PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Antena Radiowa



Jasiu
25-08-2006, 19:29
Witam,
Jaka byłaby najlepsza ale w miare tania antena do radia - radio fabryczne 5000rds. Często słucham radia a ta oryginalna fordowska jakoś wydaje mi sie że kiepsko łapie. Jaką polecicie?
Pozdrawiam

bary
25-08-2006, 19:34
Ale dlaczego oryginalna kiepsko zbiera.
Sprawdź połączenia.
Wyjmij radio zobacz moze tam z tyłu źle siedzi.
Sprawdź masę w dachu (koło lusterka jest zaślepka).
Moim zdaniem nic nie zastapi oryginału.
Niech koledzy mnie poprawią jeżeli źle myslę.

Marq
25-08-2006, 20:57
... Niech koledzy mnie poprawią jeżeli źle myslę.

Nie mylisz się, antena oryginalna odbiera fantanstycznie. Żadnych zakłóceń, szumów, trzasków, zaników. Zbiera wszystko, dopóki zasięg danej stacji się nie skończy. Ja tam bym jej na nic inszego nie zamieniał. Faktycznie Jasiu sprawdź wszystko tak jak bary to opisał, bo te anteny są naprawdę dobre jakościowo.

jarogmur
25-08-2006, 21:03
spróbuj zmienić radio, może tu tkwi problem?

insider
25-08-2006, 21:51
a moze to kwestia polaczenia badz masy anteny? u mnie radyjko gubilo sygnal tylko dlatego ze przewod masowy od anteny sie odlaczyl nieco... i wisial tylko... :wall:

konio
25-08-2006, 23:49
Oryginalna ściąga pięknie..............nic nie trzeba zmieniać , albo coś z połączeniami , albo radio się sypie.

insider
26-08-2006, 08:14
a ja wczoraj reanimowalem kolejne radio... ktore koles spisal na straty.... bo gdzie jezdzil to za wymiane tasiemki od panelu zawsze mowili kwoty min od 80 - 150 zl..... :jezyk1:

oczywiscie sprawdzilismy radio od razu jak je zrobilem.... kostka ISO.... plus srubokret i radio smiga... czyli... masowanie... i sam przewod anteny trzeba sprawdzic.... w tym wielkiem filozofi nie ma ! :wall:

Jasiu
26-08-2006, 14:36
Ona nie zbiera źle ale ja słucham trojki a ona ma słaby zasieg i myslałem ze może jakas lepsza antena bedzie mi poprostu zawsze zbierała idealnie. Gdzie wiem ze nadajnik jest blisko 30-40km to wszystko odbiera idealnie. Chciałem tylko poprawic... A tak pozatym to teraz zaczynam wiecej słuchac cb :satan:
Pozdrawiam

Tomex
26-08-2006, 14:43
Ona nie zbiera źle ale ja słucham trojki a ona ma słaby zasieg i myslałem ze może jakas lepsza antena bedzie mi poprostu zawsze zbierała idealnie. Gdzie wiem ze nadajnik jest blisko 30-40km to wszystko odbiera idealnie. Chciałem tylko poprawic... A tak pozatym to teraz zaczynam wiecej słuchac cb :satan:
Pozdrawiam

Zasadniczo nic więcej nie wskórasz. No może poza przeprowadzką bliżej nadajnika. :) Ja tez lubie trójkę choć nieco niej niż dawniej - ale ma ona niestety słabsze nadajniki i czuć to szczególnie gdy się dużo jeździ po kraju. Co innego RM O.Rydzyka! To radio gra nawet bez anteny. Może w jakimś przyzwoitym warsztacie warto by zapytać zatem o jakiś wzmacniaczyk UKF?

majster222
30-08-2006, 00:59
Tak,tak Tomex ma rację.Pomyśl o wzmacniaczu UKF,na pewno będzie lepiej.Wydatek nie wielki ok.10zł, a i efekty będą. Ja stacje lubelskie odbierałem ze wzm.nawet do 80 km.od Lublina(na wschód)-Centrum,Puls,Wawa...

rc23
30-08-2006, 01:18
musiałeś trafić z tym wzmacniaczem FM bo w wiekszości przypadków oprócz sygnału użytecznego wzmacniaja sie tez szumy, tak że w stereo nie można słuchać tak szumi
a co do kiepskiego odbioru to raczej problem w kablu i połaczeniach
te kable są tak dziadowskie, że utleniaja sie co powoduje brak kontaktu

insider
31-08-2006, 19:18
niech kolega po prostu zrobi test... wyjmie podlaczona antene... skombinuje kawalek przewodu i wtyknie do wejscia w radiu... i musi grac... niech tak pojezdzi z dzien lub 2 i bedzie wiedzial ze to napewno przewod albo antena i zadnych wzmacniaczy nie trzeba... :satan: