PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] mondeo mk3 tddi dziwne piszczenie



andrzejlyson79
05-08-2013, 22:44
Witam to pierwszy wątek jaki zakładam ale potrzebuje pomocy w moim mondeo 2001 rok tddi 115 kucyków przejechane 210 tys od pewnego czasu pojawiło się dziwne piszczenie przy zapalonym silniku bardziej takie metaliczne słychać je siedząc w samochodzie dochodzi z komory silnika.Starałem się samemu zaradzić problemowi przeszukałem podobne tematy jednak bezskutecznie.Na chwilę obecną jestem po wymianie:
-koła pasowego
-napinacza
-wszystkich rolek
-dwóch pasków
-łożyska koła pasowego kompresora klimatyzacji
-pompy wodnej
-sprawdziłem alternator
-sprawdziłem szczelność przewodów od turbiny
Wszystkie te zabiegi nie pomogły jestem w kropce liczne na pomoc z waszej strony

krzysiuus
06-08-2013, 07:57
Jak wciśniesz sprzęgło to trochę cichnie?
Jak już wymieniałeś koło pasowe to mogłeś na altaka założyć sprzęgiełko.
Sprawdzałeś wydech? - łączenia?

Ry2y
06-08-2013, 12:11
A mógłbyś to nagrać? Bo piszczenie piszczeniu nierówne.

Boniu
06-08-2013, 15:35
hmm ale podczas jazdy czy na postoju te piski się pojawiają i czy na wciśniętym pedale sprzęgła czy na puszczonym?:hmm:

andrzejlyson79
06-08-2013, 21:38
Witam
ten dźwięk pojawia się zaraz po odpaleniu samochodu jest na postoju i podczas jazdy staje się bardziej intensywny po nagrzaniu
metaliczny lekko dzwoniący coś jakby zacierająca się rolka albo łożysko wzrasta przy zwiększaniu obrotów
jeżeli chodzi o sprzęgło to wciskanie pedału niema żadnego wpływu na to piszczenie
wydech sprawdzony

andrzejlyson79
07-08-2013, 07:48
A co daje to sprzęgiełko na altku ? I gdzie można je kupić?

Boniu
07-08-2013, 19:51
ten dźwięk pojawia się zaraz po odpaleniu samochodu jest na postoju i podczas jazdy staje się bardziej intensywny po nagrzaniu
metaliczny lekko dzwoniący coś jakby zacierająca się rolka albo łożysko wzrasta przy zwiększaniu obrotów
jeżeli chodzi o sprzęgło to wciskanie pedału niema żadnego wpływu na to piszczenie

hmmm czyli wysprzęglik napewno nie:o.O: bardzo to ciężko tak nie słysząc szukać powodu:panna: może to faktycznie i alternator.. zdejm może pasek od altka i odpal mundka.. będziesz wtedy mógł ocenić czy to coś z alternatorem nie fafa czy może jeszcze jakiś świerszcz gdzieś siedzi:hmm:

andrzejlyson79
08-08-2013, 09:16
Witam
altek sprawdzony był tam niema się do czego przyczepić
to wszystko co się kreci na silniku tj. rolki paski pompa wody alternator koło pasowe wału łożysko koła klimy zostało wymienione na nowe
dzisiaj oglądnę turbina głównie łopatki i luz jaki jest
myślałem jeszcze o pompie wspomagania ale ta została wymieniona przy okazji wymiany magla wiec raczej małe szanse ze to ona poza tym to pomysłów brak chyba ze posłucham rad trzech mechaniorów u których już bylem
"JEŹDZIĆ AŻ ZACZNIE GŁOŚNIEJ PISZCZEĆ ALBO STANIE BĘDZIE WTEDY WIADOMO CO"

---------- Post added at 09:16 ---------- Previous post was at 09:14 ----------

O ŚWIERSZCZU NIE MYŚLAŁEM ALE CHCIAŁBYM ŻEBY TO BYŁO TO ......poradził bym sobie z tym migiem

borewitsch
08-08-2013, 12:27
"JEŹDZIĆ AŻ ZACZNIE GŁOŚNIEJ PISZCZEĆ ALBO STANIE BĘDZIE WTEDY WIADOMO CO"[COLOR="Silver"]



hehe, to taka sama rada jak:
zrób głośniej radio, to nie będziesz słyszał...

a może po prosty Ci się łańcuch wyciągnął?

andrzejlyson79
08-08-2013, 13:44
Dokładnie tak jak mówisz takie rady to nie rady ...łańcuch wyciągną
się ma napinacz hydrauliczny ,wydaje pewne dźwięki jak to łańcuch ale to nie to bardziej ten dźwięk dochodzi z góry silnika

andrzejlyson79
08-08-2013, 20:10
Turbina sprawdzona pod kątem luzów wszystko w normie nic nie ociera istnieje możliwość że zaciera się tam coś ale budowy nie znam może ktoś z kolegów obeznany jest z budową?

Boniu
08-08-2013, 22:35
Turbina sprawdzona pod kątem luzów wszystko w normie nic nie ociera istnieje możliwość że zaciera się tam coś ale budowy nie znam może ktoś z kolegów obeznany jest z budową?
jeśli luzów nie ma na wirniku sprężarki to nic tam się sie zatrze:skromny: noooo chyba że jak dmuchasz w wirnik np. sprężonym powietrzem a on stoi to..:boshe: może łożyska już padają:skromny: tyle ze to był by wtedy objaw utraty mocy jak i ogromnego kopcenia z komina.. sprawdz jeszcze dobrze pompę wspomagania.. hmm może pasek masz po prostu zbyt mocno napięty i dlatemu słychać jakby to "zacierająca się rolka" bo pracuje taka rolka wtedy pod ogromnym obciążeniem:wow:

andrzejlyson79
09-08-2013, 15:24
Tam jest napinacz na sprężynie wiec napięcie paska raczej odpada pompa ma z 14 miesięcy stara została wymieniona wraz z maglownicą pompę wody też wymieniłem i rolkę także ciężko określić pochodzenie tego piszczenia najbardziej słyszalne jest jak siedzę w samochodzie lub jadę zamknięte drzwi i obroty wyższe lub na biegu bez gazu tak ponad 1000 siąc wtedy słychać wyraźnie tak jakby metal o metal.

---------- Post added at 15:24 ---------- Previous post was at 14:36 ----------

Cyba że coś na głowicy się zaciera ale to tylko gdybanie bo pomysłów braaaaaaaaaak

Boniu
09-08-2013, 17:58
no dokładnie takie przypuszczenia to tylko gdybanie alee.. ciężko jest kolego trawić na takiego "świerszcza" po prostu trzeba szukać i sprawdzać wszystko po kolei co zostaje wprawione w ruch z chwilą uruchomienia silnika.. skrzynia biegów, może gdzieś wałek rozrządu obciera może...hmm naprawdę chciałbym Ci pomóc tylko jak się tego nie słyszy,nie widzi to tak ciężko:panna: szukaj.. dobrze się wsłuchuj a na pewno dojdziesz co tam opciera:hmm: może ktoś inny jeszcze się wypowie co w mundku świerszczy..

andrzejlyson79
09-08-2013, 19:30
Ciężka sprawa trzeba przemyśleć i posłuchać...maamy weekend przyjdą nowe pomysły od poniedziałku zaczynam walkę od nowa może ktoś ma jakaś teorie chętnie sprawdze

apud
26-02-2015, 18:04
Hej, i jak się skończyła sprawa? Pytam bo wydaje mi się że mam identyczne piski u siebie, wszystkie symptomy się zgadzają :)

FORDAS
28-02-2015, 15:19
Jeśli piszczenie ustaje lub cichnie po wyrównaniu obrotów to jest to tzw "mała dwumasa". Przerabiałem to w poprzednim mondeo.Gdy padała dwumasa w sprzęgle było szarpanie,klekotanie przy gaszeniu i piski(jeden od wysprzęglika,drugi od małej dwumasy).Pierwszym zwiastunem padającej dwumasy jest awaria rozrusznika.Po wyjęciu są opiłki na bendiksie.Po wymianie wszystkiego został to właśnie popiskiwanie.Wymieniłem koło pasowe(małą dwumasę)na używkę z dość małym przebiegiem i piszczenie ustało.