PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Dziwne wycie/szum z przodu



reganajax
17-09-2013, 20:18
Witajcie. Mam pewien problem. Ostatnio miałem problem z " wyjącym przodem ". Wymieniłem łożyska, lecz znowu coś zaczęło wyć. Co to może być? Proszę o pomoc. Ford Mondeo mk1

zsberg
17-09-2013, 22:49
wyć mogą łożyska jeśli były tanie lub źle zamontowane, może wyć łożysko podpory półosi, a mogą też opony

marcin-pe17
18-09-2013, 10:38
jeśli po wymianie łożysk poprzednim razem wycie zniknęło... a teraz znowu się pojawiło to na bank znowu one...
i nie do końca drogie znaczy dobre... podobny problem miałem... te tańsze dłużej wytrzymują... to chyba zależy od sztuki i oczywiście od prawidłowego montażu... i pozostałej listy rzeczy.... jedna niesprawność ciągnie za sobą kolejną... np. krzywa felga może łożysko szybciej doprowadzić do ruiny... tak mi się wydaje, jeśli jestem w błędzie to proszę o zdanie.

reganajax
26-09-2013, 18:25
Witajcie. Łożyska firmy SKF, więc to nie " taniocha " :) Wycie jest równomierne z lewej jak i prawej strony. Łożyska są montowane dobrze tego jestem pewien, osobiście brałem udział w ich montowaniu.

Uważam, że to może być coś ze skrzynią biegów? Może olej? Jak wrzucam wsteczny to jest dziwne puknięcie. Może ma to coś wspólnego z wyciem?

Tomasz
26-09-2013, 18:55
Zamień koła, tył z przodem, wyeliminujesz jedną przyczynę. Masz mkI ale nie masz wpisanego rocznika. Skrzynia przeważnie grzechocze, ale to nie tyle skrzynia co sprężynki na tarczy sprzęgła. Jak wciśniesz sprzęgło i ucichnie to na bank tarcza. Szumieć może łożysko wysprzęglika, szczególnie jeżeli to sprzęgło na lince, a nie hydrauliczne.

jvsi
01-10-2013, 23:15
Witajcie. Łożyska firmy SKF, więc to nie " taniocha " :) Wycie jest równomierne z lewej jak i prawej strony. Łożyska są montowane dobrze tego jestem pewien, osobiście brałem udział w ich montowaniu.

Uważam, że to może być coś ze skrzynią biegów? Może olej? Jak wrzucam wsteczny to jest dziwne puknięcie. Może ma to coś wspólnego z wyciem?

potwierdzam SKF to bardzo wysoka półka cenowa i jakosciowa :smash:

pupek86
04-10-2013, 15:04
O ile się nie mylę to SKF idzie w Fordzie na pierwszy montaż.

reganajax
04-10-2013, 21:31
Hmm, nadal mam te dziwne wycie. Czasami w ogóle nie wyje, dzisiaj robiłem trasę 60km to bez przerwy wyło mi;/ Powiem Wam szczerze, że nie mam kiedy to sprawdzić. Jednak jakbym miał czas to i tak nie wiem od czego mam zacząć;/

Mondeo MK1 1,8 zetec 1996r

Tomasz
04-10-2013, 21:34
Zamień koła, tył z przodem, wyeliminujesz jedną przyczynę.Zacznij od rzeczy najtańszych, wymagających jedynie wkładu własnej roboty.

Boniu
04-10-2013, 21:51
a olej w skrzyni biegów to kolega ma "stan"? może zdało by się już go wymienić:hmm: może łożysko na podporze prawej półosi już jest wysłużone i daje o sobie znac:hmm:

reganajax
05-10-2013, 17:58
Z czystej ciekawości, a raczej marnej wiedzy. uro2 co da zamiana kół?

Tomasz
05-10-2013, 19:05
Jeżeli wyje z przodu, a koła przednie wrzucisz na tył, a tylne na przód to jeżeli się nic nie zmieni to nie będzie wina opon. Jeżeli wycie przeniesie się na tył będziesz miał odpowiedź. Uwierz, że opony mogą wyć i to bardzo.

reganajax
05-10-2013, 22:08
Okey, jutro będę miał czas to szybko sprawdzę:)

reganajax
06-10-2013, 22:20
No nic, problem dalej ten sam;/ ;/ ;/ Masakra;/

Tomasz
06-10-2013, 22:24
Jedno jest pewne, to nie koła

Uważam, że to może być coś ze skrzynią biegów? Może olej? Jak wrzucam wsteczny to jest dziwne puknięcie. Może ma to coś wspólnego z wyciem?Może to być związane nie tyle ze skrzynią co ze sprzęgłem. Jak wciskasz pedał sprzęgła jest jakaś zmiana?

reganajax
07-10-2013, 17:08
Jak wciskam sprzęgło nic się nie dzieje, wrzucam luz to samo. ;/

Dzisiaj pojechałem z okolic Szczecinka do Koszalina, więc kilkadziesiąt km. Nie dało się muzyki słuchać, mocniej wyje auto.