PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] stag300 isa2 i mój st :) trzeba samemu ogarnąć instalkę...



GrekuPL
25-08-2013, 17:52
Na lpg trochę słabo jedzie ostatnio od wymiany filtrów fazy lotnej, mapę koleś ruszał i obniżał moim zdaniem mnożnik, chcę to przywrócić tak jak było...niestety nie mam zapisu żadnego z mapy itp. itd. i nie wiem czy sobie sam poradzę z wystrojeniem...wcześniej miałem świetnie ustawioną mapę-nie czułem różnicy między pb a lpg...a teraz czuję na wolnych stojąc przy wydechu że śmierdzi nieprzepalonym lpg :wall: :zly: nie mam czasu jeździć do gaziarza i chcę kupić sam interfejs i sobie ustawić wszystko...od czego zacząć, co poczytać, co zrobić żeby to wszystko ogarnąć :hmm: wszystkie info mile widziane...

frugo
25-08-2013, 22:37
Jeżeli śmierdzi LPG to ja najpierw sprawdziłbym szczelność, możliwe że któregoś węża nie dokręcili po wymianie, mój znajomy tak miał.

Co do czytania to na LPG-forum jest tak obszerny materiał że Ci głowa spuchnie ;) Możesz zacząć choćby od tego http://lpg-forum.pl/post12476.html#p12476

Zaznaczam że do poprawnego wykonania tego wszystkiego trzeba trochę wprawy więc pierwszy raz może nie wyjść idealnie ;) Ale trening czyni mistrza ;)

Grzesio
26-08-2013, 09:01
Przeczytaj na początek instrukcję staga. Instalacja prosta jak cep do wystrojenia. Jak wejdziesz pierwszy raz w program to na pierwszej stronie będziesz mieć opcję zapisz. Zapisz sobie obecną mapę. Później posprawdzaj jak wygląda mapa. Powinna być w miarę pokryta. W zakładce odchyłka możesz sprawdzić rozbieżność w procentach. Max 10%. Każdą kropkę możesz przesuwać góra/dół, lewo/prawo. Zaznaczasz ją klikając lewym klawiszem myszki. zrobi się czerwona czyli aktywna o dostrajasz. Sprawdź ciśnienie gazu na wolnych i na wysokich pod obciążeniem, sprawdź jak lambda działa, czasy wtrysków pb i lpg. Lpg nie powinny być krótsze.

GrekuPL
26-08-2013, 09:20
Jeżeli śmierdzi LPG to ja najpierw sprawdziłbym szczelność, możliwe że któregoś węża nie dokręcili po wymianie, mój znajomy tak miał.nie śmierdzi mi pod maską a śmierdzi z wydechu...na początku nie było nic czuć...a teraz śmierdzi...

Przeczytaj na początek instrukcję staga. Instalacja prosta jak cep do wystrojenia. Jak wejdziesz pierwszy raz w program to na pierwszej stronie będziesz mieć opcję zapisz. Zapisz sobie obecną mapę. Później posprawdzaj jak wygląda mapa. Powinna być w miarę pokryta. W zakładce odchyłka możesz sprawdzić rozbieżność w procentach. Max 10%. Każdą kropkę możesz przesuwać góra/dół, lewo/prawo. Zaznaczasz ją klikając lewym klawiszem myszki. zrobi się czerwona czyli aktywna o dostrajasz. Sprawdź ciśnienie gazu na wolnych i na wysokich pod obciążeniem, sprawdź jak lambda działa, czasy wtrysków pb i lpg. Lpg nie powinny być krótsze. :hmm: czyli wszystko przede mną :beer: dzięki... będę zdawał relację z ustawianie wszystkiego ;)