PDA

Zobacz pełną wersję : [Porady] Pozbywanie się rdzy.



raiton08
20-07-2013, 20:59
Witajcie.
Pewnie takie tematy już były, ale słabo szukałem, więc nie znalazłem.

Otóż samochód stał przez kilka lat "osamotniony" i poziom rdzy się tak rozszerzył, że chciałbym was zapytać o rady jak się jej pozbyć. Głównie chodzi o progi i nadkola.
Planowałem to wyszlifować papierem ściernym, później szpachla i zamalować. Jak myślicie, to dobry pomysł?
Widziałem 1 temat o tym całym preparacie "Fosol" oraz "Corina", podobno dobrze ze sobą współpracują.


Dodam zdjęcia, nie przeraźcie się tylko, bo wygląda to tragicznie:
http://i44.tinypic.com/2mmfdlf.jpg
http://i39.tinypic.com/bgttsl.jpg

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Wikar2
20-07-2013, 22:26
'Na oko' to wyglada to tak jakby prog nadawal sie tylko do wymiany :wall:

Sprawdz jakims gumowym mlotkiem albo srubokretem jaka czesc progu jest przezarta na wylot.

raiton08
20-07-2013, 23:24
Na wymianę progów będę musiał pozbierać.
Póki co chcę chociaż to lekko "zatuszować" żeby tak się w oczy nie rzucało. To nie ma mi starczyć na lata.

Piotrus3108
21-07-2013, 10:37
ja tu widze w srodku juz "pianke montazowa" :( tak niestety jest jak wiek plus nasze warunki daja o sobie znac :(

moim zdaniem to zrob tak :
najpierw usunal bym rdze dokad idzie w miere lekko,potem bym oczyscil co mozna a co nie(nadmiar tej pianki troszke starł zeby bylo wgłebienie),nastepnie kupilbym szpachlówke z włoknem szklanym ladnie nałozył ja ale z głowa :huta: bo ja ciezko sie szlifuje,nastepnie szpachlowka gładka itp,wiadomo chyba ze papiery ladne stosowac granulacje i na koniec wodne papierki,dalej podklad antykoroyzyjny gleboko penetrujacy no i do wyboru na koniec albo bataranek albo cos innego np.czarna farba typu MAT :D

chyba wsio napisalem w wielkim skrocie :D bo wiadomo jak chce sie zrobic tymczadowo i zeby tego jeszcze nie spie... to trza rzezby troszke zrobic :D

Pozdr.

Fortis
21-07-2013, 15:03
usunal bym rdze

a to się wiąże z usunięciem progów. Nie ma co sztukować, bo później zrobić dobrze to trzeba będzie czyścić z dziadostwa.

Piotrus3108
21-07-2013, 16:36
usunal bym rdze

a to się wiąże z usunięciem progów. Nie ma co sztukować, bo później zrobić dobrze to trzeba będzie czyścić z dziadostwa.

kolega chce zrobic tymczosowo bo kaski brak wiec to jest tymczosowo,a jesli pozniej bedzie chcial zrobic porzadnie to i tak trzeba bedzie progi wycinac wiec co tam bedziesz czyscil??? jak progi wytnie ?? hmmm

Jondi
21-07-2013, 20:35
nie wiem czy to odpowiedni dział na ten temat...

Progi nowe nie są drogie lepiej wymienić to od razu i mieć spokój. Jak nie masz kasy na malowanie to pokryć na daną chwile czymś antykorozyjnym i tyle w temacie

sssV
22-07-2013, 08:42
Dzial detailingu a wyskakuje z progiem zgintym na dziesiata strone... :panna:

jarros
27-07-2013, 13:07
Jeśli chcesz to na jakis czas to ja bym odczyścił z luźnego dziadostwa, przykleił włókno szklane i poleciał baranem!
Moim zdaniem najtrwalszy i najszybszy tymczasowy sppsób. Ja tak zrobiłem w poprzednim autku i o dziwo 4 lata wytrzymalo. :eek::D

mariucha18
27-07-2013, 20:31
tylko żeby później było do czego przyspawać te progi bo może braknąć podłogi ;)