PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo MK4



Dude5
18-08-2013, 19:42
Przyglądam sie temu Mondeo i prosze szanownych forumowiczów o opinie i podpowiedzi.
http://otomoto.pl/ford-mondeo-titanium-s-ksenon-skory-nawi-C29892612.html

Z przeszukiwania internetu i dekodowania VIN nic mi nie wyszło niepokojącego ale może, ze względu na znajomosc samochodu, znajdziecie jakies haczyki :)

Dziekuje za opinie i wskazówki.

Pozdrawiam

Mateusz1989
19-08-2013, 00:47
"kupię każde auto całe i uszkodzone"... Naprawdę myślisz, że auto po 40 tys. straciło połowę swojej wartości? Może być powypadek więc dobrze się temu przyglądnij.

czeslaw555
19-08-2013, 11:28
jak kupiony z salonu forda , tam tanio nie sprzedają. To najtańszy jego odpowiednik w D http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mondeo-titanium-2-0-ecoboost-navi-xenon-ahlen/170761139.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=29&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2011-01-01&maxFirstRegistrationDate=2011-12-31&ambitCountry=DE&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&features=NAVIGATION_SYSTEM&features=CRUISE_CONTROL&features=XENON_HEADLIGHTS&features=ELECTRIC_HEATED_SEATS&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=50000&categories=Limousine&minCubicCapacity=1801&maxCubicCapacity=2000

ten bez ksenonów ale czy one muszą być ?
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mondeo-titanium-h%C3%BCrth/183024266.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=29&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2011-01-01&maxFirstRegistrationDate=2011-12-31&ambitCountry=DE&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&features=NAVIGATION_SYSTEM&features=CRUISE_CONTROL&features=ELECTRIC_HEATED_SEATS&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=50000&categories=Limousine&minCubicCapacity=1801&maxCubicCapacity=2000
warto przemyśleć taką propozycję .

Dude5
19-08-2013, 12:53
Zanim bym go kupił, znajomy mechanik by go prześwietlił plus ASO itd.
Ale sprzedany więc nie ma tematu odnośnie tego egz.
Ksenony muszą być bo mam teraz AFL w Insigni i nie wyobrażam sobie jazdy bez ksenonów.
Chodzi mi o odnowienie trochę fury i przejście na Mondeo bo zawsze mi się podobał a jak chciałem kupić 3 lata temu nowy to czekanie na wersje po liftingu było dla mnie za długie. I tak po trzech latach wracam do tematu.
Nic na siłe i chyba będę patrzył tylko na ogłoszenia w DE. Kiedyś kupiłem używkę z Niemiec bezpośrednio i to był mój najlepszy zakup używanego.
Pozdrawiam

jarku
19-08-2013, 12:55
Insigni

jesteś zadowolony?
jak awaryjność, silnik (moc/spalanie) i ilość miejsca w środku?
i komfort podróżowania?

czeslaw555
19-08-2013, 13:07
Kiedyś kupiłem używkę z Niemiec bezpośrednio i to był mój najlepszy zakup używanego. czasy trochę się zmieniły i obecna znajomość rynku jest wskazana. Obecnie zdarzają się oszustwa wśród prywatnych sprzedawców którzy tak na prawdę nie są właścicielami aut, czytaj, użytkownikami, czyli są to tacy ukryci handlarze. Komisy, nie mam nic przeciwko nim, jak mają odpowiednie auto , przedstawiają właściwe dokumenty i wystawiają fakturę/rachunek taki jak potrzeba to śmiało można kupować. Jednak było i tak że komis chciał mi podsunąć umowę kupna-sprzedaży a dla siebie wystawił fakturę . Oba te dokumenty podał do podpisu twierdząc że do Polski taki właśnie dokument ma być :red:. Trudno byłoby wytłumaczyć jak nabyłem na umowę k-sp, auto poleasingowe i to wystawione na aukcję . Tak więc ostrożnie i rozważnie . Napisałem tak a nie inaczej ale zaznaczam że są to nieczęsto bywające, zdarzające się przypadki . Szkoda jednak trafić na takie coś i dać się nabrać, oszukać.

Dude5
19-08-2013, 18:59
Insigni

jesteś zadowolony?
jak awaryjność, silnik (moc/spalanie) i ilość miejsca w środku?
i komfort podróżowania?

gdybym był całkowicie zadowolony to bym nie wracał do wcześniejszego pomysłu
awarie się zdarzają i dużo jest pierdół, większość była robiona na akcjach albo gwarancyjnie
ilość miejsca w miarę ale nie ma porównania do innych samochodów tych rozmiarów a na pewno do mondeo
moc OK ale dużo ludzi robi chipa bo chcą żeby jeździło tak jak wygląda :)
komfort OK ale bez rewelacji, dość głośne zawieszenie. ja mam flexride ale dużej różnicy miedzy sport i tour nie ma

generalnie Insignia jest piękna zewnątrz i wewnątrz, ale ma kilka denerwujących rzeczy

AdamZS
20-08-2013, 18:20
Nie aktualne, kolega wczoraj dzwonił bo też wpadł mu w oko, pisał na chacie na FCP