PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Chrupanie od zawieszenia !



Joe
27-08-2006, 18:53
Witam Was !

Przy wyruszaniu i przy hamowaniu pojedyncze chrup... crup , a trochę
mocniej wcisnąć pedal następny chrup...
itp.

Nie "puk" !

Czy któś miał takiego ?


Pozdr. Joseph

Marq
27-08-2006, 19:36
Taki dźwięk często występuje w momencie jak ABS się załączy na powierzchni, która nie ma zbyt dobrej przyczepności z kołami, np na piachu. Ale jeśli tak się dzieje na suchym czystym asfalcie, to by wskazywało na to, że coś z czujnikiem ABS-u jest. A diodka ABS-u Ci się nie zapala w trakcie jazdy?

Z drugiej strony na pisałeś, że występuje to nie tylko przy hamowaniu, ale też przy ruszaniu, więc w tym przypadku ABS by chyba trzeba było wykluczyć, ale może Koledzy coś dodadzą od siebie w innej kwestii.

Joe
28-08-2006, 12:12
Nie mam ABS. To chrupnięcie to podobne do tego,
kiedy np zawiasy ciężkych drzwi są suche, ciężko chodzące i
uchylamy je wolno. W tedy da takie mocny chrup .... chrup. !


Nie wiem czy można zrozumieć co piszę !


Pozdr.

rc23
28-08-2006, 12:15
może przeguby mają dość
najczęściej chrupią jak ruszasz na skręconych kołach?

tajo
28-08-2006, 13:00
Sprawdź tuleje od wachaczy jak się rozlatują to wachacz trze o sanie .

arturbo
28-08-2006, 16:14
Polecam sprawdzić tuleje jak mój poprzednik w poście. Podejrzewam że pojeździłeś sobie po kałużach i teraz dają znać o sobie gumy na tulejach. Zawsze możesz podjechać do mechaniora i spojrzeć pod auto. To nie powinno kosztować a wiele wyjaśni.

LaBobas
28-08-2006, 16:23
Wygląda to an właśnie te tulejki tylko kolejne pomocnicze pytanko,czy odczuwa kolega noszenie samochodu,czy prowadzi sie dobrze i pewnie???

Joe
28-08-2006, 17:52
"najczęściej chrupią jak ruszasz na skręconych kołach?"

Chyba tak ! Najbardziej kiedy na skręconych kołach cofnę !



"czy odczuwa kolega noszenie samochodu,czy prowadzi sie dobrze i pewnie???"

Dobrze sie prowadzi !


Pozdr.

LaBobas
28-08-2006, 20:42
A czy używasz wcześniej hamulca?Może z zaciskami jest jakiś problem.Nie robiłeś ostatnio hamulców?A to chrupanie słyszysz jak otworzysz drzwi i ruszasz,czy przy zamkniętych.Moze niech ktoś rusza autem,a ty stań z boku i nasłuchuj :metal

krzys-68
28-08-2006, 20:58
tak enigmatycznie opisany problem ze tylko calkowite przejrzenie zawieszenia :metal pozostaje

jachu
28-08-2006, 23:39
Witam.Ja w swoim AUTKU miałem chrupanie z przodu,przy ruszaniu, przy skręcaniu na postoju lub nie, na garbach na jezdni. Prawdę mówiąc chciałem usunąć stukanie z przodu( bo też jest-jeszcze) no i wymieniłem łączniki stabilizatora. Efekt- chrupanie ustało, stukanie jest nadal. Pozdrawiam [/img][/quote]

LaBobas
28-08-2006, 23:49
Witam.Ja w swoim AUTKU miałem chrupanie z przodu,przy ruszaniu, przy skręcaniu na postoju lub nie, na garbach na jezdni. Prawdę mówiąc chciałem usunąć stukanie z przodu( bo też jest-jeszcze) no i wymieniłem łączniki stabilizatora. Efekt- chrupanie ustało, stukanie jest nadal. Pozdrawiam [/img][/quote]Co do stukania to swoznie wahacza,końcówki drążków,gumy na stabizatorze,gumy i łożyska na mcphersonie CI jeszcze ozostały do sprawdzenia :satan:

jachu
29-08-2006, 00:05
Swożnie wahacz są ok. końcówki drążków też. Przypuszczam,że to wlaśnie gumy na stabilizatorze. niestety nie wiem jak sięza to zabrać. :getsome:

LaBobas
29-08-2006, 00:15
Swożnie wahacz są ok. końcówki drążków też. Przypuszczam,że to wlaśnie gumy na stabilizatorze. niestety nie wiem jak sięza to zabrać. :getsome:No te gumy to jeżeli nie amsz warunków to może być problemos.Tak to ford wymyślił,że trzeba opuścić silnik na sankach,żeby obejmy mogły odejść na tylee od drążka,żeby dało się gumy wyjąć.Są też tacy co wyginają ów blaszki,ale ja wyznaje tutaja zasade,ze po wygięciu to już można te blaszki sobie w :ass: wsadzić

jachu
29-08-2006, 00:28
No to czeka mnie wizyta u mechaniorow . dzięki Pozdrawiam 8O

Joe
29-08-2006, 11:18
Dziękuję ! Piszę kiedy znajdę powód chrupania !

Pozdr.