PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Kable do aku



dedoel
22-07-2013, 10:20
Witam. Jutro będę montował subwoofer i wzmacniacz. I moje pytanie, gdy zakładaliście wzmaka jak puszczaliście kabel do akumulatora? W mercedesie np są takie tunele do przecięcia i puszczenia kabli. Nie wiem/nie pamiętam jak to wygląda w mondku, bo akurat stoi u mechanika.

zetes
22-07-2013, 10:50
Nie ma tuneli ani nic ;) kable puszczasz luźno pod listwami progowymi. A żeby wyjść z kabiny pod maskę musisz znaleźć jakiś otwór technologiczny pod deską rozdzielczą - w okolcach skrzynki bezpieczników przechodzą fabryczne kable i tam się wkomponuj.

Wytaptane z fona

dedoel
23-07-2013, 15:34
Mam pytanie. Bo dostałem takie o to kable (z opiosu aukcji):
Kabel zasilający

Kabel masowy

Kabel sygnałowy

Kabel głośnikowy

I teraz tak, kabel sygnałowy to wiadomo, od wzmaka do radia. Głośnikowy wiadomo.
Ale zasilający jest tylko jeden z końcówką płaską i bezpiecznikiem przed końcem. Czy tylko jeden taki kabel powinien być?
Drugie pytanie, gdzie i od czego poprowadzić masę?
Trzecie, po co przy kablu sygnałowym przy każdym końcu jest luźno puszczony cienki kabelek ?

zetes
23-07-2013, 16:38
Zasilający jest jeden bo wzmacniacz potrzebuje tylko jeden plus. Masą podpinasz się gdziekolwiek do blachy ;)

Wytaptane z fona

Linarr
23-07-2013, 16:56
ale najlepiej jest puścić plus i masę od aku

dedoel
24-07-2013, 11:58
Dzięki, ale zdążyłem sam to ogarnąć :P

Mam pytanko. Bo gdy zrobię balans na prawą stronę to gra subek i lewy głośnik , natomiast gdy zrobię balans na lewą gra tylko głośnik, a subka nie słychać. Co może być na rzeczy ?

Gruby1991
07-09-2013, 11:32
Napewno podłączasz wzmacniacz pod wyjście RCA oznaczone kolorem Biały/Czerwony. Wyjście to jest stworzone aby podłączyć wzmak napędzający głośniki w drzwiach. I tak już po prostu jest. Chyba że masz w radiu osobne wyjście na subwoofer biało/czarne (przeważnie) wtedy problem znikinie.

sssV
07-09-2013, 22:06
Sub jest podlaczony pod mostek? Bo mi to wyglada ze wpiales sie w lewy kanal we wzmaku.