PDA

Zobacz pełną wersję : Wybrzuszenie na boku opony



jablkot
03-09-2013, 09:47
Mam pytanie odnośnie czegoś co zauważyłem wczoraj przy uzupełnianiu ciśnienia w oponach. W trakcie gdy kompresor robił swoje zauważyłem, że na jednej z opon na bocznej ściance pojawiło mi się wybrzuszenie. Co to może oznaczać, czy mogę tak jeździć oraz czy takie coś mieści się w ramach gwarancji opon, gdyż kupiłem je nowe w tym roku na wiosnę.
Z góry dzięki za odpowiedź

GrzegorzD
03-09-2013, 10:04
opona do wyrzucenia - czy na gwarancji przejdzie to kwestia producenta ale wątpię - najczesciej takie uszkodzenia powoduje np szybkie najezdzanie na krawęznik

jablkot
03-09-2013, 10:11
Rzeczywiście mogło się to zdarzyć od najechania na krawężnik, ponieważ miałem taką sytuację, że aby uniknąć kolizji musiałem gwałtownie odbić w bok, no a tam był krawężnik. No to jeszcze pytanie czy stwarza to jakieś zagrożenie, ponieważ niedługo będzie trzeba wymieniać opony na zimowe, a nie chciałbym już w tym roku narażać się na dodatkowe koszty typu zakup nowej opony, czy może lepiej wydać te kilka stówek i jeździć bez stresu, że coś się stanie?

maciek666157
03-09-2013, 10:18
Jedni napisa tak, jedni inaczej
Podpierajac sie wiedza ojca dyrektora gumolepa, mozesz jezdzic.
Ale jak zmienisz masz spokojna glowe.
Peknac moze nawet nowa opona
Duzo zalezy od tego jak jezdzisz

Wyfałkowane

GrzegorzD
03-09-2013, 10:26
jak nie bedziesz 40 km/h przekraczac to MOŻE się nic nie stanie...

jablkot
03-09-2013, 10:38
Raczej nie szaleję. Staram się unikać dziur na drodze, no i nie mam w planach żadnych dalszych wyjazdów, więc chyba do zimy pojeżdżę na tej, a na wiosnę dokupię nową dla świętego spokoju.

maciek666157
03-09-2013, 14:24
Raczej nie szaleję. Staram się unikać dziur na drodze, no i nie mam w planach żadnych dalszych wyjazdów, więc chyba do zimy pojeżdżę na tej, a na wiosnę dokupię nową dla świętego spokoju.

Ja bym tak zrobil.
Choc wiekszosc zaraz nas zbeszta:Dale luzik, sami by jezdzili, tylko swiruja na forum:thumbdown:

Wyfałkowane

RalfiX78
03-09-2013, 17:07
Raczej nie szaleję. Staram się unikać dziur na drodze, no i nie mam w planach żadnych dalszych wyjazdów, więc chyba do zimy pojeżdżę na tej, a na wiosnę dokupię nową dla świętego spokoju.

Ja bym tak zrobil.
Choc wiekszosc zaraz nas zbeszta:Dale luzik, sami by jezdzili, tylko swiruja na forum:thumbdown:

Wyfałkowane

Również zostałem przymuszony, aby tak zrobić i mam tyci bułę na przedniej prawej. Nie opłaca się mi teraz kupować, tak na wiosnę kupi się komplet nowych Conti lub Michelin. Tak nie szaleję na drodze, ale trzeba uważać na krawężniki. Żeby tylko bokiem jej nie przeorać. Gdyby to zaistniało w okolicach maja, to oczywiste żeby już był kupiony zestaw kapci dla niego.

zetes
03-09-2013, 17:37
Tylko na policję uważaj, często przy kontroli oglądają auto i jak zauważą bąbla to dowód zabiorą ;)

Wytaptane z fona

rezulteo opony
03-09-2013, 19:37
Hej,:car:

Nie ma zdjęcia, ale możemy się domyślać o jakie wybrzuszenie chodzi i pewnie to dzięki temu najechaniu na krawężnik. W takich sytuacjach lepiej nie ryzykować...
Pozdrowienia

kojot310
03-09-2013, 21:12
Jak już chcesz jezdzic na takiej oponie to przełóż ją na tył zawsze to bezpieczniej w razie wystrzału

RalfiX78
03-09-2013, 21:16
Jak już chcesz jezdzic na takiej oponie to przełóż ją na tył zawsze to bezpieczniej w razie wystrzału

Tylko nie wiem, jak się zachowa czujnik ciśnienia powietrza:hmm:
Jeśli to do mnie pisałeś Darek :)