PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] 115 KM - reanimować czy zmieniać silnik



TZRfan
11-09-2013, 06:24
Witam kupiłem takie Mondeo 2.0 TDCI 2003r lift z uszkodzonym silnikiem.Wg poprzednika w 2011 regenerowana turbina a w 2012 pompa.W serwisie boscha po padnięciu silnika stwierdzili opiłki na wtryskiwaczach -wg nich wina turbiny choć z tego co czytałem na 99% pompa.Moje pytanie brzmi czy warto pchać kase w ten silnik-czy może szukać innego słupka albo angola z tdci 115km,drugie pytanie na co zwracać uwagę żeby kupić dobre TDCi bo dobrze wiem jakie one mają opinie.Pozdrawiam.

hefi
11-09-2013, 06:52
Ten napraw, po co Ci druga padlina.
Chyba, ze oprócz wtryskiwaczy i pompy coś jeszcze umarło.

TZRfan
11-09-2013, 06:57
Wiadome jak to nieraz jest po regeneracjach-to już nie to samo.Tą diagnoze to mi przekazał sprzedający..dodam że autem nie chce jeździć długo

hefi
11-09-2013, 07:21
Połowa tdci na tym forum jeździ już na regenerowanych.
Zdiagnozuj usterkę dokładnie najpierw we własnym zakresie bo sprzedający mógł nieźlych kitow naklasc. Wtedy zobaczysz co się bardziej oplaca.

Jareczek1980
11-09-2013, 07:44
Połowa tdci na tym forum jeździ już na regenerowanych.
:panna::panna::panna:
szlag trafił moje statystyki, u mnie wyszło 49,8%. :hmm:

CzarekJ
11-09-2013, 08:36
Witam kupiłem takie Mondeo 2.0 TDCI 2003r lift z uszkodzonym silnikie
Tzn. co?
Nie odpala? chodzi koślawo?
Sterownik generuje błędy? (jakie?)
Czy "wywalił kopyto"?

Trzeba rozdzielić silnik od osprzętu

Zdiagnozuj silnik - kompresja i ciśnienie oleju.

Jeżeli OK - zajmij się osprzętem - zasilanie paliwem,dolot i wydech


Wg poprzednika w 2011 regenerowana turbina a w 2012 pompa.
Więc teoretycznie powinno być OK.

W serwisie boscha po padnięciu silnika stwierdzili opiłki na wtryskiwaczach -wg nich wina turbiny
A co ma piernik do wiatraka?
Jeżeli są opiłki - pompa i (lub) wtryskiwacze.
Turbina - :hehe: albo zabrudzona i nie ma powera,albo uszczelnienia a wałku,ale wtedy są dzikie obroty.

Podajesz zbyt małp danych aby można było coś zdiagnozować.

mario373
11-09-2013, 13:23
Ja wymieniałem słupek który kupiłem za 950zł z 1 m-c gwarancja rozruchowa. Po sprawdzeniu kompresji i ciśnienia oleju wszystko gra smigam już rok i wszystko w porządku. Mechanior który mi wymieniał silnik zaśpiewał dokładnie nie pamiętam ale około 2000zł + uszczelki pierdoły ponad 1000zł. Fakt niz z silnika nie cieknie oprócz łzawienia między silnikiem a skrzynia oring oryginalny na wał był wymieniany.
Nasuwa się pytanie a co gdy kupimy wadliwy słupek? kto zapłaci za wymianę po raz kolejny. Są firmy które oferują silniki razem z montażem koszt mniejszy niż w moim przypadku i czas to 1-2 dni i to jest chyba najlepsze rozwiązanie.

CzarekJ
11-09-2013, 14:19
Ja wymieniałem słupek który kupiłem za 950zł z 1 m-c gwarancja rozruchowa. Po sprawdzeniu kompresji i ciśnienia oleju wszystko gra smigam już rok i wszystko w porządku. Mechanior który mi wymieniał silnik zaśpiewał dokładnie nie pamiętam ale około 2000zł + uszczelki pierdoły ponad 1000zł.

Czyli łącznie "4 koła" ?

i to jest chyba najlepsze rozwiązanie.

Nno - nie wiem...
Za takie pieniądze można wymienić cały układ zasilania na nowy.
Kupując kompletny silnik zawsze jest ryzyko że kupisz to samo co masz (albo gorsze......)

Ty miałeś szczęście - kolega nie musi....

Najpierw diagnoza - potem decyzja.
A jak na razie wiemy jedynie że "silnik padł" co niewiele mówi,oraz że "opiłki" we wtryskach i ze pompa była wymieniana......a wtryskiwacze?

A może te opiłki to pozostałości po poprzedniej pompie?
Należałoby sprawdzić tę pompę i albo gdy jest OK wymienić wtryskiwacze albo jedno i drugie.

We wspomnianych 4tys. się zmieści ale jest nówka zasilanie na możliwe że sprawnym silniku z dobrą kompresją i bez wycieków.

BolekLodz
12-09-2013, 19:48
Ten model ma wadę fabryczną: Nadmiar paliwa z wtrysków nie wraca do zbiornika, tylko z powrotem do układu, pomijając pompę paliwa i filtr, przez co wszystkie zanieczyszczenia lecą do pompy wtryskowej i wtrysków. Może poza remontem przydałoby się zalożyć gdzieś dodatkowy filtr paliwa?

CzarekJ
13-09-2013, 09:25
Ten model ma wadę fabryczną: Nadmiar paliwa z wtrysków nie wraca do zbiornika, tylko z powrotem do układu, pomijając pompę paliwa i filtr

????? :wow: - Można wiedzieć skąd posiadasz taka wiedzę?
Bo jakoś nie jestem przekonany a wręcz zdziwiony.

Boonaro
13-09-2013, 10:29
Ten model ma wadę fabryczną: Nadmiar paliwa z wtrysków nie wraca do zbiornika, tylko z powrotem do układu, pomijając pompę paliwa i filtr, przez co wszystkie zanieczyszczenia lecą do pompy wtryskowej i wtrysków. Może poza remontem przydałoby się zalożyć gdzieś dodatkowy filtr paliwa?
No to ciekawe, bo jak ja kojarzę to nadmiary mają przewód z powrotem do filtra paliwa.