PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] pompa wspomagania, regeneracja czy zamiennik



kamilxx87
12-07-2013, 13:56
Padła mi pompa wspomagania.
Nowa kosztuje w granicach 1500-2200 zł.
tak więc pozostaje przy decyzji czy kupić zamiennik czy regenerować?
czy ktoś z Was miał już jakieś doświadczenia?

Proszę uzupełnić profil o silnik auta.

rooobaczek
13-07-2013, 19:25
Jaki masz silnik? (ciach) :skromny:

kamilxx87
16-07-2013, 13:48
2.0 TDDI 115km :)

rooobaczek
16-07-2013, 21:34
Zorientuj się czy będzie pasowała od TDCI z 2001 z silnika 130KM, jak tak to zgłoś się do mnie, dogadamy się ;>

Swistak
18-07-2013, 12:56
Jest jedna pompa do wszystkich TDDI/TDCI w Mondeo MK3. Jestem tyle co po wymianie od ubiegłej soboty na używaną za 200zł - komplet pompa wody + pompa wspomagania po przebiegu 160 tys. km. Po montażu, zalaniu świeżego płynu "niestety" skończyła mi się darmowa siłownia ;) :) Wspomaganie pięknie działa. Po montażu zostawić na wolnych obrotach na 20min., żeby olej się uspokoił, w między czasie co jakiś czas pokręcić kierownicą od skrajnego lewego do skrajnego prawego położenia. Do tego czasu może jeszcze pompa pojękiwać bo trudno jest wlać olej aby nie powstały żadne pęcherzyki powietrza. Gdy je już wypcha z układu wszystko ma pracować jak należy. Wszystko do zrobienia samemu. Główny problem to nakrętka przy pompę na przewodzie do przekładni (mniejsza względem tej większej). U mnie nie puściła za żadne skarby. Nie miałem pod ręką palnika więc wykręciłem ją razem z tą większą nakrętką i zakręciłem z powrotem na wymienioną pompę. Po wymianie wszystko jest szczelne w tamtym miejscu.