PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Maszyna dziwnie sie zachowuje . POMOCY



Baterin
15-08-2013, 11:55
Witam tak jak w temacie , Mondiak wczoraj przebył trase 40 km i zapaliła się spręzynka na 5 biegu przy 2 tysiacach obrotów.
Po dojechaniu do celu zauważyłem nieco głośny klekot z silnika ( jak stary dizlowski silnik ) , zgasiłem i odpaliłem ż myślą że sprężynka zgaśnie . Ku zdziwieniu nie zgasła i razem z nią pali się też również kontrolka silnika. Zostawiłem auto na jakieś 2 godziny i ponownie odpaliłem . Odpalił bez żadnych wiekszych kłopotów lecz po dodaniu gazu nie reagował , po 5s załapał obroty i pojechałem dalej . Jadąc na niskich obrotach np. na biegu 3 szarpało tak jak by się coś przycinało ( kiedyś tak miałem i było winą peknietej rury od intelkulera ) .
Dziś rano chciałem zobaczyć wszystko jeszcze raz i myślałem że zgaśnie ta sprężynka po jakimś czasie , lecz tak się nie stało , samochód kręci rozrusznikiem lecz nie odpala , do tego strasznie dymi przy próbie odpalenia auta.

Proszę o jaką kolwiek radę lub pomoc .
Z góry dzieki.

Myniu
15-08-2013, 12:12
Pierwsze co, to podłączenie pod kompa i odczyt zapisanych błędu(ów).

Boniu
15-08-2013, 12:19
w najgorszym przypadku wtryski lub jeden wtryski przy pchany

Baterin
17-08-2013, 16:21
juz nie dymi bo zawor był zabrudzony , wymieniłem na inny i nie dymi i pali . w poniedzialek komputer sie zrobi i zobaczymy

Boniu
18-08-2013, 00:18
juz nie dymi bo zawor był zabrudzony , wymieniłem na inny i nie dymi i pali . w poniedzialek komputer sie zrobi i zobaczymy
:up: będzie żył:skromny:
pozdrawiam