PDA

Zobacz pełną wersję : MK4 - 1.6 EB Titanium "Używane jak nowe"



micholus
07-08-2013, 17:42
Witam.
Zainteresowało mnie takie autko w uzywanejaknowe.pl (prowadzonym przy salonie Auto Plaza w Warszawie): http://www.uzywanejaknowe.pl/Oferta/2980/ford-mondeo-1.6ecoboost-160km-titanium.aspx
Cena jest do negocjacji, pewnie niewielkiej ale zawsze.
Dodatkowo do samochodu jest gwarancja Ford Protect na 12 miesięcy oraz komplet opon zimowych.
Czy mogę prosić o Wasze opinie czy warto kupić ten egzemplarz?

Pozdrawiam
M

RLO
07-08-2013, 22:02
Hej!
Nie wiem czy śledzisz ten wątek i czy kupiłeś to auto (pewnie nie, ponieważ ogłoszenie ciągle jest na ich stronie) ale powiem Ci, że oglądałem ten samochód i gdyby było mnie na nie stać to byłby mój. Mój budżet oscylował w granicach 50 tyś. zł i jakiś miesiąc temu oglądałem u nich wersję 2.0 TDCI 2009 rok Titanium w kombi za 52900 PLN, kolor czarny, z małym przebiegiem. Też wszystko niby było w porządku, przejechałem się autem do dworca Zachodniego i z powrotem ale jak na auto w programie "używane jak nowe" nie działała elektryczna regulacja fotela kierowcy oraz czujniki parkowania. Sprzedawca się tłumaczył, że chłopaki w serwisie to sprawdzą i naprawią ale mnie to zraziło. W Twoim przypadku masz jasną sprawę, auto jeszcze na gwarancji z jeszcze mniejszym przebiegiem i pewną historią. Za taką kasę nie warto szukać wrażeń w ogłoszeniach. Mój dobry kolega z pracy jeździ nowym, odebranym z salonu miesiąc temu turbobenzyną 2.0 203 KM kombi i polecał mi właśnie tą wersję 1.6 turbo 160 KM jako alternatywę dla mojego 2.0TDCI. Bardzo chwalił właśnie ten motor 1.6
Najważniejsze dla Ciebie, umów się na jazdę, co ja gadam jak do nich zadzwoniłem to gość powiedział, że można przyjechać np. w sobotę tak z ulicy i się przejechać. Jak będziesz miał frajdę z jazdy to kupuj. Aha i ciśnij ich o wszystko, o cenę, o te opony, o darmowy duży przegląd z jakąś wymianą, co się da.
P.S. Mimo, że nie kupiłem auta w AUTOPLAZA na Popularnej, to właśnie tam wczoraj serwisowałem swój po zakupie. Dostałem dobre rabaty od doradcy serwisowego Pana Malinowskiego - polecam.
W razie jakichś pytań - pisz.
Pozdro
Radek

micholus
07-08-2013, 22:38
Cześć :)
Dzięki za odpowiedź.
Niestety okazuje się, że z ceny nie da się za bardzo już zejść (max do 77 000 zł), podobno jest to auto służbowe i nie może zejść poniżej wartości księgowej...
Doradca przesłał mi wydruk wszystkich czynności serwisowych i wygląda na to, że było tego sporo.
Naliczyłem 5 szkód z AC i 1 z OC - głównie drobne lakierowanie, ale jedna szkoda wygląda na większą.
Zresztą, podeślę Ci dokument który dostałem na priv, jakbyś mógł rzucić okiem to byłbym wdzięczny :)

Pozdrawiam
M

micholus
08-08-2013, 12:50
No i niestety wygląda na to, że samochód miał stłuczkę.
Co najbardziej mnie wkurza, to to że w pierwszej rozmowie sprzedawca twierdził że na pewno ma zdjęcia ze wszystkich szkód a teraz mi mówi że to są samochody ich i o nie nie zawsze robią zdjęcia.
Generalnie kręcenie jak zwykle. No i oczywiście sezon urlopowy, wiec na odpowiedź trzeba czekać kilka dni.
Ja raczej się nie zdecyduję, na pewno nie za tą cenę.

Pozdrawiam
M

micholus
08-08-2013, 22:17
A jednak dokumentacja dot. szkód się znalazła.
Nie wygląda to tak źle, zastanawiam się tylko czy warto brać auto za 77 tyś zł po naprawach lakierniczych (chociaż robionych w ASO i dobrze udokumentowanych).
Za 86 tyś mogę kupić nowe, fakt że gorzej wyposażone.
Ten używany ma już dużą część utraty wartości za sobą, chociaż ja planuję i tak jeździć co najmniej 5 lat więc nie wiem czy warto.
Będę wdzięczny za Wasze opinie w tym temacie :)

M

RLO
08-08-2013, 22:22
Hej!

No to podeślij na priv'a.
Jeśli to tak wygląda jak piszesz to odpuść, zwłaszcza za tą kasę. Dziwne, że nie robią zdjęć szkodom, podczas kiedy przyjmowali moje auto przedwczoraj do serwisu to oblecieli go wkoło z aparatem.
Szukaj dalej, powodzenia! Za tą kasę musisz mieć pewność, że auto będzie w super stanie.
A czy przy takiej kwocie nie zastanawiałeś się nad nowym? Co prawda w słabszej wersji ale zawsze pewne. Mam właśnie ofertę z URSYN CAR Piaseczno na 1.6 160 KM w kombi na około 74000 PLN brutto.
Daj znać co jest dla Ciebie ważniejsze, opcje wyposażenia, czy nowsze auto.
Trzymaj się!
Pozdro
Radek

---------- Post added at 21:22 ---------- Previous post was at 21:19 ----------

Wstrzeliłem się ze swoim postem w tym samym czasie:zaklopotanie:
Pozdro
Radek