PDA

Zobacz pełną wersję : Kto miał na koła o szerokosci 7,5' założone opony 205/50/R17



steell
24-08-2013, 20:07
Interesuje mnie parę informacji co do opon.
Czy ktoś miał na felgach 7,5' założone opony 205/50/R17, chodzi mi o prowadzenie i wygląd. Patrzyłem się już na różne kalkulatory doboru opon, teraz interesuje mnie informacja od użytkownika takiego zestawu.

Kolejne pytanie to czy założenie na przednią oś innego rozmiaru opon niż na tylną oś powoduje problem z ustawieniem geometrii lub z prowadzeniem.
Konkretnie felgi 17 cali, na przodzie opony 205/50/r17, z tyłu 225/45/r17.
Różnica w wysokości jest niewielka i przy nowych oponach wyniesie 3 mm co daje około 0,5%. Zużyte opony dadzą większą różnicę.

rezulteo opony
26-08-2013, 15:00
Witamy,

Wydaje się, że to nie jest rozmiar homologowany... Zmiana rozmiarów (różne na osiach) w tym przypadku nie jest zalecana. Jak można przeczytać na forum mogą także wystąpić problemy przy ewentualnej kolizji ze strony ubezpieczyciela. Zalecamy weryfikacje rozmiaru pod linkiem: rozmiar opon do Forda (http://www.rezulteo-opony.pl/opony-do-ford/mondeo).

Rezulteo:car:

steell
02-09-2013, 13:59
Zgadza się, jednak chciałbym uzyskać informację praktyczną zwłaszcza na pierwsze pytanie

---------- Post added at 12:59 ---------- Previous post was at 12:39 ----------

Ford przewidział tylko takie rozmiary opon.
205 55 R16 91 V
205 50 R17 93 W
225 40 R18 92 Y

Spowodowane to jest zapewne rozmiarami oryginalnych felg, dla 16 i 17 calowych szerokość wynosi 6,5 cala a dla 18 calowej 7,5 cala.
Są jednak dostępne inne felgi renomowanych firm pasujące do układu forda, które nie koniecznie odpowiadają zaprojektowanej szerokość. Gdyby wszystkie felgi oryginalne miały jednakową szerokość tj 6,5 cala to sprawa była by jasna, wymagania konstrukcyjne, tak jednak nie jest.
Kolejna niekonsekwencja to nośność, wraz ze wzrostem wielkości felgi, wzrasta nośność opony 16 i 17 cali, trochę dziwne ale do zaakceptowania, jednak felga 18 ma już dopuszczalną mniejszą nośność niż 17. Waga auta przy zmianie wielkości felg nie wzrasta znacząco wiec nie rozumiem takich zmian.
To samo tyczy się indeksu prędkości, dla 16 calowego koła jest to 240km/h dla 17 calowego 270km/h i w końcu dla 18 calowego 300 km/h, coś tu nie pasuje, zmiana wielkości kół nie spowoduje aż takiej różnicy w prędkości tego bolidu, wyciśnie on raptem 200-210 km/h w sprzyjających okolicznościach.
Coś się konstruktorzy forda nie popisali z dopasowaniem kół.

YatzeK
02-09-2013, 22:00
Doszukujesz się jakichś dziwnych rzeczy w czymś, co jest do bólu schematyczne i proste!

Po pierwsze - bez najmniejszego problemu możesz na felgę o szerokości 7.5 cala nałożyć oponę 205 - będzie lekko naciągnięta, ale w granicach przyzwoitości

Po drugie - skoro uważasz, że fordowscy inżynierowie się nie popisali to pisz CV i naucz ich jak to się powinno robić porządnie

Po trzecie - producent przewidział takie a nie inne rozmiary opon przede wszystkim dlatego, że musiał przyjąć jakieś założenia przy projektowaniu samochodu więc przyjął to, co jest najprostsze, najtańsze i jednocześnie zapewnia odpowiednie prowadzenie, komfort i bezpieczeństwo jazdy. I nie jest to spowodowane rozmiarami felg bo felgi są produkowane na zamówienie producenta właśnie pod kątem ustalonych rozmiarów fabrycznego wyposażenia.

Po czwarte - oczywiście, że są dostępne felgi innych producentów pasujące do Forda, ale o nieco innych rozmiarach i możesz je śmiało stosować przy zachowaniu odpowiednich zaleceń (centrowanie, ET, odpowiednia szerokość opony do felgi itp). Właśnie dlatego, ze wielu kierowców chce mieć inne felgi lub opony niż fabryczne.

Po piąte - nie ma żadnej niekonsekwencji w nośności opon - przecież nawet na logikę opona o większej średnicy będzie miała niższą ściankę boczną aby zachować średnicę całego koła, a że to właśnie ścianki boczne przenoszą obciążenia, to nośność takiej opony będzie niższa. Aczkolwiek wcale nie nie zawsze tak jest.

Po szóste - indeksy prędkości i nośności nie oznaczają, że "szybsza" opona zwiększy prędkość maksymalną samochodu. Przecież chyba oczywiste jest, że opony np. 255/35R19 są typowo przewidziane dla szybszych samochodów niż 205/55R16, stąd mają wyższe indeksy.

Krótko mówiąc, zamiast marnować energię na wyważanie łomem dawno otwartych drzwi, skup się na tym, co naprawdę istotne.

SteelRat
08-09-2013, 10:45
Jeśli dasz różne rozmiary, licz się z "ogłupieniem" ABS/TCS czy co tam u siebie masz.
U mnie 20-5/55/16 tył 205/50/16 przód (musiałem złożyć 2 osie, bo tylko 3 opony były sprawne w każdym z rozmiarów) ABS głupiał czasem, ale TCS już przy 120-130 zaczynał wariować z powodu różnych obrotów kól.
Jakoś się do Twierdzy Kłodzkiej doturlałem jednak ;)