PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo MK 4 - pomoc



Wodzu1982
11-09-2013, 23:54
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Na chwile obecna nie mam auta i jestem przed zakupem pojazdu dla siebie i mojej rodziny. Z upodoban na obecna chwile znalazl sie mondeo kombi w wersji mk4 i jest ono na mocnej pozycji zaraz za audi albo na rowni z audi. Wczesniej mialem wlasnie audi sedana z 2002 roku ale z racji ze powiekszyla sie rodzina sprzedalem.

Teraz wlasnie probuje wybrac nowe auto. Audi sprawdzone przezemnie jest swietne. Ale obawiam sie ze w tych czasach wydaje sie kase za to jak auto sie nazywa a nie co ma stad tez pojawilo sie mondeo. Pieniadze prawie te same jednak mondeo jest lepiej wyposazone. Ale przejdzmy do rzeczy.

Prosze o pomoc w wyborze miedzy silnikami 2.0 diesel 140km i 163km interesuje mnie zakup mondeo w rocznikach 2009 do 2011r. Nie wiem duzo o tych autach wiec prosze doradzcie jakie sa roznice miedzy nimi i awaryjnosc. Ponadto interesuja mnie tez silniki benzynowe 1.8 jak i 2.0 ale tutaj slyszalem ze rowniez sa doladowane o wiekszej mocy - takze prosze o pomoc i powiedzeniu tez i o tych. Kolejna sprawa to converse i duza navi. Jak to ze soba jest polaczone i ile bym stracil wywalajac powiedzmy taka navi a bylby sam converse. Widzialem ze te 2 urządzenia sa nie zle ze soba polaczone. Po za tym powiedzmy mondeo z parktronikiem i kamerkami - to raczej na tej duzej navi jest wyswietlane wiec prosze o szczegoly. Jestem fanem audio w aucie i gdy juz podnie wybor na auto z duza navi to interesuje mnie czy uw kombajn posiada wyjscia rca na wzmacniacze.
No i ostatnia rzecz tobten filtr czsteczek stalych w dieslach czy zeczywiscie jest to takie okropienstwo ? Jezdrze bardzo duzo po miescie czesto na krotkich dystansach ale czasami tez sie zdazaja dluzsze wypady po 100km i wiecej

Mam pare upatrzonych modeli na aukcjach i prosilbym o delikatne ogledziny czy sa wart tej ceny czy tez nie. Ale to w nastepnym poscie moze.

miritmo
12-09-2013, 09:13
filtra pozbędziesz się z cenie 2 nowych opon jak ci będzie kłopoty sprawiał wiec tym się raczej nie sugeruj

Wodzu1982
12-09-2013, 11:19
jesli jest to prawda to do zgryzienia temat bo najprawdopodobniej bedzie to tylko jednorazowy koszt i nic wiecej a nie co 80 tys zapchany i oczyszczanie czy wypalanie czy tez regeneracja a koszta ogromne w ASO - dzieki kolego za odpowiedz jesli jest ona prawdziwa - zapraszam dalej do dyskusji na zadane w pierwszym poscie pytania. Jest to dla mnie wazne gdyz zalezy mi na szybkim zakupie bo auto potrzebne od zaraz.

Wodzu1982
12-09-2013, 18:09
cos cicho w temacie. I wciaz pozostale pytania bez odpowiedzi

czeslaw555
12-09-2013, 18:53
powiedz jaki masz budżet bo od tego trzeba zacząć.

Wodzu1982
12-09-2013, 19:31
na chwile obecna jest to 40 tys ale w przeciagu powiedzmy 3 miesiecy o 10 tys moze sie podniesc. Po za tym ford wydal nowy model - ne wiem czy juz w produkcji i kiedy ten model zawita do polski. Ale mysle ze po nowym roku auta te nawet po lifcie beda tansze.
Z upatrzonych modeli na alledrogo podoba mi sie kilka sztuk i moze cos napiszecie o tych autach - moze ktos byl ogladac i cos wiecej powie czy warto kupowac czy tez nie.

http://allegro.pl/ford-mondeo-titanium-navi-ledy-pdc-nowy-model-12-i3533728598.html

http://allegro.pl/ford-mondeo-2-0tdci-skora-navi-ledy-kamera-full-i3528976477.html

http://allegro.pl/mondeo-titanium-2-0tdci-163ps-xenon-converse-navi-i3524356736.html

http://otomoto.pl/ford-mondeo-duza-navi-2x-parktronic-alu-C29909926.html

http://otomoto.pl/ford-mondeo-fv23-kolor-navi-convers-C29971565.html

Biore pod uwage ze niektore z tych aut co wyzej pokazalem moga miec cofniete liczniki a bycmoze nawet i wszystkie dlatego prosze o ocene i powiedzenie co nie co na temat tych aut.
Ale najpierwy bym prosil jednak o powieddzenie na temat tych duzych navi i tego conversa...... bo po co mi auto z navi jesli nie bedzie miala ta machina z tylu wyjsc rca po za tym nie mam pojecia skad nabrac aktualizacje do tego kombajnu i ile to bedzie kosztowac. Chce sie dowiedziec najpierw o aucie zanim wybiore ostatecznie

czeslaw555
12-09-2013, 20:08
jeżeli chcesz wszystko sprawdzić i liczysz na dobre ceny to zanim ktoś oceni twoje linki sprawdź sam ile takie auto powinno kosztować http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/50052-Ile-powinno-kosztować-sprowadzone-auto-Opis-mechanizmu-oszustwa-na-VAT . RCA , kurcze nie pamiętam czy jest, sam nie korzystałem .

Wodzu1982
12-09-2013, 23:04
Nie rozumie o co chodzi z tymi oszustwami na vat. Mowisz o tym a dajesz link do aut popowodziowych. Wiec ile powinno kosztowac auto z rocznika 2009, 2010 i 2011 chodzi mi konkretnie o diesla 2.0 140km i 163km w wersji titanium converse + duza navi

czeslaw555
13-09-2013, 00:00
więc masz tutaj http://sprowadzanieaut-czeslaw555.blogspot.com/p/opis.html

Wodzu1982
13-09-2013, 11:32
Juz wiem o co chodzi. Ale to chyba bardziej sie tyczy tych 2 modeli powyzej 50 tys. Pozostale sa chyba w normalnych cenach. Co wy na to ?

czeslaw555
13-09-2013, 11:43
a sprawdzałeś wg. tego "wzorca" ceny aut w NL. Zrobiłem to ja http://www.gaspedaal.nl/Ford/Mondeo/?kmax=180000&bmin=2009&bmax=2011&trns=15&crs=Stationwagon&brnst=Diesel&srt=pr&cmin=2000&cmax=2000&vrk=Bedrijf&opt=51,54&uz=1

---------- Post added at 10:43 ---------- Previous post was at 10:40 ----------

ten http://www.autowereld.nl/ford/mondeo-wagon/2-0-tdci-titanium-groot-navi-6371759/foto.html jest najtańszy. Po odliczeniu podatku BPM ok 2000€ cena zakupu 10 tys €, dodaj koszty sprowadzenia + rejestracji auta w kraju . To sprawdzisz tutaj http://www.obliczauto.pl/

miritmo
13-09-2013, 12:26
Uwazam ze z cenami sie przygowtuj na ok 46-48k za 2009, 52-55k za 2010, 60-64k za 2011.
pamietaj stan to nie rocznik
jak stan zblizony i przebieg to dla samego rocznika 7-8k wiecej bym nie płacił

Wodzu1982
13-09-2013, 14:14
Kurde gdzies z tym wszystkim sie gubie. Czyli wszystkie auta z allegro to podpuchy na vat ? A co sadzicie o tym ze auto do oplat czyli akcyza jak i recykling trzeba zaplacic. Wiekszosc handlazy kaze to zaplacic nabywcy. Auto powiefzmy jest 2 miesiace w kraju. A przeciez przepis mowi jasno osoba wwozaca pojazd do kraju w terminie do 30 dni musi zaplacic. Uzad celny ma okres do 5 lat na weryfikacje zgodnosci umow jak i kwoty zapisanej na nich. Mandat podobno do 30 tys za niewyrobienie sie w czasie.

czeslaw555
13-09-2013, 14:18
A przeciez przepis mowi jasno osoba wwozaca pojazd do kraju w terminie do 30 dni musi zaplacic tego nie mają jak sprawdzić po otwarciu granic

Robert68
13-09-2013, 14:29
A przeciez przepis mowi jasno osoba wwozaca pojazd do kraju w terminie do 30 dni musi zaplacic.

Fakt ale to ty będziesz na umowie z "Niemcem" i wtedy data zakupu auta będzie wpisana aktualna czyli będziesz miał te 30 dni. Odradzam Ci takie zakupy, no chyba że chcesz mieć kłopoty.

czeslaw555
13-09-2013, 14:31
ale data zakupu nie jest jednoznaczna z datą przekroczenia granicy. Można kupić auto dużo wcześniej i dopiero teraz przyprowadzić lub przywieść na lawecie

Robert68
13-09-2013, 14:35
Uwazam ze z cenami sie przygowtuj na ok 46-48k za 2009, 52-55k za 2010, 60-64k za 2011

Trochę brakuje do realnych cen. 2011 r za 64kk? Kolegę interesuje Titanium a tu ceny nowych zaczynają się od 89 000zł. więc sorry ale nikt nie sprzeda Ci auta po dwóch latach z upustem 24 000zł.

http://www.autotrack.nl/tweedehands/ford/mondeo/10295071

miritmo
13-09-2013, 15:00
nie przesadzaj, ze niby ford w pierwsze 2 lata nie traci 25% wartości
kup tego za 90k uzywaj 2 lata i zrób nawet tylko 50tys km a pózniej spróbuj sprzedac za więcej niż 64-65k

Robert68
13-09-2013, 15:37
ford w pierwsze 2 lata nie traci 25% wartości

To spróbuj kupić dobrego Titanium w tej cenie (64kk) z przebiegiem 60 000km. Chyba bez VAT. @Wodzu1982 dopytuje o wyposażenie nie standardowe więc takie auto będzie kosztować.

miritmo
13-09-2013, 15:44
mówiłem o podstawowym titanium
lepiej wyposarzone tez za tyle kupi i w dobrym stanie
tylko ze kosztem wyposażenia musi zaakceptowac nie 60 tys przelotu a 130-140

Robert68
13-09-2013, 15:53
mówiłem o podstawowym titanium

No właśnie, podstawowym. Wszyscy piszą kupisz - tylko co? Za lepiej wyposażony samochód trzeba zapłacić więcej. Mojego Titanium X szukano 3-miesiące. Tylko 7" navi dotykowe + reflektory bi-ksenonowe + alcantara podnoszą znacznie cenę samochodu + niski przebieg i mamy cenę końcową, którą niewielu kupujących zaakceptuje wszak na Allegro są tańsze.

Wodzu1982
13-09-2013, 16:25
Panowie wiem ze za duzo pytan w tym temacie zamiescilem i robi sie metlik. Dodatkowo ujawniaja sie afery z tymi akcyzami i recyklingiem i vat. Kazdy chcialby chyba miec auto jaknajmlodsze jaknajlepsze i z malym przebiegiem oraz w wersji ktora inni by pozaxdroscili. Moze w punktach zrobie kolejne pytania odswiezone by latwiej bylo odpowiadac.

1. Ile moga kosztowac auta odpowiednio do rocznika z dosc bogata wersja. 2008/2009/2010r.
2. Jak rozpoznac czy cena na allegro (pojazdu) jest z oplaconym vat czy tez nie ?
3. Czy mozecie podac jak roxzpoznac auto popowodziowe (moze miec wymiane calego srodka i bedzie odpicowane na sprzedaz a jednak bylo zalane ze dach tylko bylo widac) jak rozpoznac takie auto. Jakies konkretne miejsca gdzie mozna to sprawdzic - mile widziane fotki.
4.jak wyglada wspoldzialanie elementow : convers i nawigacja i klimatyzacja i parktronik z kamera. Oczywiscie navi duza. Chodzi mi tutaj o to iz zajmuje sie car audio imam swoje wymagania. Czy duza navi i radio ktore prawdopodobnie wspolgra z nia maja wyjscia RCA jesli tak to ile i czy tycza one radia ?
5.czy zwykly reflektor przedni mozna wymienic na ten soczewkowy czy ksenonowy. Wejscia sa identyczne w kazdych modelach MK4 ?
6. Jak mozna obliczyc sobie koszta auta przy zakupie. Chodzi mi o podanie cen jakie musze zaplacic by przerejestrowac auto na siebie. Czy ten owy vat jest brany od novego auta czy uzywanego ?

miritmo
13-09-2013, 16:29
nie ocenisz czy jest wałek na vacie po cenie
tzn wyzsza cena nie zagwarantuje ci brak wałka
poprostu nie baw się w umowy z niemcem czy vat marże
ma być 23%!

i w kwestii "bogato" wyposażone tzn jak?
sama skóra lub jej brak to 2-3 tys róznicy w uzywanym

Wodzu1982
13-09-2013, 17:51
nie ocenisz czy jest wałek na vacie po cenie
tzn wyzsza cena nie zagwarantuje ci brak wałka
poprostu nie baw się w umowy z niemcem czy vat marże
ma być 23%!

i w kwestii "bogato" wyposażone tzn jak?
sama skóra lub jej brak to 2-3 tys róznicy w uzywanym

czyli na umowie ma byc te 23% czy gdzie ?

miritmo
13-09-2013, 19:03
23% na Fakturze
nie pakuj się z zakup na umowę z pseudo właścicielem którego nie widziałeś
lub umowa z Polakiem gdzie auto jest już zarejestrowane w kraju płacisz 2% od cywilnoprawcnej i spokoj

Wodzu1982
13-09-2013, 22:47
Powiem wam ze 5 lat temu jak bralem audi ale bylem po nia sam w niemczech to takich rzeczy nie bylo. Gosciu sprzedawal i byl zadowolony. A teraz ???? Az szczerze mowiac boje sie kupowac auta. Nie chce pasc ofiara walkow jakichkolwiek - jestem normalnym facetem i uczciwym.
Nadal nie wiem jak to jest z tym convers i ta navi - moze ktos odpowie ?

miritmo
13-09-2013, 23:08
ja generalnie szukałem wersji raczej bez navi i convers
bo
1. ta navi nie gra i nie umywa sie do soniaka ze zmieniarką na 6 płyt
2. po co mi mapy z 2007-2008r? jak mam aktualne w telefonie lub kupie sobie navi za szybe za 300pln?
3. convers to walący po oczach wiesko niebieski świetlik który limuzynie pasuje jak świni siodło

i tak wolałem zeby miec na skóre w koszcie tej navi i conversa
jak lubisz dobre audio to za 1500 pln wrzucisz takiego pioniera alpine na 2 dimm ze :hmm:

Robert68
13-09-2013, 23:24
jak wyglada wspoldzialanie elementow : convers i nawigacja i klimatyzacja i parktronik z kamera

A możesz sprecyzować o co Ci dokładnie chodzi. Posiadam convers+, 7" navi dotykowe i współpracują dobrze, jedyny minus to brak języka PL na navi ale to tez już można przeskoczyć, kwestia ceny.

---------- Post added at 22:21 ---------- Previous post was at 22:14 ----------


po co mi mapy z 2007-2008r? jak mam aktualne w telefonie lub kupie sobie navi za szybe za 300pln?

Wszystko jest kwestia gustu i zasobności portfela, Tobie nie potrzebne innym bardzo.


convers to walący po oczach wiesko niebieski świetlik który limuzynie pasuje jak świni siodło

Posiadam i jakoś nie zauważyłem aby "wiesko" dawał po oczach, no chyba, że kolega nie namierzył regulacji tego ustrojstwa.

Porządne Titanium te "ustrojstwa" posiada i ludzie chętnie je kupują a wręcz bez tego nie chcą Mondeo ale to już kwestia gustu a jak wiadomo z gustami się nie dyskutuje.

---------- Post added at 22:24 ---------- Previous post was at 22:21 ----------


ta navi nie gra i nie umywa sie do soniaka ze zmieniarką na 6 płyt

Dla normalnego "melomana" różnica w jakości dźwięku nie do odróżnienia.

norbi333
13-09-2013, 23:25
ja generalnie szukałem wersji raczej bez navi i convers

2. po co mi mapy z 2007-2008r? jak mam aktualne w telefonie lub kupie sobie navi za szybe za 300pln?

To było jedną z kilku przyczyn zamiany Mondeo na Vectrę.Navi mam po polsku,lektor polski i mapy z 2013 roku
Fabryczne nagłośnienie również lepsze,bo u mnie jest na 9 głośnikach

Robert68
13-09-2013, 23:30
Fabryczne nagłośnienie również lepsze,bo u mnie jest na 9 głośnikach

Ja mam osiem. I ten jeden głośnik robi taka różnicę? No chyba żartujesz!

norbi333
13-09-2013, 23:31
Fabryczne nagłośnienie również lepsze,bo u mnie jest na 9 głośnikach

Ja mam osiem. I ten jeden głośnik robi taka różnicę? No chyba żartujesz!
Uwierz,że robi.

Robert68
13-09-2013, 23:32
Navi mam po polsku,lektor polski i mapy z 2013 roku

I tak nic nie dorówna AutoMapie.

norbi333
13-09-2013, 23:32
Ale to mniej istotne.Bardziej mnei interesowała fabryczna navigacja i biksenony skrętne

Robert68
13-09-2013, 23:34
Uwierz,że robi.

Niestety ale nie wierzę.

---------- Post added at 22:34 ---------- Previous post was at 22:33 ----------


fabryczna navigacja

No właśnie o takiej piszemy .

norbi333
13-09-2013, 23:35
Navi mam po polsku,lektor polski i mapy z 2013 roku

I tak nic nie dorówna AutoMapie.
Czy ja wiem?
Pierwsze kilka wyjazdów było na obu navi.Obecnie już tylko używam fabrycznej.Aczkolwiek ma jakieś tam wady.Ale istotne,że mapy są nowe

---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 22:34 ----------



Uwierz,że robi.

Niestety ale nie wierzę.


9-ty to niskotonowy .



Uwierz,że robi.



No właśnie o takiej piszemy .
Mondeo chyba nie ma fabrycznie auto mapy?
I nie wiem jak z aktualnością map

Robert68
13-09-2013, 23:43
Mondeo chyba nie ma fabrycznie auto mapy?
I nie wiem jak z aktualnością map

Zdecyduj się o co Ci chodzi, o fabryczna nawigację czy o najnowsze oprogramowanie do niej. Najnowsza aktualizacji oprogramowania do fabrycznej nawigacji pochodzi z 2013 roku i kosztuje 370zł.



9-ty to niskotonowy .

Czy Ty słyszałeś jak gra Blaupunkt NX, który montowany jest w Mondeo?


Obecnie już tylko używam fabrycznej

Polecam AutoMapę, oprogramowanie instalowane w samochodach jest marnej jakości w porównaniu do AutoMapy.

A jaki typ nawigacji masz w samochodzie, chodzi o model.

norbi333
13-09-2013, 23:58
Mondeo chyba nie ma fabrycznie auto mapy?
I nie wiem jak z aktualnością map

Zdecyduj się o co Ci chodzi, o fabryczna nawigację czy o najnowsze oprogramowanie do niej. Najnowsza aktualizacji oprogramowania do fabrycznej nawigacji pochodzi z 2013 roku i kosztuje 370zł.
.
Cały czas piszę o fabrycznej i najnowszych mapach do niej:hehe:




Czy Ty słyszałeś jak gra Blaupunkt NX, który montowany jest w Mondeo?

Słyszałem jak gra w MKIV sony i fabryczna navi




Polecam AutoMapę, oprogramowanie instalowane w samochodach jest marnej jakości w porównaniu do AutoMapy.

.
Być może oplowska jest gorsza od auto mapy,ale w zupełności zdaje egzamin.Wszystko co potrzeba posiada. Mówię tu przykładowo o szukaniu hotelu,stacji paliw czy innych.Fak ,że po zmianie oprogramowania,ale wszystko jest po polsku włącznie z lektorem






A jaki typ nawigacji masz w samochodzie, chodzi o model.
W obu DVD 90. Zaleta,że na jednej płycie cała europa

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:54 ----------

Zresztą osobiście podoba mi się MKIV tylko w titanium S i ewentualnie normalne w kombi.Pewnie bym został przy Mondeo,ale MKIV nie miało ,żadnego ciekawego silnika jak dla mnie.2.5T było porównywalne z ST220 ,a chciałem coś mocniejszego

Robert68
14-09-2013, 00:09
Cały czas piszę o fabrycznej i najnowszych mapach do niej

No więc sorry ale DVD 90 nawet nie umywa się do Blaupunkt NX i aktualnych map zrobionych dla Forda.


Słyszałem jak gra w MKIV sony i fabryczna navi

Gratuluje znakomitego słuchu i polecam naukę w szkole muzycznej, oczywiście jeżeli tak na "ucho" wyłapałeś różnicę w odtwarzaniu dźwięku. A może trzeba było dostroić parametry odtwarzania radia w Mondeo aby usłyszeć jego prawdziwe możliwości.


Wszystko co potrzeba posiada

Obawiam się, że nie posiada nawet 30% tego co AutoMapa.

---------- Post added at 23:09 ---------- Previous post was at 23:05 ----------


Zresztą osobiście podoba mi się MKIV tylko w titanium S i ewentualnie normalne w kombi.Pewnie bym został przy Mondeo,ale MKIV nie miało ,żadnego ciekawego silnika jak dla mnie.2.5T było porównywalne z ST220 ,a chciałem coś mocniejszego

To już kwestia Twojego gustu i zasobności portfela, ja uważam że Vectra C nie ma co stawać przy Mondeo MK IV i nie chodzi mi o wygląd ale o ilość miejsca w środku i parametry jezdne (zawieszenie).

norbi333
14-09-2013, 00:10
Cały czas piszę o fabrycznej i najnowszych mapach do niej

No więc sorry ale DVD 90 nawet nie umywa się do Blaupunkt NX i aktualnych map zrobionych dla Forda.

A w czym się nie umywa? Jakoś posiadam mapy z 2013 roku :hmm:Lektor mówi mi po polsku :hmm:


[quote=norbi333;2275904]Cały czas piszę o fabrycznej i najnowszych mapach do niej

No więc sorry ale DVD 90 nawet nie umywa się do Blaupunkt NX i aktualnych map zrobionych dla Forda.




Gratuluje znakomitego słuchu i polecam naukę w szkole muzycznej, oczywiście jeżeli tak na "ucho" wyłapałeś różnicę w odtwarzaniu dźwięku. A może trzeba było dostroić parametry odtwarzania radia w Mondeo aby usłyszeć jego prawdziwe możliwości.
.
Jakie były ustawienia to nie wiem.Ale niestety nie trzeba być muzykiem by zauważyć różnicę między 8,a 9 głośnikami




Obawiam się, że nie posiada nawet 30% tego co AutoMapa.
Posiadam automapę i jej nawet nie używam ,ale może czegoś nie wiem.Także czego 70% więcej posiada auto mapa?:hmm:

Robert68
14-09-2013, 00:14
Także czego 70% więcej posiada auto mapa?

Choćby punktów POI. Dodatkowo brak możliwości zabrania z samochodu, brak częstych aktualizacji map, wysoka cena zakupu aktualizacji. Czy to mało?



Ale niestety nie trzeba być muzykiem by zauważyć różnicę między 8,a 9 głośnikami

Gratuluje słuchu!


Lektor mówi mi po polsku

A pokazuje na konsoli centralnej manewry do wykonania tak jak to robi Blaupunkt NX + Convers +?

norbi333
14-09-2013, 00:17
To już kwestia Twojego gustu i zasobności portfela, ja uważam że Vectra C nie ma co stawać przy Mondeo MK IV i nie chodzi mi o wygląd ale o ilość miejsca w środku i parametry jezdne (zawieszenie).
Oczywiście,że tak.Ale nawet Vectra C posiadała już wypas,którego mkIV nie posiadało,o MKII nawet nie wspominam.O silnikach nawet nie ma co wspominać.A Insignia znowu ma ciekawsze silniki i wypasy niż MKIV.Wygląd pomijam ,bo kwestia gustu

---------- Post added at 23:16 ---------- Previous post was at 23:14 ----------



Także czego 70% więcej posiada auto mapa?

Choćby punktów POI.

Pokazuje.Nawet noże ciebie zaprowadzić do najbliższych jakich potrzebujesz






Ale niestety nie trzeba być muzykiem by zauważyć różnicę między 8,a 9 głośnikami

Gratuluje słuchu!
Dziękuję bardzo

---------- Post added at 23:17 ---------- Previous post was at 23:16 ----------






A pokazuje na konsoli centralnej manewry do wykonania tak jak to robi Blaupunkt NX + Convers +?
Jak najbardziej.Pokazuje i dodatkowo mówi.Oczywiście również można sprawdzić czas dojazdu do celu.
U nast to nie działa,ale w Niemczech na podstawie RDSu z radia sama się aktualizuje i zaznacza przykładowo roboty na drodze i może proponowac lub automatycznie objechac to

RalfiX78
14-09-2013, 00:53
ja generalnie szukałem wersji raczej bez navi i convers
bo
1. ta navi nie gra i nie umywa sie do soniaka ze zmieniarką na 6 płyt
2. po co mi mapy z 2007-2008r? jak mam aktualne w telefonie lub kupie sobie navi za szybe za 300pln?
3. convers to walący po oczach wiesko niebieski świetlik który limuzynie pasuje jak świni siodło

i tak wolałem zeby miec na skóre w koszcie tej navi i conversa
jak lubisz dobre audio to za 1500 pln wrzucisz takiego pioniera alpine na 2 dimm ze :hmm:

Teraz. żeś pojechał z jasnością conversa+ i blaupunkta nx. Conversa zawsze możesz przyciemnić, a navi ma opcje automatycznego przyciemniania, lub samodzielnego przełączenia dzień i noc. Fakt jest taki że mapy do niej są na płytach DVD, możesz je kupić w ASO za sporą kase, jak poszukać na portalach aukcyjnych.

Ps. Mam rozumieć że słuchałeś muzyki przez sony, jak i za pomocą blaupunkta? Jak nie, to skąd ta teoria?

Robert68
14-09-2013, 07:59
dodatkowo mówi.

Jak każda navi ;)


U nast to nie działa,ale w Niemczech

No właśnie w Niemczech.......

Nic nowego to wszystko dostępne jest w Mondeo MK IV


A Insignia znowu ma ciekawsze silniki i wypasy niż MKIV

Można prosić o przykłady tych "wypasów" i silników. No i jeszcze porównajmy ilość miejsca w środku, szczególnie z tyłu, do tego porównajmy układ jezdny. Ciekawi mnie Twoja opinia bo tą z testów już znam.

miritmo
14-09-2013, 08:29
Ps. Mam rozumieć że słuchałeś muzyki przez sony, jak i za pomocą blaupunkta? Jak nie, to skąd ta teoria?

Oczywiscie ze słuchałem inaczej bym sie nie wypowiadał
Soniak muzycznie jest lepszy
nie mówiąc o włożeni czegoś z poza standardu za 1,5k

no własnie po co latac do aso lub bulić na aukcjach po kilka stów od płyty jak teraz za free mozna w telefonia 5 calowym to wszystko mieć? jak dla mnie bajer by się chwalić o uzytecznosci nie porównywalnej do ceny
to ja wole miec na wypasie cos co daje prawdziwe poczucie komfortu-skóra, automat czy bezgrotowe piloty

czeslaw555
14-09-2013, 08:48
A Insignia znowu ma ciekawsze silniki to już sprawa dyskusyjna, np. 2.0 tdci w PSA 2.0 Hdi co z nim nie tak ? chyba jeden z bardziej udanych silników

norbi333
14-09-2013, 10:09
Nic nowego to wszystko dostępne jest w Mondeo MK IV
.
Oczywiście.Tylko,że ja to posiadam już w Vectrze C :hmm:




Można prosić o przykłady tych "wypasów" i silników. No i jeszcze porównajmy ilość miejsca w środku, szczególnie z tyłu, do tego porównajmy układ jezdny. Ciekawi mnie Twoja opinia bo tą z testów już znam.
Choćby biksenony skrętne z inteligentnym oświetleniem drogi.,napęd na 4 koła.Nie wiem czy to było w MKIV ,ale już vectra C posiada i insignia czyli elektrycznie otwierana klapa bagażnika w kombi. Drobnostka ale dodaje uroku czyli zmiana podświetlenia konsoli na kolor czerwony po wciśnięciu sportu.Choćby wersja OPC czego brak w MKIV.Mondeo najmocniejsze ma 240 koni i jeszcze nie trzyma serii.Insignia 325 koni,a w cywilnym 260 koni i trzyma serię.





No i jeszcze porównajmy ilość miejsca w środku, szczególnie z tyłu, do tego porównajmy układ jezdny. Ciekawi mnie Twoja opinia bo tą z testów już znam.
Mam porównanie tylko MKIV 2.5 T z Insignią 2,8 T4x4.Także wszystko samo przez siebie mówi,że Mondeo nie ma żadnych szans w elastyczności,prowadzeniu czy przyśpieszeniu.Z przodu w obu tak samo mi się wygodnie siedział.Tyłu nie testowałem

---------- Post added at 09:09 ---------- Previous post was at 09:06 ----------



A Insignia znowu ma ciekawsze silniki to już sprawa dyskusyjna, np. 2.0 tdci w PSA 2.0 Hdi co z nim nie tak ? chyba jeden z bardziej udanych silników
Nie chodzi mi o to ,że są złe.Po prostu mają za mało mocy jak dla mnie :hehe:.Przesiadając się z ST220 czyli 225 koni już nie było MKIV z jakimś fajnym i mocniejszym silnikiem.Bo jaka to różnica przesiadka z 226 koni na MKIV z 225 koni czy 240 ?Żadna.A przesiadka na Vectrę dała kolosalną różnicę,bo na 280 koni

Wodzu1982
14-09-2013, 12:48
ja generalnie szukałem wersji raczej bez navi i convers
bo
1. ta navi nie gra i nie umywa sie do soniaka ze zmieniarką na 6 płyt
2. po co mi mapy z 2007-2008r? jak mam aktualne w telefonie lub kupie sobie navi za szybe za 300pln?
3. convers to walący po oczach wiesko niebieski świetlik który limuzynie pasuje jak świni siodło

i tak wolałem zeby miec na skóre w koszcie tej navi i conversa
jak lubisz dobre audio to za 1500 pln wrzucisz takiego pioniera alpine na 2 dimm ze :hmm:

Kolego zajmuje sie car audio bardziej powiedzmy zawodowo ale nie w dziale sql lecz w cisnieniu akustycznym i jedno i 2 mozna sluchac z tym ze przy cisnieniu trzeba wiedziec gdzie powiedziec stop w odsluchu.

agassii
14-09-2013, 12:51
2,0 tdci w mk4 to świetny silnik, wystarczający moim zdaniem nawet na autostradzie. Ja przy nalocie 160 tysi żadnych problemów z DPF nie mam. Silnik od 40 tys km u mnie totalnie bezawaryjny.

Wodzu1982
14-09-2013, 13:08
dzieki za wyczerpujaca odpowiedz jesli chodzi o navi i radio. Ale nie o to mi chodzilo. Jak juz wczesniej powiedzialem i w dziale hobby takze jest temat - zajmuje sie car audio hobbystycznie dla frajdy ale i nie tylko
W aucie robie cos takiego http://www.youtube.com/watch?v=kt_FrbS9rZk tak - jezdze po zawodach. Znam rowniez osoby zajmujace sie jakoscia a nie poteznym basem i cisnieniem - Ludzie ci sa swirnieci i pakuja kase (duza) w sprzet audio od tak sobie moge powiedziec ile lacznie kosztowalo mnie moje audio okolo 10 tys a ludzie ktorzy bawia sie w sql pakuja naprawde wiele wzmak braxa chocby okolo 5 kafli do tego glosniki na przoidzik ze 3 kafle a gdzie sub i monoblock na suba ? to taka minimalna cena tego sprzetu a sa wersje drozsze i lepsze. Ale mniejsza z tym.

Wrocmy do tematu. Czy convers jakos jest powiazany z navi i radiem - chodzi mi czy jak bym wywalil duza navi a wlozyl cos swojego to czy to czy w conversie bylby jakis ubytek ? brak jakiejs opcji ? Podobnie nie wiem czy sama duza navi ma cos wspolnego z radiem czy duza navi i radio to jeden podzespol (jako calosc, jednolita konstrukcja) ? podobna sprawa convers i radio ?

norbi333
14-09-2013, 13:13
. Czy convers jakos jest powiazany z navi i radiem
Z tego co wiem to jest powiązane

RalfiX78
14-09-2013, 13:20
Ps. Mam rozumieć że słuchałeś muzyki przez sony, jak i za pomocą blaupunkta? Jak nie, to skąd ta teoria?

Oczywiscie ze słuchałem inaczej bym sie nie wypowiadał
Soniak muzycznie jest lepszy
nie mówiąc o włożeni czegoś z poza standardu za 1,5k

no własnie po co latac do aso lub bulić na aukcjach po kilka stów od płyty jak teraz za free mozna w telefonia 5 calowym to wszystko mieć? jak dla mnie bajer by się chwalić o uzytecznosci nie porównywalnej do ceny
to ja wole miec na wypasie cos co daje prawdziwe poczucie komfortu-skóra, automat czy bezgrotowe piloty

Akurat ten wypas posiadam, co do dźwięku mi nie przeszkadza. Możesz zawsze wytłumić boki, zmienić głośniki, a co do map na phone są na pewno tańsze. Jednak Blaupunkt mam zaś czytelniejszy przez te 7", oczywiście możesz zapodać tablet i męczyć się z jego mocowaniem. Mi nie przeszkadza dźwięk z navi, samochód to nie sala koncertowa.

Ps. Tylko nie mam automatu, wole manualnie zmieniać biegi :)

norbi333
14-09-2013, 13:37
Jednak Blaupunkt mam zaś czytelniejszy przez te 7", oczywiście możesz zapodać tablet i męczyć się z jego mocowaniem.
Dokładnie.Pytanie jeszcze jak działa navi ,gdy zadzwoni telefon i rozmawiasz przez niego 10-15 minut,a tu co chwila trzeba gdzieś skręcać

miritmo
15-09-2013, 09:26
pytanie tez jak działa blaupunkt gdy chcesz słuchac muzyki a nie kilka godzin patrzec w ekran gdzie jedziesz:)
ja w nokii lumii 920 wszystkie mapy mam za free i offline, co 60-90 dni aktualizowane:)
koszt uchytu kosmiczne 26,99

jak ktos ma navi fabryczne to oki ale dla mnie sprzęt nie warty szukania
na zasadzie jak jest mozna zostawic
dopłat w tysiacach napewno nie warty

Robert68
15-09-2013, 10:06
gdy zadzwoni telefon i rozmawiasz przez niego 10-15 minut,a tu co chwila trzeba gdzieś skręcać



a nie kilka godzin patrzec w ekran gdzie jedziesz

Od tego właśnie jest Convers+ wszystkie manewry masz wyświetlane przed sobą nie musisz patrzeć na navi.

norbi333
15-09-2013, 11:13
Od tego właśnie jest Convers+ wszystkie manewry masz wyświetlane przed sobą nie musisz patrzeć na navi.

Wiem.
A pisałem o navi w telefonie:hehe:

---------- Post added at 10:10 ---------- Previous post was at 10:07 ----------


pytanie tez jak działa blaupunkt gdy chcesz słuchac muzyki a nie kilka godzin patrzec w ekran gdzie jedziesz:)

Nie wiem jak w Mondeo.Ale w Oplu bez problemu mogę słuchać muzyki.Gdy navi coś mówi to muzyka jest automatycznie przyciszana na czas komunikatu.Także na ekran nie muszę patrzeć godzinami :hehe:

---------- Post added at 10:13 ---------- Previous post was at 10:10 ----------


dla mnie sprzęt nie warty szukania
na zasadzie jak jest mozna zostawic
dopłat w tysiacach napewno nie warty
Nie tak do końca,bo navi jest wówczas powiązana z wieloma systemami w aucie.Pokazuje przykładowo info która żarówka spalona czy brak płynu w spryskiwaczach.Pokazuje książkę telefoniczną i inne opcje z telefonu.Współpracuje z klimatyzacją

Robert68
15-09-2013, 11:27
ale dla mnie sprzęt nie warty szukania

Warty, warty przy późniejszej odsprzedaży auta (np. 10-o letniego) można uzyskać wyższa cenę niż za "golasa".



Nie wiem jak w Mondeo.Ale w Oplu bez problemu mogę słuchać muzyki.Gdy navi coś mówi to muzyka jest automatycznie przyciszana na czas komunikatu

Tak jest w każdym samochodzie z fabryczną navi, wszystko można ustawić indywidualnie jak komu pasuje.

---------- Post added at 10:27 ---------- Previous post was at 10:21 ----------


Po prostu mają za mało mocy jak dla mnie

To trzeba było sobie kupić BMW M5 E39 - 294 kW (400 KM) @ 6600 rpm to powinno Ci wystarczyć ;)

miritmo
15-09-2013, 11:50
ale dla mnie sprzęt nie warty szukania

Warty, warty przy późniejszej odsprzedaży auta (np. 10-o letniego) można uzyskać wyższa cenę niż za "golasa".





ale zanim uzyskasz lepszą cenę przy odsprzedaży to trzeba przepłacić przy zakupie:skromny:

norbi333
15-09-2013, 12:01
Tak jest w każdym samochodzie z fabryczną navi, wszystko można ustawić indywidualnie jak komu pasuje.

Pewnie tak,ale nie bawiłem się navi w MK IV to nie będę pisał co potrafi,a co nie,gdyż nie wiem



To trzeba było sobie kupić BMW M5 E39 - 294 kW (400 KM) @ 6600 rpm to powinno Ci wystarczyć ;)
Niestety nie ma w habecie ani w kombi.A poza tym jak na razie ponad 300 koni w Vectrze wystarcza mi :hehe:

---------- Post added at 11:01 ---------- Previous post was at 10:59 ----------




ale zanim uzyskasz lepszą cenę przy odsprzedaży to trzeba przepłacić przy zakupie:skromny:
Przy nowym to owszem,chociaż często jest w pakiecie.
Kupując używane auto już nie koniecznie przepłacisz przy zakupie

Robert68
15-09-2013, 12:59
ale zanim uzyskasz lepszą cenę przy odsprzedaży to trzeba przepłacić przy zakupie

Myślę, że trzeba zapłacić cenę realną za samochód, który posiada lepsze wyposażenie. Tak jest ze wszystkim, na świecie nie ma nic za darmo tylko my Polacy chcielibyśmy mieć super samochody, z super wyposażeniem za cenę 30 000zł. no i oczywiście nie starszy jak 3-4 lata z przebiegiem 60 000km.

miritmo
15-09-2013, 15:32
to sie zgadza :) polaczek sortuje dany model po cenie i na 20 stron z ofertami interesuje do maks pierwsze dwie najtańsze
ze bezwypadkowy serwisowany i z małym przebiegiem to bezwzględnie
później marzy sie skóra, navi, dach panorama, felgi 18'' itd. najlepiej zeby cena nie rosła
lub jak auto tego nie ma to rabat 10 tys:zakrecony:

disaster3
16-09-2013, 09:06
Hejka, przygladam sie od jakiegos czasu temu forum z racji ze w przyszlym roku bede chcial zmieniac swojego Avensisa T25 2.0 ben na MKIV. Zwazywszy na fakt ze w przyszlym roku powinien o ile sie nie myle wyjsc nowy model mondziaka to jeszcze mozna sie spodziewac delikatne spadku mk4. Generalnie interesuje mnie glownie bryla kombi ale liftback w ostatecznosci tez da rade no i przede wszystkim "polift", silniki 2.0 ecoboost, 2.2 tdci, 2.0 tdci, 1.6 ecoboost (kolejnosc) nieprzypadkowa. Teraz mam pytanie troche sie podlaczajac, czy wersja Titanium S z w/w silnikami wystepuje z ori nawigacja i conversem? Czy mozna trafic ( trafiaja sie czesciej te wersje) bez z navi i conversa? Pytam dlatego ze ori audio i tak idzie out z samochodu, wiec nie chce na wstepie placic za cos co jest zbyteczne i dodatkowo zmienia "troche" instalacje elektryczno-komunikacyjna w aucie. Poza tym laczy ze soba kilka modulow jak klima itd, a pozniej sa jazdy jak sie chce wrzucic cos innego 1 din. I kolejne pytanie czy w przyszlym roku jak wyjdzie nowy model to bedzie mozna ogarnac taka wersje j.w. z konca 2010 lub 2011 w cenie (nie 30 tys. ;-) ) tylko w przedziale 50-60 tys.?

Z gory dzieki za odp. I pozdrawiam

Wysłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Robert68
16-09-2013, 10:14
Czy mozna trafic ( trafiaja sie czesciej te wersje) bez z navi

Można trafić jak poprzedni właściciel z niej zrezygnował.



Titanium S

Nowy 2.0 EcoBoost 240 KM M6 – 134 100zł.


2011 w cenie (nie 30 tys. ;-) ) tylko w przedziale 50-60 tys.

Trzy letnie auto w topowej wersji za 60 000? Chyba z przebiegiem 400 000km.

disaster3
16-09-2013, 10:43
No to bede szukal titanium zwykle.... Tak jak wspomnialem to sa pytania, poza tym realnie patrze na 1.6 lub 2.0 tdci, w tej chwili mozna kupic 2010-2011 w tej cenie i nie jest to cena z tych tzw. Za 30 tys. Tylko powyzej sredniej wiec juz nie demonizujmy ze sie nie da ;-). Poza tym wiadomo ze 2.0 eco bedzie najdrozszym z tej calej rodzinki i do takiego 2.0 tdci moze roznica byc nawet rzedu 15 tys. Poza tym pisze o przyszlym roku i po pojawieniu sie nowego modelu. Chyba ze jeszcze nie doczytalem i akurat na forda pojawienie sie nowego modelu nie ma wplywu na cene poprzedniej generacji? :) To przepraszam i jeszcze doczytam. Tak czy siak sadze ze polifta z silnikiem 2.0 tdci lub 1.6 ecoboost bedzie mozna w przyszlym roku ogarnac w tym przedziale cenowym i to nie beda auta z dolu w sredniej tylko raczej powyzej.
Tak obserwuje rynek (oczywiscie, igly, laleczki itp. Ogloszenia od handlarzy od razu do uspienia ida) ale to czy Wam/ ( w sumie nam bo niedlugo tez pewnie bede posiadaczem mondka) sie podoba czy nie to akurat mondeo z klasy sredniej ma najwiekszy spadek wartosci po 3 latach w stosunku do nowego. I te 50-60 tys to jest wlasnie akurat ten 50% spadek po 3 lat.
Akurat jak bede bral swoje to albo krajowe z przy salonu. Zadne komisy albo sprowadzony osobiscie. Mam kolege mieszkajacego w DE i w odpowiednim czasie bede mogl mu nagrac temat ze jak mu sie cos rzuci w oczy u sasiadow/znajomych prywatnie to zeby dal znac.

Wysłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

miritmo
16-09-2013, 12:20
pojawienie się nowego modelu obiniża ceny poprzedniego ale w salonie
a rynku uzywanych trzeba poczekac az zaczną się pojawiac powypadki i polesingi
czyli ok 2 lata od premiery zaczyna to być widac

Wodzu1982
16-09-2013, 15:26
Premiera juz byla. Oby zaczeli produkcje od stycznia. Ale jak maja spasc na cenie starszy modelto musi byc minimum rok od produkcji nowych. JJesli chodzi o car audio to mondek jest na tyle duzy aby wsadzic nowe radio powiedzmy w schowek a jak pokombinujesz to podsufitke. Widzialem u kolegi z lodzi jak pieknie to zrobil. Bez zbytniego rzezbienia i ingerencji w orginalne podzespoly. Po za tym jesli masz wzmacniacze swoje to z duzej navi NX jest mozliwosc wyprowadzenia RCA. Chcialbym jednak powrocic do tematow oszustw. Chodzi o ten vat czybiorac auto na siebie bezposrednio nie na firme ani od polskiego handlaza jestem narazony na cos takiego ? Gdzies o udzy sie obilo ze nie musze zaplacic jesli nie biore tego na swoja firme tylko na siebie

Robert68
16-09-2013, 15:32
Mam kolege mieszkajacego w DE i w odpowiednim czasie bede mogl mu nagrac temat ze jak mu sie cos rzuci w oczy u sasiadow/znajomych prywatnie to zeby dal znac.

No i tu się zdziwisz ile trzeba zapłacić za takie auto z rąk prywatnych.



2.0 tdci, w tej chwili mozna kupic 2010-2011 w tej cenie i nie jest to cena z tych tzw. Za 30 tys

To idź i kup życzę szczęścia, oczywiście mówimy o samochodzie o który pytałeś wcześniej.

---------- Post added at 14:32 ---------- Previous post was at 14:30 ----------


Chodzi o ten vat

Polecam lekturę: http://www.forum.alfaholicy.org/porady_przy_zakupie/65049-przekret_na_podatku_vat_przy_sprzedazy_auta_przecz ytaj_nim_kupisz_samochod.html

disaster3
16-09-2013, 15:51
Premiera juz byla. Oby zaczeli produkcje od stycznia. Ale jak maja spasc na cenie starszy modelto musi byc minimum rok od produkcji nowych. JJesli chodzi o car audio to mondek jest na tyle duzy aby wsadzic nowe radio powiedzmy w schowek a jak pokombinujesz to podsufitke. Widzialem u kolegi z lodzi jak pieknie to zrobil. Bez zbytniego rzezbienia i ingerencji w orginalne podzespoly. Po za tym jesli masz wzmacniacze swoje to z duzej navi NX jest mozliwosc wyprowadzenia RCA.
Nie wiem o jakim mondku z Lodzi piszesz bo znam niestety tylko 1 mk4 kombi i wiem co tam mozna zrobic (aktualnie siedzi tam clarion hx-d2) i znam dosc dobrze to autko organoleptycznie. Odnosnie wyciagania Rca z navi to dzieki postoje. Jesli juz tak bardzo chcialbym zostawic navi to predzej bym poszedl w opcje wyciagniecia spdif'a i dokupil procka ale aktywki nie lubie i nie chce a jesli bedzie alternatywa to wole zostac przy swoim obecnym radiu, za dlugo go szukalem.

Do kolegi wyzej.... Spokojnie poczekam i sie zobaczy czy nie uda mi sie kupic 2010/2011 co najmniej 2.0 tdci czy 1.6 eco w wersji tit s lub chociaz zwyklej w przyszlym roku w przedziale 50-60k pln i nie padlo z przelotem 200+ tys km. ;-)



Wysłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Wodzu1982
22-10-2013, 17:48
Witam serdecznie. Troszke mnie nie bylo i nie udzielalem sie zbytnio - powod poszukiwania auta. No i sie trafilo. Mialo byc auto z serii auto rodzinne za rozsadna kwote do uzytku prywatnego. Emocje wziely gore i zrobilo sie wymazone auto.... poniekad. Na chwile obecna stoi za granica i jest zarezerwowane dla mnie - jutro wyjezdrzam po nie i ostatecznie ocenie czy brac czy nie. Nie bede mowic ceny i o innych ach. Powiem tyle ze auto z 2011r po lifcie niestety bez relingow dachowych co wydaje mi sie troszke lipnie bo one z pewnoscia nadaja duzo wiecej urody.
Jednak przejdzmy do sedna sprawy. Panowie mialem ten pewien zapas pieniachow na lata przedliftingowe a ze auto bedzie po lifcie to zapasu brak. Przebieg furki to 169 tyskow z groszem sprzedajacy zapewnil ze to oryginalny przebieg bo jest pierwszym wlascicielem ale jak to sie mowi ja sobie nie ufam a co dopiero obcokrajowcowi. Zatem co moze mnie czekac - jakie koszta mi sie zblizaja ewentualnie co musze zrobic w niedalekim czasie przy tym przebiegu. Zakladamy ze jest on oryginalny.

Robert68
22-10-2013, 19:37
co musze zrobic w niedalekim czasie przy tym przebiegu

Przede wszystkim napisać coś o samochodzie bo wróżką nikt nie jest, no i dokładnie go sprawdzić w ASO gdzie był serwisowany bo 169 000 km w dwuletnim samochodzie to już sporo. Było ostro używane.

Wodzu1982
22-10-2013, 22:02
Ok wiec gosc jest niemcem ktory ma wlasna firme i ma 5 mondziakow aut firmowych. Przeslal na maia wpisy z ksiazki servisowej, fakture z oplaconym vatem 19% - cena ktora nam podal to cena brutto. Ostatni wpis z servisu forda to marzec 2013 badania techniczne jak i ubezpieczenie wazne do 2014 albo 2015. Dzwonilismy do servisu gdzie ten samochod goscil i wszystko wydaje sie wpozo - all sie zgadza od marca zrobil 15 tys do dzisiaj. Wydaje sie byc wszystko wpozadku. Auto posiada converse + oraz navi nx pojemnosc 2.0 diesel 140 koni klekoczacych :) wada ze bez relingow. Tapicerka welur. Skory mi nie trza ani mieszanki z alcantara. Ksenonow nie ma. Hmmm.... za taka cene mysle ze dobry wybor - aczykolwiek sie okarze jak dojedziemy na miejsce. Na pytania powypadkowe, zalane (popowodziowe) oraz po gradobiciu zapewnienia "nain nain nain"

hydrogen2
23-10-2013, 06:09
Hmmm.... za taka cene mysle ze dobry wybor

Trudno zaprzeczyć i jeszcze trudniej przyznać rację, skoro jesteś taki tajemniczy :) Poczekamy na zdjęcia, to wtedy może będzie nam dane ocenić auto, jaki cenę.
Życzę powodzenia.

westblack
23-10-2013, 06:23
To będzie doposażony Trend :p

czeslaw555
23-10-2013, 09:23
Pewnie obawia się że ktoś podjedzie i kupi pierwszy

czeslaw555
23-10-2013, 19:25
gdyby ci ktoś "zdmuchnął" tamte masz tutaj kolejne http://home.mobile.de/RICHARD-DOROSZ#des_185714929. Przebieg oryginalny, auto bezwypadkowe, wszystko (chyba) sprawne. Cena do negocjacji :)

Wodzu1982
24-10-2013, 09:56
Witam - Wrocilem z tym wlasnie autkiem. Jak bedzie sie sprawowac - zobaczymy, oby slozylo jaknajdluzej. Potem zamieszcze fotki.

Czy ma ktos moze polski zestaw instrukcji do MK4 polifcie ? Na chwile obecna ciezko mi cokolwiek dzialac na tych wszystkich bajerach. A i wlasnie - jak moge zmienic jezyk na polski w tych bajerach converse i navi ?

hydrogen2
24-10-2013, 13:25
Tu masz link do instrukcji: http://www.ford.pl//Serwis/Instrukcje_obslugi?searchid=ppc-brand---serwis-google-instrukcje-obslugi-ford-broad.
To powinno rozświetlić Ci trochę sprawę (również ustawienia conversa).
Pochwal się za jaką cenę udało Ci się zakupić wymarzonego Monda?

Wodzu1982
24-10-2013, 17:05
negocjacja dluga i ciezka - fordzik za 10.600 brutto

Wodzu1982
24-10-2013, 21:58
a jak to jest z jezykami ? Da sie ustawic polski na converse+ jak i tej navi duzej ?

hydrogen2
25-10-2013, 05:03
[/IMG]
a jak to jest z jezykami ? Da sie ustawic polski na converse+ jak i tej navi duzej ?

Jeśli masz język polski - to się da!
Strona 83 lub 95 (WYŚWIETLACZE INFORMACYJNE) w zależności od wersji instrukcji, która ściągnąłeś za pomocą podanego przeze mnie wcześniej linku. Przy czym w instrukcji "POLEROWANIE", to właśnie język polski. (Polish - polski, polish - polerować). Tak sobie ktoś przetłumaczył:hehe:

---------- Post added at 04:03 ---------- Previous post was at 04:01 ----------


[/IMG]
a jak to jest z jezykami ? Da sie ustawic polski na converse+ jak i tej navi duzej ?

Jeśli masz język polski - to się da!
Strona 83 lub 95 (WYŚWIETLACZE INFORMACYJNE) w zależności od wersji instrukcji, która ściągnąłeś za pomocą podanego przeze mnie wcześniej linku. Przy czym w instrukcji "POLEROWANIE", to właśnie język polski. (Polish - polski, polish - polerować). Tak sobie ktoś przetłumaczył:hehe:

Ale to do CONVERSE+. Z nawigacją już nie będzie tak łatwo. O ile się nie mylę, nie znajdziesz tam polskiego języka.

Wodzu1982
25-10-2013, 09:50
Zadzwonilem do Forda - Pan z ktorym rozmawialem powiedzial ze jesli chodzi o rozrzad to jest tam i lancuch i pasek dodal ze wymiana pierwsza to okolo 180tys a 200tys - ile w tym prawdy i co wymieniac czy pasek sam czy pasek i lancuch o ile mowil prawde. Zapytalem sie tez o converse+ jak i ta navi - nie powiedzial jednoznacznie o jakiej rzeczy mowi ale powiedzial ze na chwile obecna plyta kosztuje 399 zl z nowa mapa itp.

Najgorzej mi idzie polapanie tego wszystkiego wlasnie z tym converse+ jak i ta duza navi.
Moze podam wam vin i cos powiecie wiecej na temat auta co moglem przeoczyc bo tak bedzie prosciej WF0GXXGBBGBC48225 Jak mozecie to przetlumaczcie mi wszystko dokladnie bo ja zrobilem tylko powiezchownie

Robert68
25-10-2013, 10:18
Mondeo 2007-, 2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C, Panther Black Metalik

Numer VIN: WF0GXXGBBGBC48225
Numer homologacji (TAN): E13*2001/116*0249
Główne funkcje
Data produkcji: 24.01.2011
Model pojazdu: Mondeo 2007-
Typ nadwozia: Kombi
Wersja: Seria 60
Silnik: 2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C
Przekładnia: 6-bieg. przekł. ręczn. - MMT6
Napęd: LHD FWD
Norma emisji spalin: Emisja Etapu V
Klimatyzacja: Klim. dwustref. z aut. kontr. temp.
Obszar: (+)"D"
Lakier: Panther Black Metalik
Materiał we wnętrzu: New York/Lux / Ebony

Mniej ważne funkcje

Less Cargo Stowage Device
Z ukł.ułatw.ruszan.na wznies.(HLA)
Ze standardow drzwiami tylu nadwoz
(-) Version Packages
Wyprodukowany W Zakładzie Genk
Bez układu podwójnego ryglowania
Bez pakietu wyp. specj.
Bez opcji flotowych
Bez aplik./naklej. SVO
Poziom marketingowy 1
Bez wyposażenia RSO
(-) SVP
Zestaw bezpieczenstwa 1
Udosk. zawieszenie aktywne (IVD)
Bez zestawu do napraw opon
Z Centralnym Zamkiem
Z Szybami Tylnymi Sterow. Elektr.
Szyba ciemna
Przedn.szyba odbijaj.prom.podczerw.
Z Ogrzewanš Szybš Przedniš
Z popielniczkš w konsoli
Z schładzanym schowkiem pasażera
Z jednokolorowš tablicš rozdz.
Z przednimi dywanikami podlogowymi
Z tylnymi dywanikami podlogowymi
Bez osłon przeciwsłonecznych
Bez podpory ładunku
Interior Partition - Dog Guard
Krata wlotu pow. lakierowana
Bez relingu dachowego
Z listwami ramy drzwi Titanium
Elektr.Regulowane Lusterko Wsteczne
Podw.lus.ele/ogrz/skła/lamp.oœ.prog
Bez specjaln. pokrow.przedn.siedzeń
Bez specjaln. pokrowc.tyln. siedzeń
Z Podlokietnikiem
Z ręcznie reg. podporš lędŸw. pas.
Ogrzew.siedz. kier.-zmien.temp.
Z ogrzew.siedz.pasaż.-zmien.temp.
Bez ogrzewanych tylnych siedzeń
Bez zintegrow. fotelika dziecięcego
Z Elektr. 2-Kier.Reg.Siedz.Kierowcy
Z reczn.2-kier.reg. siedz.pas
Bez podłokietników tylnych siedzeń
Z odlaczanym zlaczem przyczepy
Klamka zewnętrz. w kolorze nadwozia
Ze skórz galka dzwigni zm. biegów
Z Blokadš Bezpieczeństwa Dla Dzieci
Elek.ryglow.drzwi z elek.zwalnian.
Pilot zdal.ot.drzwi-2 klucz.ruchome
Bez ukł. otw. drzwi bez kluczyka
Z automat.wycieraczkš szyby przedn.
Z Ogrzew. Dyszami Spryskiwaczy
Bez układu mycia reflektorów
Bez Szyberdachu
Air Curtain Restrnt LH
Kurtyna powietrzna - prawa strona
Podusz.powiet.ochrony kolan-kierow.
Z bocznš podusz.pow.- str. kierowcy
Z bocznš podusz.pow.- str. Pasażera
Bez wył. pod. pow. pas.
ze stalowym kolem zapasowym
Bez czujn. ciœnienia pow. w oponach
Ze Standard.Amortyzatorami Tylnymi
Koło 6.5 x 16" styl L
With Conventional Spare Tyre
With Standard Tyre Tread - Front
With Standard Tyre Tread - Rear
Less Wheel Covers
Nieblokujšce nakrętki kół
Z zaluzjami chlodnicy Kysor
Z Zawieszeniem Standardowym
Klasa obcišż. przedniej sprężyny-O
Klasa obciaz.tylnej sprezyny-T
Ze wspomag. awaryjnym hamulców
Bez osłon ochronnych
Sportowe siedzenie przednie
Z kan.tyln./ Sł.B
Bez czujn.fil.pow.
Bez zest.przyg. do poj.zasil. gazem
Kierownica
Ze Sterowaniem Prędkoœciš
Z dod. nagrzewn.
Konwencjonalne wskaŸniki - Poziom 3
Dane nawigacji - Europa Zachodnia
Uklad ostrzeg. o przekroczen. linii
BIS W/Radar-BLIS/CAN LED
Bez Autoalarmu
Z ukladem wspomag.przy parkow.tylem
Z przedn.ukł.pomocy przy park.
Akumulator 80 AH
Bez dod. odtwarzacza CD
Interf.tel.BT/VC + USB
Antena satelitarna (SDARS)
Ubogie wyp. z naw./CD/radiem AM/FM
Z 8 Głoœnikami
Moduł aktywowany głosem - Niemiecki
Bez kamery
Z reflektorami halogenowymi
DTRL Lamp Lit In Pos 0 And Pos
Z Przednimi Lampami Przeciwmgieln.
Ze swiatlami progowymi
Z oœw.wnętrza typu
Ze œwiatł. do czytania w 2. rzędzie
Z automatycznym wł./wył.reflektorów

Wodzu1982
25-10-2013, 18:07
gdzie wy to sparawdzacie ? jak znalazlem programik do rozkodowania vin to poprosilo o kasiore i wtedy pelne dane auta chcialo wyswietlic. Mozecie dac namiar na taki programik do rozkodowania nr vin by znac pelna historie auta ?

Robert68
26-10-2013, 09:53
gdzie wy to sparawdzacie ?

To żadna tajemnica: http://www.etis.ford.com/vehicleRegSelector.do;jsessionid=1B416D2E71192AB24 2601ED479D0BBCA.eccvas511

---------- Post added at 08:53 ---------- Previous post was at 08:52 ----------


by znac pelna historie auta ?

Takie rzeczy tylko w ASO, w którym był serwisowany.

czeslaw555
26-10-2013, 09:55
w conver ustawisz j.polski, w navi nie

Wodzu1982
28-10-2013, 12:43
ok mysle ze temacik do zamkniecia. Dziekuje wszystkim za pomoc w kupnie auta i wytlumaczenie na co mozna sie naciac a na co nie.
Zapewne spotkamy sie na jakims spocie...... :)