PDA

Zobacz pełną wersję : midland czy uniden??



benek86
31-08-2006, 20:38
co sądzicie o takim radyjku na początek??
http://www.swistak.pl/aukcje/1786346,LJ-CB-Midland-1001Z-KIELCE.html
albo to lepsze??
http://www.swistak.pl/aukcje/1122118,CB-UNIDEN-PRO-510-XL-NOWY-F-ra-VAT.html
jeszcze co sądzicie o takiej antenie
http://www.autoakcesoria.com.pl/cb-radio/?p=productsMore&iProduct=34

11lukasz
31-08-2006, 22:00
Uniden :metal .

Ale tam jest strasznie drogo. za 320 PLN sprzedam ci mojego XL 510 z gwaracja i antena magnesowa Hustler!, ktora kosztuje okolo 90 PLN.

krzys-68
31-08-2006, 22:46
za te kwote kupisz 520XL o TTI juz nie wspomne :metal

Mamut
01-09-2006, 01:25
większość z nas używa uniden 520 i bardzo sobie chwalimy (a co :) )
antena to chyba na klapę? bo na dachu to raczej będzie kiepsko wyglądać.

krzys-68
01-09-2006, 10:11
większość z nas używa uniden 520 i bardzo sobie chwalimy (a co :) )
antena to chyba na klapę? bo na dachu to raczej będzie kiepsko wyglądać.Ja nie jestem w wiekszosci :banan: i sobie chwalę inna firme :))

benek86
01-09-2006, 21:55
na klape:). co to jest to TTI ??

Andy
01-09-2006, 22:11
Uniden 520 :metal
A w tytule powinno być Midland
Sorki że się czepiam :pad:

benek86
01-09-2006, 22:19
sorki, poprostu nie wiedziałem jak to się pisze. już poprawiam:)

krzys-68
02-09-2006, 12:04
na klape:). co to jest to TTI ??Proucent radia,taki sam jak Midland czy Uniden :metal tylko sporo tanszy :satan:

benek86
02-09-2006, 22:17
ale nie znaczy że gorszy??

bjo
03-09-2006, 18:00
Ja smigam na M1001z i Hustler ic100 i jest ok
Lemm jest OK


a jako radyjko to polecam P.HarryII

krzys-68
03-09-2006, 20:48
ale nie znaczy że gorszy??nie,mam model TTI 880 i sprawdza sie znakomicie,co bylo widać i slychać w drodze do i z Zamoscia :))

benek86
03-09-2006, 23:16
a co sądzicie o antence??

krzys-68
04-09-2006, 08:53
a co sądzicie o antence?? o jakiej?
Ja mam na wszystkich autach Lemm AT71 :metal

ubidigi
04-09-2006, 21:00
Koledzy ŻADEN z nich.
Używanie tychże radyjek jest w Polsce zakazane.
Możecie mnie obrzucić błotem, ale....
Uniden to nic innego jak President tyle, że:
- tańszy,
- gorzej wykonany,
- przeznaczony na rynek amerykański gdzie istnieją inne normy (gorsze, tak to prawda). Normy europejskie w dobrze pojętym naszym interesie są bardziej rygorystyczne.

I tak za Urzędem Komunikacji Elektronicznej:
- CB Radio 1001Z marki Midland nie spełnia wymagań normy zharmonizowanej w zakresie emisji niepożadanych nadajnika w stanie nadawania, czestotliwości nadajnika podczas załaczania i wyłączania, maks. czułosci odbiornika - jest poprostu kiepski i utrudnia łączności innym.
- CB Radio Pro 510 XL marki Uniden nie spełnia wymagań normy zharmonizowanej w zakresie mocy na sąsiednim kanale (sieje w boki), emisji niepozadanych nadajnika w stanie nadawania,
- CB Radio Pro 520 XL marki Uniden nie spełnia wymagań normy zharmonizowanej w zakresie mocy na sąsiednim kanale (sieje w boki), emisji niepozadanych nadajnika w stanie nadawania.

Jeśli kupliście owe radyjka jako nowe u sprzedawcy możecie się udać do niego i żądać zwrotu kasy. Produkty te mają istotną wadę prawną. Zgodnie z prawem telekomunikacyjnym art. 45 Kto wprowadza do obrotu niezgodne z zasadniczymi wymaganiami albo specyfikacjami technicznymi, podlega karze grzywny do 100 000,00 zł.
Zobaczcie link http://www.bip.uke.gov.pl/bipurtip/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=55&news_id=241&layout=11&page=text
Lista zawiera dane o wyrobach niezgodnych z wymaganiami zasadniczymi, w stosunku do których Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje administracyjne zakazujące dalszego przekazywania tych wyrobów użytkownikom, konsumentom lub sprzedawcom.

Pozostaje jeszcze kwestia co zrobić gdy się je ma dłużej niż rok. Ja radze nie używać lecz wiem że to takie nie proste a i prawdopodobieństwo złapania równe zeru, ale ...... pozostaje to w gesti uczciwości a to kwestia całkowicie subiektywna.

jarekson
04-09-2006, 21:34
Koledzy ŻADEN z nich.
Używanie tychże radyjek jest w Polsce zakazane.
Możecie mnie obrzucić błotem, ale....
Uniden to nic innego jak President tyle, że:
- tańszy,
- gorzej wykonany,
- przeznaczony na rynek amerykański gdzie istnieją inne normy (gorsze, tak to prawda). Normy europejskie w dobrze pojętym naszym interesie są bardziej rygorystyczne.

I tak za Urzędem Komunikacji Elektronicznej:
- CB Radio 1001Z marki Midland nie spełnia wymagań normy zharmonizowanej w zakresie emisji niepożadanych nadajnika w stanie nadawania, czestotliwości nadajnika podczas załaczania i wyłączania, maks. czułosci odbiornika - jest poprostu kiepski i utrudnia łączności innym.
- CB Radio Pro 510 XL marki Uniden nie spełnia wymagań normy zharmonizowanej w zakresie mocy na sąsiednim kanale (sieje w boki), emisji niepozadanych nadajnika w stanie nadawania,
- CB Radio Pro 520 XL marki Uniden nie spełnia wymagań normy zharmonizowanej w zakresie mocy na sąsiednim kanale (sieje w boki), emisji niepozadanych nadajnika w stanie nadawania.

Jeśli kupliście owe radyjka jako nowe u sprzedawcy możecie się udać do niego i żądać zwrotu kasy. Produkty te mają istotną wadę prawną. Zgodnie z prawem telekomunikacyjnym art. 45 Kto wprowadza do obrotu niezgodne z zasadniczymi wymaganiami albo specyfikacjami technicznymi, podlega karze grzywny do 100 000,00 zł.
Zobaczcie link http://www.bip.uke.gov.pl/bipurtip/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=55&news_id=241&layout=11&page=text
Lista zawiera dane o wyrobach niezgodnych z wymaganiami zasadniczymi, w stosunku do których Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje administracyjne zakazujące dalszego przekazywania tych wyrobów użytkownikom, konsumentom lub sprzedawcom.

Pozostaje jeszcze kwestia co zrobić gdy się je ma dłużej niż rok. Ja radze nie używać lecz wiem że to takie nie proste a i prawdopodobieństwo złapania równe zeru, ale ...... pozostaje to w gesti uczciwości a to kwestia całkowicie subiektywna.
Hehe jak bym już to gdzieś widział
ctrl+c ctrl+v

Michal72
12-09-2006, 13:45
OK, może to i prawda, że nie spełnia wymogów, ale jest tam też wkrętarka Makity, którą zapewne wielu chciałoby mieć i złego słowa by na nią nie powiedzieli. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, których jakiś użędas nie dostał do kieszeni i wpisał te produkty na czarną listę.

sebastian_w
12-09-2006, 20:43
oki
to dlaczego każde z tych radyjek ma homologację ?
Ktoś w końcu sie pod nią podpisał ?
Nikt nie zabroni mi używania radja ktore ma homologację.Jeśli zostało zakupione z nią.
Może się myle lecz tak mi się wydaje.

Odnośnie radyjka to ostatnio widziałem fajne: firma Team:http://www.allegro.pl/item126161619_promocja_cb_radio_team_mc_8_hp_nowy_ fv_.html
Koledzy od radyjek mówli iz w środku ciekawie wygląda :) a na zewnątrz jest małe zgrabne i pasuje w miejesce po gąbce :)
A antenka to : Sirio Tajfun 27

Michal72
12-09-2006, 21:08
oki
to dlaczego każde z tych radyjek ma homologację ?

No właśnie - jak kupowałem moje radyjko, to miało homologację, a to, że zostało wpisane na czarną listę później to mi szczerze mówiąc kalafior. Homologacja jeździ ze mną w samochodzie od początku - tak dla spokojności.

sebastian_w
12-09-2006, 21:57
Przepisy nie mogą działać w stecz :satan:
Z reszta z radyjkiem dostajemy tylko kopię homlogacji, można ja z stronki zciągnąć, kto mi udowodnji iż nie jest to od tego modelu? :metal

ubidigi
12-09-2006, 23:36
A ja powiem tak:
Zgodnie z art. 143 ustawy prawo telekomunikacyjne używanie urządzenia radiowego wymaga posiadania pozwolenia radiowego.
I dalej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24 października 2005 r. w sprawie urządzeń radiowych nadawczych i nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia
par. 2 ust. 1 Nie wymaga uzyskania pozwolenia używanie następujących urządzeń:
pkt. 3) pracujących wyłącznie w zakresie częstotliwości 26,96-27,41 MHz: lit a) typu PR 27, spełniających wymagania okreslone w normach przenoszacych normę ETSI EN 300 135-2: ...... itd.
Zatem, używanie urządzeń nadawczo-obiorczych nie spełniających norm jest sprzeczne z przepisami prawa, ze wszelkimi tego konsekwencjami.
Inną kwestią jest wprowadzanie do obrotu. Każdy kto chce wprowadzić do obrotu urządzenie w naszym przypadku radio CB winien wystawić deklarację zgodności z podaniem m.in. jaką normę urzadzenie spełnia oraz z podaniem jednostki badawczej która stwierdziła że owo urządzenie spełnia te normy. Urząd Komunikacji Elektronicznej nie wystawia takowych deklaracji zgodności, lecz na podstawie Ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności sprawuje nadzór nad wyrobami podlegającymi ocenie zgodności z wymaganiami zasadniczymi, jako organ wyspecjalizowany w zakresie kontroli urządzeń telekomunikacyjnych znajdujących się w obrocie handlowym.
W przedmiotowej sprawie UKE stwierdziło, że radyjka nie spełniają norm a tym samym ich deklaracje zgodności poświadczają nieprawdę.
Natomiast o ile sama sprzedaż tych radyjek, nas jako uzytkowników nie powinna obchodzić, to jak wcześniej wskazałem używanie też jest nie zgodne z prawem.
Zupełnie inną jest natomiast sprawą co my z tą wiedzą zrobimy.
Jeszcze PAR to z uporem maniaka kontrolował CB-stów natomiast teraz organy typu UKE mają to głęboko gdzieś, i trzeba było by mieć pecha aby z tego powodu mieć jakieś nieprzyjemności. Natomiast blachy jak im się pokaże deklaracje zgodności to zamilkają. I tyle w tej kwestii. I proszę tego nie traktować jako moralizatorstwa.

Monfan
20-09-2006, 14:51
Zobaczcie link o Unidenach made in china - wyjaśnienie dlaczego ni spełniają norm:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic586659.html