PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ASB w MKI



bmazurek
16-05-2005, 10:45
Witam mam mały problem ze skrzynią automatyczna w moim MKI a mianowicie wczoraj jadąc ok 80-90 km/h nagle skrzynia zredukowała sama bieg na 1 ponowne przygazowanie i sytuacja się powtarza. Po wyłączeniu silnika i odstaniu ok 5 minut objaw zanikł. Dzisiaj rano sytuacja się powtórzyła . W tej chwili chodzi normalnie . Może ktoś miał taki objaw? Szukam też pożądnego warsztatu w Łodzi i okolicy który zajmuje się naprawami autromatów . Pozdrawiam

pingwin
16-05-2005, 11:14
Wyglada na to, ze hydraulika nawala. Ew. elektronika swiruje. Najlepiej jedz na odczytanie bledow z komputera - w przypadku automata to chyba jedyna bezinwazyjna metoda diagnozy. Poza tym, w ASO maja jakis sprzet do diagnostyki hydrauliki (tez bezinwazyjnie). A mruga Ci kontrolka nadbiegu?

Jestes pewnien ze na "I" Ci zrzucila przy 90km/h?? Skrzynia by tego nie przezyla. Poza tym, ma ograniczenie - nie zrzuci na I powyzej 45km/h i na II powyzej 90km/h. Mysle ze na II zrzucil. Z tym, ze jak dasz pedal w podloge to jest to prawidlowa reakcja :satan: . Jezeli sama z siebie to zrobila - to komputer da Ci odpowiedz. Calkiem tez mozliwe, ze cos jest z komputerem silnika nie tak i daje dziwne info do skrzyni, a ta wairuje. Ja wlasnie tak mam i chyba czeka mnie wymiana PCM (centralny modul, ok 3kPLN). Nie chce Cie straszyc, ale na diagnostyce komputera wyjda zarowno ew. bledy sterowania silnika jak i bledy samej skrzyni.

Pozdrawiam,
pInGwIn.

fuel111
16-05-2005, 11:34
No czsem lepiej pojechać gdzieś dalej. W Warszawie też jest wiele warsztatów zajmujących się naprawami automatów i każdy jak nie zajedziesz to jest najlepszy i "Panie u mnie najlepiej, inni to szmaciarze" patrzysz na warsztat - atu syf i chroby wszelkie kiła i mogiła. Ale są dwa zakłady w których standart napraw i gwarancja jest respektowana bo mają swoją markę. Jak chcesz to adres na pviv podeślę. 8O

bmazurek
16-05-2005, 11:42
OK poproszę!

HEVA
16-05-2005, 11:44
Olczak jest dobry.
http://nadarzyn.com.pl/autoservice/index3.html

pingwin
16-05-2005, 12:32
Aha i sprawdz poziom oleju w skrzyni (na chodzacym silniku koniecznie). Slyszalem, ze jak jest za malo / za duzo to tez sie moga dziwne rzeczy ze skrzynia dziac.

Pozdrawiam,
pInGwIn

HEVA
16-05-2005, 17:36
Aha i sprawdz poziom oleju w skrzyni (na chodzacym silniku koniecznie). Slyszalem, ze jak jest za malo / za duzo to tez sie moga dziwne rzeczy ze skrzynia dziac.

Pozdrawiam,
pInGwIn

Na bagnecie powinno być hot i cold
Pierwszy to silnik gorący - musi mieć normalną temp. pracy, zatrzymujesz się, przewalasz wajchą PDNR tam i spowrotem, wrzucasz P, idziesz do auta (nie gasisz go!) i sprawdzasz poziom oleju.
Drugi to silnik zimny - rano odpalasz silnik, oczywiście wrzutka PDNR i spowrotem, wyłazisz z auta i sprawdzasz czy na COLD jest do maksa.

Minimalne ubytki powodują kaszanę i wariowanie układu sterowania.

Pozdro.

fuel111
16-05-2005, 21:27
Dostałeś info na priv, ale i tak jak wyżej Olczak jest drugim normalnym zakładem podzoń i podaj objawyniech może telefonicznie cosik powiedzą :metal

karollo
17-05-2005, 02:30
Wyglada na to, ze hydraulika nawala. Ew. elektronika swiruje. Najlepiej jedz na odczytanie bledow z komputera - w przypadku automata to chyba jedyna bezinwazyjna metoda diagnozy. Poza tym, w ASO maja jakis sprzet do diagnostyki hydrauliki (tez bezinwazyjnie).

Niestety w MKI, nie ma złącza ODBII, jest diagnostyka na "diodę" (ma to wady i zalety), jak chcesz to za kilka dni mogę poszukać więcej info na ten temat (teraz nie dam rady). Jutro (dziś) zasięgnę :jezyk1: odnośnie warsztatów w Łodzi.
A tak poza tym POZDROWIENIA DLA ZIOMALA, który ZdWolę wychwala :pad:

dodane:
Znalazłem coś na temt kodów: http://mkp.alfatel.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1394&highlight=sukces

bmazurek
17-05-2005, 19:01
Witam ponownie .Wczoraj jeszcze podjechałem warsztatu który miał skaner do Forda , po podłączeniu skanera i przejechaniu parunastu kilometrów , skaner wykazał błąd czujnika położenia dźwigni biegów, jak tłumaczył mi mechanik komputer "kazał jechać na IV biegu" a czujnik położenia nagle zaczynał wskazywać że dźwignia jest w pozycji I lub II . Rozmontowanie i przeczyszczenie czujnika jak na razie dało efekty oby tak dalej.

Pozdrawiam