PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Rozbieganie sie turbo na wolnch obrotach!



Colorado30
24-07-2013, 05:19
Panowie mam pytanko!
Chodzi o mondeo mk2 diesel, gdy pochodzi na wolnych obrotach dluzej to potrafi sie rozbiec turbina!, po zgaszeniu chodzi dalej normalnie. Jaka moze byc przyczyna, wszystko fajnie chodzi tylko strach zostawiac go na wolnych obrotach??:hmm:

hefi
24-07-2013, 05:27
No jaka? Olej lyka. Na wysokich obrotach to co weźmie z miski to przepali a na wolnych ma za dużo to się wkręca.

Imo

DjCaro
24-07-2013, 13:20
A ja raczej twierdzę że to wina dziurawych membran boostera ja tak miałem,pochodził dłużej na wolnych obrotach powoli chciałem ruszyć a on się wkręca sam na wysokie obroty

Colorado30
24-07-2013, 16:41
A ja raczej twierdzę że to wina dziurawych membran boostera ja tak miałem,pochodził dłużej na wolnych obrotach powoli chciałem ruszyć a on się wkręca sam na wysokie obroty


Juz to ktos mi mowil ze tak moze bc , ale wole spytac wiekszej ilosci fachowcow od diesla!:hmm:

Wikar2
24-07-2013, 18:06
A ja raczej twierdzę że to wina dziurawych membran boostera ja tak miałem,pochodził dłużej na wolnych obrotach powoli chciałem ruszyć a on się wkręca sam na wysokie obroty

:up:



Gdyby to byla kwestia turbo pewnie juz szukalbys silnika (zakladam, ze kilka razy sie to juz zdarzylo).

tommo1982
24-07-2013, 21:56
Panowie mam pytanko!
Chodzi o mondeo mk2 diesel, gdy pochodzi na wolnych obrotach dluzej to potrafi sie rozbiec turbina!, po zgaszeniu chodzi dalej normalnie. Jaka moze byc przyczyna, wszystko fajnie chodzi tylko strach zostawiac go na wolnych obrotach??:hmm:

Sam z siebie? Nie dodajesz gazu, ani nic tylko pracuje sobie sam na wolnych? Nie pasuje to do membran boostera, bo tu trzeba dodać gazu aby się wkręcił na obroty.

marco2603
25-07-2013, 11:10
tu trzeba dodać gazu aby się wkręcił na obroty. U mnie sam się wkręcał bez dodania gazu. Dojeżdżam do świateł, staję, pół minuty i obroty w górę. Ściągnij wężyk z bostera i będziesz wszystko wiedział. Możesz pojeździć ze ściągniętym wężykiem, nic się nie stanie

zbigniewz01@WP.PL
27-07-2013, 11:12
Panowie mam pytanko!
Chodzi o mondeo mk2 diesel, gdy pochodzi na wolnych obrotach dluzej to potrafi sie rozbiec turbina!, po zgaszeniu chodzi dalej normalnie. Jaka moze byc przyczyna, wszystko fajnie chodzi tylko strach zostawiac go na wolnych obrotach??:hmm:

Sam z siebie? Nie dodajesz gazu, ani nic tylko pracuje sobie sam na wolnych? Nie pasuje to do membran boostera, bo tu trzeba dodać gazu aby się wkręcił na obroty.
Też tak uważam że raczej nie booster, bo z tego co pamiętam jak u mnie było to silnika wtedy nie wyłaczysz dopuki paliwo sie nie wypali a kolega pisze "po wyłączeniu".Chyba że zle opisał.

---------- Post added at 10:12 ---------- Previous post was at 10:02 ----------


Panowie mam pytanko!
Chodzi o mondeo mk2 diesel, gdy pochodzi na wolnych obrotach dluzej to potrafi sie rozbiec turbina!, po zgaszeniu chodzi dalej normalnie. Jaka moze byc przyczyna, wszystko fajnie chodzi tylko strach zostawiac go na wolnych obrotach??:hmm:

Jeżeli pochodzi dłuzej to powietrza sie troche nazbiera bo mało,malo ale zawsze i osiaga ten moment w którym dmuchnie w końcu do p-py. Tylko czy Ty w tym momencie wysokich obrotów możesz go wyłaczyć ? bo ja nie mogłem.To paliwo jest już poza zaworem i wylączenie nic nie da aż do wypalenia sie.A np. po nocy jak odpalisz i ruszysz czy przygazujesz też sie wkreca. jeżeli tak to na 100% membrany.Do naprawy zatkaj węzyk bo szkoda silnika i niebezpieczne w czasie jazdy z postojami.