejna warstwa
- warstwa podkładu akrylowego
-lakier barwny
-lakier bezbarwny
- na koniec jakiś smar.. :mo:
Tak chce zrobić z drzwiami.. a do progów baranek i w środek progów i drzwi tectol..
Jeśli coś źle chce zrobić to proszę o radę :D

MaXyM
23-07-2013, 00:02
A ja sie zapytam, co robicie z malymi ryskami czy malymi obiciami. Mam na myslic cos takiego ze ktos lekko stuknie krawedzia drzwi o drzwi waszego auta. sa to zwykle ryski paromilimitetrowe, centymetrowe. Malowac nie trzeba ale estetyka cierpi. Jest na to jakis latwy domowy sposob?

Fenix9009
05-08-2013, 21:53
Ja użyłem to tego farby dobranej do koloru i pędzelka retuszerskiego 00 w sklepie dla plastyków ( tylko taki dobrej, jakości - koszt ok 10 pln). Najpierw dana ryskę czy odprysk od kamienia szlifuje kamieniem szlifierskim na wiertarce, aby usunąć rdze.

Następnie wypełniam podkładem używam Corizon. Jak podkład przeschnie ok. 24h dane miejsce zamalowuje baza a po kilku godzinach lakierem bezbarwnym. Najczęściej po takiej zaprawce lakier bezbarwny wypływa lekko na stary lakier -to dobrze. Na koniec papier 2000 w rękę, i szlifuje wszystko na równo a potem pasta polerska ( używam 3M) i nie ma śladu po rysie.

Pozdr

Zibi7071
06-08-2013, 16:20
Ja użyłem to tego farby dobranej do koloru i pędzelka retuszerskiego 00 w sklepie dla plastyków ( tylko taki dobrej, jakości - koszt ok 10 pln). Najpierw dana ryskę czy odprysk od kamienia szlifuje kamieniem szlifierskim na wiertarce, aby usunąć rdze.

Następnie wypełniam podkładem używam Corizon. Jak podkład przeschnie ok. 24h dane miejsce zamalowuje baza a po kilku godzinach lakierem bezbarwnym. Najczęściej po takiej zaprawce lakier bezbarwny wypływa lekko na stary lakier -to dobrze. Na koniec papier 2000 w rękę, i szlifuje wszystko na równo a potem pasta polerska ( używam 3M) i nie ma śladu po rysie.
No no :D to jest ciekawe. Fajnie to opisałeś ;D :zakrecony: ja muszę tak samo zrobić :D ale powiem wam że każdy psioczy na pastę TEMPO, Mój Kolega z Vectry zrobił taką perełkę, że człowiek nie może uwierzyć że auto ma tyle lat :D Jednym słowem trzeba trochę popracować i z większością środków dałoby radę coś fajnego zrobić;D