PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Zgasł i nie chce odpalić. Pomocy!!!



aphalon
15-07-2013, 15:48
Witam,

Panowie, potrzebuję pomocy. Mój mondziak zgasł i nie chce odpalić, kręci ale nie odpala.

A to było tak, zatankowałem na Orlenie Verve, do pełna. Przejechałem 300km, postał dwa dni i po przejechaniu 20km porczas dodawania gazu zaczęło coś "terkotać", więc noga z gazu, słucham- wszystko ok, ja w gaz a on "terkocze" więc ja mu luz, a on zgasł. No i teraz nie chce odpalić. Jaka może być tego przyczyna?
Z większych napraw to w lutym miałem wymieniane dwa wtryski (są jeszcze na gwarancji) i dwa dni prze wyjazdem wymieniałem 3 rolki napinacza, pasek i tzw. "małą dwumasę".

Proszę o pomoc bo nie wiem co robić, autko mam od miesiąca i już taki zonk.

P.S. Dodam tylko że mam MKIII 2004r 2.0 TDCI 130KM

Myniu
15-07-2013, 16:01
Sprężynka mruga? Podłączenie pod komputer, pomiar ciśnienia paliwa na postoju i podczas rozruchu. Tak to trochę wróżenie z fusów.

aphalon
15-07-2013, 16:11
Przy drugim dodaniu gazu zapaliła się sprężynka. Teraz normalnie po przekręceniu zapłonu zapala się jak od grzania świec i zgaśnie, ale nie zapala. Pod komputer nie miałem jak podłączyć bo stało się to wczoraj, a byłem 150km od domu więc zostawiłem u znajomego, który ma dzisiaj lub jutro postawić go na jakiś warsztat aby go sprawdzili.

aphalon
16-07-2013, 15:58
Zna ktoś może kogoś w pobliżu Drobina (mazowieckie) kto mógłby podjechać i podpiąć mondeo pod komputer i sprawdzić co się stało? Bo komputer mechanika u którego autko stoi nie może się połączyć.

aphalon
30-07-2013, 11:27
Witam,
Wczoraj usłyszałem werdykt z moim mondziakiem. Poszła pompa a od nie zatkały się dwa wtryski.
I tu mam do Was pytanie, bo autko kupiłem niecały miesiąc przed zdarzeniem, czy to możliwe, że poprzedni właściciel mógł wiedzieć że pompa nadaje się do wymiany? Czy po prostu mogła ni stąd ni zowąd się posypać?

Myniu
30-07-2013, 13:26
Pewnie wiedział i się pozbył problemu.

sly_PL
01-08-2013, 16:38
Witam,
Wczoraj usłyszałem werdykt z moim mondziakiem. Poszła pompa a od nie zatkały się dwa wtryski.
I tu mam do Was pytanie, bo autko kupiłem niecały miesiąc przed zdarzeniem, czy to możliwe, że poprzedni właściciel mógł wiedzieć że pompa nadaje się do wymiany? Czy po prostu mogła ni stąd ni zowąd się posypać?

Dziwne, że zatkały się tylko dwa wtryski, sprawdź ciśnienie pompy, jeśli opiłki, rozkreć wtryski wyczyć, sprawdź parametry, przelew wtrysków rozjazd dawkowania paliwa ciśnienie jakie podaje pompa, potem można stwierdzić co zrobićw mondku, żeby przywrócić go do eksploatacji