PDA

Zobacz pełną wersję : Czy kanał "9" faktycznie działa.



jarekson
24-08-2006, 18:55
Od kiedy kupiłem CB nurtuje mnie pytanie czy faktycznie kanał 9 nasłuchują służby ratunkowe??
Obym nigdy nie musiał skożystać i nikomu też tego nie życzę,ale ciekawe czy to jeszcze działa.

Luca
24-08-2006, 23:43
Ponoć gdzieś w Polsce, w mniejszych miastach się zdarza nasłuch #9 przez odpowiednie służby, ale raczej wymiera on powoli na rzecz gsm'a

Jak mobilki-osobówki nadal będą tylko słuchać :wall: :wall: to i #19 może źle skończyć :getsome: :zly: :dres: :boks:

:metal :beer: :bigok:

krzys-68
25-08-2006, 08:58
Nasluch prowadzą sluzby w Komendach Rejonowych :satan:

ubidigi
25-08-2006, 11:25
Nasluch prowadzą sluzby w Komendach Rejonowych :satan:
Dawno i nie prawda. No może jeszcze gdzie nie gdzie ale generalnie kaplica.
W niektóych miejscach Polski CH #9 nasłuchują wolontariusze skupieni w http://www.ratownictwo.org/
Ale w sytuacjach klęsk żywiołowych gdy infarstruktura GSM siada a i infrastrukutra Policji Straży Pożarnej i Pogotowia staje się nie wydolna są ludzie którzy normalnie CH # 9 nie nasłuchują lecz gdy coś się dzieje są na nim. Do tego jeszcze dochodzą krótkofalowcy, którzy bez problemu mają dostęp do częstotliwości służb profesjonalnych. Krótkofalowcy mają nawet ustawowy obowiązek niesienia pomocy przez radio przy współpracy ze służbami profesjonanymi.
Ale tak na co dzień to raczej martwa częstotliwość - może lepszym określeniem jest UŚPIONA.
Dlatego też winna ona dalej funkcjonować, choćby jedynie tylko we świadomości użytkowników, bo nigdy nie wiadomo kiedy może zostać wykorzystana.
Żadne TETRY, EDACS'y, GSM i inne wynalazki nie zastąpią sprawności CB i Krótkofalowców. Czemu ? Bo to są najprostsze metody porozumiewania się w oparciu o niezależną "sieć" urządzeń i ludzi, którzy nie wystawiają rachunków za swoją działalność.
W Londynie służby mają TETRĘ i co ? zawiodła na całej linii. Wykorzystywano przy koordynacji akcji ratunkowych krótkofalowców

11lukasz
25-08-2006, 12:24
Jesli chodzi o nasluch, to moj kolega mi opowiadal, jak byl na komendzie w Warszawie w sprawie mandatu.....mobilki uwaga miski susza ..... Miski nawet nie spojrzaly, ani mrugnely oczami.......czyli 19 tez podlsuchuja

benek86
25-08-2006, 21:15
czy mobilki to jeste odnośnie kierowców ??

ubidigi
25-08-2006, 23:06
Tak kolego mobilki to jeste odnośnie kierowców :wall: :getsome:

krzys-68
26-08-2006, 09:45
Jesli chodzi o nasluch, to moj kolega mi opowiadal, jak byl na komendzie w Warszawie w sprawie mandatu.....mobilki uwaga miski susza ..... Miski nawet nie spojrzaly, ani mrugnely oczami.......czyli 19 tez podlsuchujaNasluchiwac ,nasluchują ale tego kanałuuzywać Im nie wolno.Maja swoja czestotliwość :satan:
Tak samo na wyposazeniu standartowym ITD jest CB, i widać wyrażniej jak "kluczą" przed ustawieniem sie na stanowisku kontrolnym :))

ghost_06
06-09-2006, 10:22
Tak nasłuchuja ale tylko 19 -ke :satan: . 9 - ka przeszła w zapomnienie .