PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] A.....mondeo



zacny
25-08-2006, 21:30
Może ktoś mi jakoś logicznie wyjaśni. Ostatnio moi znajomi kupili mondeo a nawet dwóch znajomych i myślą o gazowaniu, rozmowy z gazownikami wyglądają tak: wtrysk ok 1200 zł ale jak usłyszą mondeo to wtedy jest aaaaaaaaaaaaaa mondeo no wie Pan plastykowy kolektor 1700 alboo 1900. Dlaczego na wieść że to mondeo cena idzie 700 w górę dlaczego?

insider
26-08-2006, 07:12
troche sobie doliczaja dodatkowo.... ale niech nie przesadzaja... bo tylko trzeba dolozyc do standardowej instalacji tylko takie elementy
wariant
a) w silnikach od 1.6 - 2.0
4 zaworki bezpieczenstwa montowane na samym kolektorze 30zl/szt
i pozniej jeszcze od dolu 2 zaworki... jednak ich ceny nei znam i nie moge znalesc

b) w silniku V6
klapki anty strzalowe montowane na filtrze powietrza, takie jak np. tutaj (http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=122591482)
i tak samo 2 grzybki anty strzalowe z dolu....

wiec zadnej filozofi nie ma.... tylko nieco wiecej roboty z zamontowaniem zabezpieczen. uwazam ze cena 700 zl, to cena z kosmosu... gdzie rzeczywisty koszt zakupu tych klapek nie przekracza 200 zl...

lyssy
26-08-2006, 08:29
Za 1200 zł to chyba zakładają instalację ze śrubką??? 8O
A 1700 to już mi bardziej patrzy na II generację - więc cena rośnie o "komputer" gazowy? No i zabezpieczenia...

krzys-68
26-08-2006, 08:46
troche sobie doliczaja dodatkowo.... ale niech nie przesadzaja... bo tylko trzeba dolozyc do standardowej instalacji tylko takie elementy
wariant
a) w silnikach od 1.6 - 2.0
4 zaworki bezpieczenstwa montowane na samym kolektorze 30zl/szt
i pozniej jeszcze od dolu 2 zaworki... jednak ich ceny nei znam i nie moge znalesc

b) w silniku V6
klapki anty strzalowe montowane na filtrze powietrza, takie jak np. tutaj (http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=122591482)
i tak samo 2 grzybki anty strzalowe z dolu....

wiec zadnej filozofi nie ma.... tylko nieco wiecej roboty z zamontowaniem zabezpieczen. uwazam ze cena 700 zl, to cena z kosmosu... gdzie rzeczywisty koszt zakupu tych klapek nie przekracza 200 zl...V6 ma aluminiowy kolektor :satan:

MAG
26-08-2006, 10:27
V6 ma aluminiowy kolektor
Co nie przeszkadza zabezpieczyc puszki filtra powietrza, ale fakt, z tymi "grzybkami od spodu" to nietrafione :satan:

bary
26-08-2006, 12:19
W Mondeo przy instalacji gazowej powinien być komputer,
a jeszcze lepiej kiedy będzie zamontowany emulator.
A to juz nie będzie 1200PLN tylko trochę więcej.
Poza tym jak zakładać instalację - to założyć dobrą,
a nie byle co.
Później są tylko problemy.
Pamiętajmy, że Mondeo to nie Polonez.

kicio01
26-08-2006, 13:37
Potwierdzam opinie kolegi Barego :metal

Lepiej dopłacić 500 zeta i żeby była intalka bezpieczniejsza i lepiej sterowana. Właciwie to w tej wyzszej cenie dochodzi oprócz zabezpieczeń odczyt z sondy i silniczek krokowy do regulacji gazu na dolocie (manual jest prawie całkowicie okrojony, mowie tu o II-ej gen) - lepiej doinwetować. Jezeli chodzi o bezpieczniki wytrzałowe to słyszałem (ale ie jeszcze sam upewnij) ze najlepiej stosowac na obudowie filtra - ciśnienie idzie po najmnieszej lini oporu, udeza tam gdzie jest ołabienie (szczelina) w tym przypadku grzybek na filtrze - narusznie kolektora automatycznie go osłabia, bo wątpie by gdziekolwiek gaziarze mieli taki precyzyjny sprzet zeby idealnie gladki otwor zrtobili bez najmniejszej ryki czy zadziorku (bedzie mikro skaza i w tym miejcu pęknie. Ale to juz jest moje zdanie na ten temat i osob z ktorymi rozmawiałem.
Dla bezpieczenstwa silnika lepiej troche doinwestować.

jacekolo
26-08-2006, 14:20
co do forda to jeszce sobie gazu nie założyłem ale wcześniej jeździłem multiplą na lpg z plastikowym kolektorem, oczywiście miałem założone gwizdki na każdym dolocie do cylindra i klapkę na kabinie filtra i szczerze mówiąc guzik to wszystko pomaga. Nawet przy niewielkim strzale gwizdki się zawieszały (były plastikowe) i trzeba było za każdym razem się zatrzymać i je odblokowywać. Po tym jak mi jeden wyrwało z kolektora wymieniłem na aluminiowe (te chociaż się nie zawieszały) ale i tak pewnego pięknego, słonecznego poranka jak jechałem do pracy to tak mi walneło że kolektor praktycznie rozleciał się na kawałki. No i :ass: musiałem kupić nowy kolektor. W związku ztym że nowy kosztował 950 zeta i to jeszcze trzeba było czekać na nigo dwa tygodnie stwierdziłem że pojeżdże po szrotach i poszukam używki. Plastiku nie znalazłem ale jeden koleś mi podpowiedział że mogę założyc aluminiowy od brawy 1.6, wizualnie niczym się nie różnił tylko dwa czujniki były zamotowane w innym miejscu. Jako że lubię się bawić w mechanika to za pomocą wiertarki kolektor został dostosowany :) O dziwo więcej już gaz mi nie wystrzelił. Dzisiaj byłem u jednego gazownika bo chcę założyc sekwencję do mojego mdo z 99r dał mi dwie propozycje:
- sekwencja sirocco za 2600zł lub
- instalka II generacji z wymianą kolektora na aluminiowy za 2400zł
Po przejściach z multiplą założe sekwencję i mam nadzieję że nie będe mieł więcej problemów :getsome:
pozdrawiam :metal

andrzej_men
26-08-2006, 14:50
To jakis dziwnie desperacki ten gazownik ze zaproponował zamontowanie metalowego kolektora :satan: :))

jacekolo
26-08-2006, 15:07
może i dziwny ale kombinuje nieźle ponieważ kolektor na szrocie można kupić za 150 -300 zeta (w zależności od rocznika silnika) do tego instalka która jego będzie kosztować 1200zł no a robocizna taka sama bo żeby na plastiku założyć gwizdki to i tak kolektor trzeba odkręcić. myślę że jak ktoś sam by kupił taki kolektor aluminiowy to nie musiałby się obawiać żę mu plastik rozerwie i zawsze to jeden kłopot z głowy :wall:

DariuszHoryd
26-08-2006, 18:47
Wiesz co ja Ci powiem tyle: zadnych wymian kolektora, sa robione metoda garazowa, wiec daj se spokoj. Ja zalozylem II gen, i zaplacilem chyba 2200zl BRC Just i nie narzekam. Kabli jeszcze nie wymienialem, ani swiec, gazownicy powiedzieli ze sa jeszcze oki. Nowy filtr powietrza zalozylem, i tyle smiga mi jak ta lala. Ba, nawet rekor spalania ostantio zrobilem, 7,3L LPG/100km na trasie Jakuszyce - Żnin (ok.370km). Podstawa to dobra instalacja sprawdzonej firmy, mam caly zestaw BRC nie kombinowalem z jakimis skladakami, nie mowie ze nie beda dzialac, ale wolalem do autka wpakowac cos lepszego. Tak wiec polecam II gen, i dobrego fachowca :)
Aha, o wystrzalach to slysze tylko z relacji...

sebastian_w
26-08-2006, 19:49
Ja powiem tak: nie ma kolektorów aluminiowych lub metalowych do zeteców. Jeśli tak owy spotkasz to jest zrobinoy motoda rzemieśliniczą :) i można sobie go do :ass: ....
Ja mam II gen BRC wywaliłem mikser i założyłem BLOSA i samochód śmiga jak ta lala :) NIe ma wystrzałów a jazda na lpg nie różni się według mnie niczym od jazdy na pb:)
Polecma II gen i Blosa :) lecz jeśli chcesz długo jeździć tym samochodzikiem i masz trokszke kaski to montuj IV gen tylko w dobrym warsztacie :) Bo niektórzy fachowcy potrafia spieprzyc nawet najprostsza instalacje :)

zacny
26-08-2006, 22:24
Panowie ale ja wracam do pytania podstawowego, miałem ostatnio okazje oglądać nowe II-gie generacje w Mazdzie i Oplu i cena jest 1200 zł . Już się skończyły kolejki do gazownika i rura im trochę zmiękła ale na wieść o Mondeo skaczą na 1700 nimimum.Tak jak pisze inisider69 to kosmos ,raptem dokładają grzybek aluminiowy w kolektorze za 35 zł polskich. I niech ktoś nie opowiada historii o kosmicznych wystrzałach bo mam gaz w mondeo i strzelić może jak mi się gaz kończy a ja chcę dać w palnik.Specjalnie rozmawiam ze znajomymi którzy mają gaz i generalnie nie ma tematu wystrzały. Jeśli ktoś płaci cięzką kasę i daje sobie spieprzyć robotę to nawet forum mu nie pomoże, jeśli się płaci trzeba wymagać. Na wymioty mnie bierze jak słyszę że chec engine to tak ma swiecić na gazie albo stoi gazownik i taśmą zalepia kolektor dolotowy powietrza aż trafi w punkt.W mojej okolicy wytarguje drugą generację za 1200 zł ale jak usłyszą mondeo to jest 1700 zł ,za co za grzybek za 35 zł??? czy za mit o plastykowym kolektorze.

sebastian_w
26-08-2006, 22:41
Ja mysle iż nie chodzi o sam kolektr ? tylko o elektronikę
Ponieważ słyszałem iż elektronika fordowska nie bardzo chce gadać z gazową. Eumlatory nie bardzo emuluja sygnasł lambdy i zaczynają sie jaja, samochód nie chce jeździć dobrze ani na gazie ani na benzynie. Podejżewam iz dlatego gazownicy drożej sobie cenią instalację w fordach? Ja za swoją dąłem jakieś 7 mies temu 1700zł BRC Blitz, lecz gazownicy tak ja sp... !!! Odwrotnie podłaczyli emulator i sygnał emulowany trafiał na lambdę.... A póżniej opinie iż elektronika nie chce gadac ...

lyssy
27-08-2006, 08:43
No dobra, a jak by tak spytać tych fachowców "a czemu jak Mondeo to 500 zł drożej"?

Bo tak to sobie możemy zgadywać... :) A może chodzi o lubryfikację, a może o to że trzeba zdejmować kolektor żeby założyć grzybek, a może o to że trzeba elektronikę która daje więcej opcji regulacji, a może .....

:beer:

cinou
27-08-2006, 10:19
Ja mysle iż nie chodzi o sam kolektr ? tylko o elektronikę
Ponieważ słyszałem iż elektronika fordowska nie bardzo chce gadać z gazową.

Dziwne stwierdzenie, nie bardzo do mnie trafia. Można , o ile to możliwe, przybliżyć ten temat, bo mnie zaciekawiło.

jacekolo
27-08-2006, 11:01
też właśnie słyszałem że elektronika forda delikatnie różni się od innych! Podobno różnica polega na tym że w innych autach przesyłanie danych od nadajnika do odbiornika polega na zmiennym napięciu impulsów elektrycznych a w fordzie przesył danych polega na zmianie częstotliwości przesyłania impulsów o takim samym napięciu 8O 8O 8O 8O
tak mi powiedział mój mkolega który pracuje na wacie i zajmuje się elektroniką w pojazdach silnikowych :satan:

cinou
27-08-2006, 14:40
ciekawa sprawa

sebastian_w
27-08-2006, 16:30
To stwierdzenie to nie moje tylko gazowników. Niestety taka panuje opinia wśród tzw "fachowców"

zacny
15-09-2006, 19:55
No i dało sie! Kolega jest umówiony na II-gą generację do mondeo, cena 1350 zł. Na wieść że mondeo gazownik powiedział. _ plastykowy kolektor, więc zakładam grzybek w kolektorze plus 60 zł. To jest dla mnie logiczne podejscie do sprawy. :metal

krzys-68
15-09-2006, 20:39
może i dziwny ale kombinuje nieźle ponieważ kolektor na szrocie można kupić za 150 -300 zeta (w zależności od rocznika silnika) do tego instalka która jego będzie kosztować 1200zł no a robocizna taka sama bo żeby na plastiku założyć gwizdki to i tak kolektor trzeba odkręcić. myślę że jak ktoś sam by kupił taki kolektor aluminiowy to nie musiałby się obawiać żę mu plastik rozerwie i zawsze to jeden kłopot z głowy :wall:Do Mondeo nie kupi oryginalu metalowego,NIE MA TAKIEGO,chyba ze V6 :satan:

cinou
18-09-2006, 11:53
A mi sie wydaje, że elektronika fordowska nie za bardzo będzie mogła sobie pogadać z gazową bo to sa dwie odrębne sprawy. Podpina się do czujników będacych rezystorami i sondy lambda i cała filozofia. I "fachowiec" jak słyszę, że gada takimi frazesami, że elektronika słabo gada ze sobą to się skręcam ze śmiechu.

jacekolo
18-09-2006, 15:35
Od mondeo nie kupi ale od eskorta tak :satan:

zacny
26-09-2006, 20:07
Kolega już zagazowany w Warszawie cena końcowa 1510 zł bo sobie kazał butle w kole. Druga generacja z grzybkiem i klapką. Srednie spalanie 10l/ 100km.

sebastian_w
26-09-2006, 20:27
Nio to witamy w gronie gazowników :))
A jakiej firmy instalka.

jacekolo
26-09-2006, 20:52
a gdzie zakładał?

maciek_mkI
26-09-2006, 21:04
Ja mam założoną instalację wtrysku sekwencyjnego STAG 200 i jestem bardzo zadowolony. W kwietniu zaplacilem 2800. Od tego czasu przejechalem 10 tys. i nie mam zadnych problemow. Spalanie waha sie okolo 11-13 w miescie z klima. Mysle ze warto dolozyc do sekwencji, tym bardziej ze potanialy dosyc sporo