PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Klimatronic - nie włącza się kompresor, brak prądu



kazimierz1265
12-08-2013, 22:30
Witam serdecznie,

otóż od jakiegoś czasu nie działa mi klima. Ponieważ bałem się, że nie ma czynnika to nie podejmowałem żadnych prób lokalizacji usterki. Dzisiaj podjechałem do mechanika i okazało się, że klima jest prawie pełna, oczywiście uzupełnił czynnik, no ale niestety dalej klops.
Mechanik posprawdzał wszystkie bezpieczniki, przekaźniki i sam kompresor, który po podaniu prądu bezpośrednio z akumulatora ruszył.
No i teraz mam problem bo nie wiem co można jeszcze posprawdzać, coś czytałem na forum o czujnikach niskiego i wysokiego ciśnienia, ale gdzie je dokładnie znaleźć i co ewentualnie można jeszcze sprawdzić

Z góry dzięki za sugestie.

MarekPrint
13-08-2013, 01:14
Nad sprężarką jest złączka zasilająca elektromagnes , rozepnij ją i sprawdź woltomierzem , czy jest na wtyczce idącej z góry z wiązki napięcie ok 12V po włączeniu klimy( uważaj na pracujący pasek osprzętu).
Jeśli jest napięcie to cała elektryka sterująca sprawna. To teraz omomierz i mierzymy przejście drugiej wtyczki. Powinna być niewielka rezystancja. Jeśli jest przerwa to albo uszkodzony elektromagnes , a bardziej prawdopodobny uszkodzony termik który jest szeregowo z elektromagnesem. można go ominąć.
Jeśli nie ma napięcia to szukamy w skrzynce bezpieczników problemu.
Widzę że kolega z Łodzi , jak coś służę pomocą z miernikiem i pomiarami.

kazimierz1265
13-08-2013, 15:57
Dzięki za podpowiedź. Owszem sprawdziłem bezpieczniki, ale tylko te opisane jako - od klimy, nie wpadło mi do głowy, że bezpiecznik od tempomatu (którego nie mam) i od sprysków może być winowajcą. Tym bardziej, że mechanik też sprawdzał bezpieczniki. Także sprawa rozwiązana i znowu nastał miły chłodek w kabinie:)
Jeszcze raz dzięki

Ross
29-10-2013, 00:30
Witam. Mam podobny problem. Klimatyzacja nabita i szczelna lecz sprężarka się nie włącza. Sprawdziłem kostkę przy sprężarce i okazało się że nie ma w niej prądu. Bezpiecznik od klimy sprawny. Więc co jeszcze powinienem sprawdzić? Pozdrawiam.

MarekPrint
29-10-2013, 00:51
Bezpiecznik od klimy sprawny.

Który ?
http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/107241-Nie-dziala-sprezarka-klimatyzacji?p=2124878&viewfull=1#post2124878

---------- Post added at 23:51 ---------- Previous post was at 23:46 ----------

I sprawdzenie przekaźnika R6 - skrzynka pod maską

Ross
29-10-2013, 19:08
Sprawdzałem bezpiecznik od klimy pod kierownicą. Teraz sprawdze ten pod maską jak tylko znajdę chwilę i dam znać. Narazie dziękuję i pozdrawiam.

fundil
31-10-2013, 14:31
Pamiętaj że jest jeszcze jeden bezpiecznik odpowiedzialny za klimę F82 odpowiedzialny za grzane spryskiwacze i tempomat.