PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Stukanie w takt obrotu kół



namor
24-08-2006, 18:26
W czasie jazdy, z prawej strony, z przodu słychać i czuć stukanie w takt obrotu kół. Stukanie narasta przy skręcie w lewo i trochę cichnie przy skręcie w prawo. Odgłos jest taki sam przy jeździe, jeździe na luzie i hamowaniu silnikiem natomiast wyraźnie cichnie przy hamowaniu hamulcem. Wymieniłem z prawej strony: łożysko koła, przegub wewnetrzny i zewnętrzny, półoś z łożyskiem, zamieniłem miejscami tarcze hamulcowe i wciąż to samo ! już nie mam sił :wall: na tego starucha (93 rok). Niech któryś z Kolegów :pad: podpowie czy może to być objaw uszkodzenia mechanizmu różnicowego w skrzyni biegów ? :wall:

konio
24-08-2006, 21:46
a może masz gwożdzia w oponie .Ja raz miałem papiaka wbitego i stukało jak diabli.

Marq
24-08-2006, 22:11
Kamyk Ci siedzi w oponie. Wlazł pewnie skubaniec w bieżnik i hałasuje po asfalcie. :) Miałem też już takiego gada. :) Co ja się go naszukałem, ale w końcu po 3 tygodniach znalazłem i wydłubałem. Obejrzyj sobie dokładnie oponkę, na pewno znajdziesz. Możesz też koła zamienić miejscami - powinno stukać po drugiej stronie. :bigok:

sleep
25-08-2006, 09:28
Też stawiałbym na oponę...
Jeśli jest stara to może mieć gdzieś tzw. "jajo" i wtedy ho ho...
Sam tak miałem, oj ile ja się naszukałem przyczyny takiego bicia jakie opisujesz :)

namor
25-08-2006, 17:16
Dzięki za podpowiedzi, ale koła i opony zamieniałem miejscami, również przy wymianie na letnie opony, niestety co raz bardziej wygląda to na skrzynię :wall: