PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Jaką instalację do Mondeo 1.8 16v 125KM



golki135
20-08-2013, 20:47
Witam, czytałem trochę po forum na temat polecanych instalacji gazowych do tego silnika, ale u mnie w mieście byłem u 3 gazowników i u każdego proponowali mi coś innego.

1 gazownik: zalecił mi polską instalację KME z wtryskiwaczami barracudy (ponoć są lepsze od hany, ponieważ z hany zdarzały im się reklamacje a z barracuda nigdy) i jak powiedział niezbędna lubryfikacja. cena 2600zł

2 gazownik: zalecił włoską instalację Lovato która jak powiedział jest o tyle lepsza od innych że nie wymaga lubryfikacji ponieważ co ileś tam setną dawkę gazu podaje dawkę paliwa dzięki czemu zawory są wydajniej smarowane niż za pomocą lubryfikatora a zużycie paliwa w tym wypadku to jakieś 100g na 100km. I ponoć dobrze sprawdza się w takich silnikach jak mój. cena 2300zł

3 gazownik: polecił mi instalację STAG 4 generacji z wtryskiwaczami VALVEK (o ile dobrze pamiętam) ewentualnie Hana za dopłatą 300zł. Co do lubryfikacji stwierdził, że rzadko zdarza mu się montować bo według niego nie spełnia swojej roli i niewielu klientów się decyduje. Zapytany dlaczego akurat montuje instalacje STAG odpowiedział, że po prostu kiedyś zajmował się różnymi rodzajami instalacji a od pewnego czasu stwierdził, żeby robić jedną a dobrze, ponoć jeździ na różne szkolenia ze STAGa itp i mówi, że w tej instalacji jest obcykany. Cena 2000zł jeśli z wtryskami HANA to 2300zł

Powiem szczerze, że trochę się pogubiłem dlatego zwracam się do was bardziej doświadczonych kolegów o pomoc :)

frugo
20-08-2013, 23:22
Pierwszego i drugiego sobie odpuść, trzeci wart zainteresowania, tylko zamiast Hann niech włoży Ci Barracudy w tej samej cenie, Valteki odradzam. Tylko musisz go spytać dokładnie jak będzie regulował instalację, napisz co Ci odpowie ;) To kluczowa sprawa.

Wejdź na LPG-Forum i poszukaj jakiegoś polecanego zakładu w pobliżu, na tamtym forum jest specjalny dział Warsztaty polecane

golki135
21-08-2013, 05:56
jak go pytałem wczoraj to mówił, że po 1000km jak przyjadę będzie podpinał komputer i przeglądał jakieś mapy i na ich podstawie będzie regulował.

na forum-lpg niestety nie znalazłem żadnego polecanego warsztatu w okolicy, najbliżej to Wrocław czyli około 100km ode mnie...

frugo
21-08-2013, 07:53
No to niestety tez nie brzmi dobrze:/ Chodzi o to ze auto musi byc regulowane podczas jazdy, gosc wsiada z laptopem (plus skaner OBD lub kabel do ECU samochodu) i kierowca do auta i reguluje LPG podczas jazdy, to jest prawdziwa regulacja. Jak bedzie kombinowal na postoju to nic z tego nie bedzie. Jesli by zrobil Ci taka regulacje to powinno to smigac, sprobuj o tym z nim pogadac, ale musisz go wyczuc czy wie w ogole o co chodzi. I pamietaj ze musisz przy tym byc bo powie Ci zebys sie odczepil, ze regulowal, a pusci tylko autokalibracje.

Napisz jeszcze jaki reduktor chce Ci tam wsadzic, to tez istotne.

PS. 100km to wcale nie tak daleko :D

djremo
21-08-2013, 12:22
Mam KME diego z czerwonymi hanami bez lubry i sobie chwalę. Jeżdżę od 2 lat, zrobione ponad 35 tyś i zero problemów jak dotąd.

golki135
21-08-2013, 18:11
ok zapytam o tę regulację podczas jazdy jutro bo dziś już zamknięte mają. a takie kalibrowanie na podstawie map po przejechaniu tego dystansu powiedzmy 1000km to pic na wodę czy jednak też coś daje?

a i co do tych wtryskiwaczy valtek to jak z nim wczoraj gadałem czy na prawdę dużo gorsze od hanny to powiedział, że są trochę gorsze jakościowo ale cenowo w czasie wychodzą korzystniej bo przykładowo jak padną mi te valteki po powiedzmy 50 000km to wymieniam na nowe za jakieś niecałe 200zł a w przypadku hanny to w razie awarii trzeba wymieniać całą listwę z wtryskiwaczami i koszta są większe. prawda to?

frugo
21-08-2013, 23:59
a takie kalibrowanie na podstawie map po przejechaniu tego dystansu powiedzmy 1000km to pic na wodę czy jednak też coś daje?
Pic na wodę, można w ostateczności tak kalibrować ale tylko jeśli wykasujesz obie mapy i przejedziesz powiedzmy 10km najpierw na PB potem w identyczny sposób 10km na LPG i tak do pokrycia mapek, ale do tego trzeba wprawy i to ma gazownik robić bo kasę za to bierze ;)


w przypadku hanny to w razie awarii trzeba wymieniać całą listwę z wtryskiwaczami i koszta są większe. prawda to?
Wiesz co może poszukaj innego gazownika :/ Po pierwsze to nowe Valteki kosztują 120zł i je się całe wymienia i rzadko wytrzymują 50tyś, poza tym szybko się rozkalibrowują, u mnie nawet 20tyśnie wytrzymały, poza tym nie chodzi tu o jakość w różnicy do Hann tylko o całkowicie inną budowę a co za tym idzie precyzję dawkowania gazu (Prosto mówiąc Hany są zdrowsze dla silnika). I najważniejsze, Hany montuje się raczej pojedynczo nie w listwie a i nawet w listwie da się wymienić jedną i jak Ci jedna padnie to wymieniasz jedną za 90zł a nie Valteki za 200zl ;)

PS. Polecam jednak Barracudy zamiast Hann, ostatnio Hanny podobno poleciały na jakości, ja z Barracud jestem mega zadowolony.

Robsajson
22-08-2013, 00:57
Weź STAG 4 z wtryskami HANA.
Valvek-i są mało precyzyjne, głośne i lubią lać więcej.
Barracudy malo kto ma w warsztacie.