PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] wypięty wężyk tylnego spryskiwacza.



rajman
15-07-2013, 08:44
witam.

tak jak w temacie, wypiął się wężyk tylnego spryskiwacza tyle że na łączeniu, a nie bezpośrednio przy pompce.

nie ma tam jak włożyć ręki, więc trzeba jakoś wyjąć, poluzować zbiorniczek. jest do tego jakiś dostęp po ściągnięciu nadkola, czy trzeba (o zgrozo) zdejmować zderzak ?

pozdrawiam,
rajman

krzych76
15-07-2013, 13:12
Jesteś na 100% pewien, że nie cieknie Ci przy pompce? Sprawdź porządnie zanim rozbierzesz pół auta. Ja też myślałem że gdzieś wężyk wyskoczył, a okazało się że cieknie z plastikowej złączki wężyka, którą nakłada się na króciec tłoczący pompki - takie badziewne rozwiązanie bo od drgań wyrobiły się stożki uszczelniające. Dwa miesiące temu borykałem się z tym problemem. Założyłam mufkę z miękkiego gumowego wężyka na oba elementy i zacisnąłem cienkimi opaskami elektrycznymi. Pomogło.
Pozdrawiam.

MarekPrint
15-07-2013, 16:13
Odkręcasz prawe nadkole z przodu ( przednią część wystarczy) i już masz dobry dostęp do dołu zbiornika sprysków.

rajman
15-07-2013, 22:01
Jesteś na 100% pewien, że nie cieknie Ci przy pompce? Sprawdź porządnie zanim rozbierzesz pół auta. Ja też myślałem że gdzieś wężyk wyskoczył, a okazało się że cieknie z plastikowej złączki wężyka, którą nakłada się na króciec tłoczący pompki - takie badziewne rozwiązanie bo od drgań wyrobiły się stożki uszczelniające. Dwa miesiące temu borykałem się z tym problemem. Założyłam mufkę z miękkiego gumowego wężyka na oba elementy i zacisnąłem cienkimi opaskami elektrycznymi. Pomogło.
Pozdrawiam.

napewno sie wypial bo od dolu mam jak na dloni 10cm weza ze zlaczka a od gory swobodnie wychodzi reszta idaca do tylu.


Odkręcasz prawe nadkole z przodu ( przednią część wystarczy) i już masz dobry dostęp do dołu zbiornika sprysków.

dzieki. tyle ze do dolu zbiornika to mam dostep i z kanalu. mi potrzeba dostepu do miejsca ktoredy ida wezyki w gore.

rajman
22-07-2013, 11:51
nikt nie podpowie jak to tam w koncu jest?

tapatalked