PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Jak zdjąc zewnętrzna osłonę przy szybie tylnych drzwi?



dj69
20-09-2013, 23:41
Witam

Szukalem po roznych haslach, ale nie udalo mi sie znalezc tego na forum.

Chce zdjac plastikowa oslone ktora znajduje sie na zewnatrz przy szybie w tylnych drzwiach. Chodzi o ten trojkatny plastik z tylu szyby na dole.
Od srodka zdjalem taka dosc duza gumowa zaslepke i odkrecilem wkret. Niestety dalej sie jeszcze solidnie trzyma. Nie za bardzo widze, zeby jeszcze sie tam dalo cos odkrecic, a nie chce nic urwac.

Moze ktos wie jak to sie sciaga i podpowie.

Z gory dziekuje.

Kondziu
22-09-2013, 13:30
Jeśli dobrze pamiętam, to trzeba ją pociągnąć do góry, ale pewien nie jestem. A po co w ogóle ją zdejmujesz?
Malowanie?

Linarr
22-09-2013, 16:16
trzeba odkręcić od środka i potem pociągnąć to w kierunku przodu auta odchylając na zewnątrz

dj69
23-09-2013, 15:00
A po co w ogóle ją zdejmujesz?
Malowanie?
Wymiana "parapetow". Chce sciagnac, zeby dokladnie wyczyscic i ewentualnie jeszcze uszczelnic.

Bardzo dziekuje za podpowiedzi.

Linarr
23-09-2013, 15:13
nawet nowe parapety przepuszczają wodę... sam się nieco przestraszyłem na początku ale to ponoć normalne..

harnas1515
23-09-2013, 15:55
A czy z mk2 podejda do mk1
Bo akurat mam .
A te w 1 mi się nie podobają.
Muszę to sprawdzić
Ale moze już ktoś to sprawdził. :hmm:

wybuczane z żółwia

dj69
24-09-2013, 15:11
nawet nowe parapety przepuszczają wodę... sam się nieco przestraszyłem na początku ale to ponoć normalne..

Z tego wzgledu jak mi sie lalo tylko z przodu od strony kierowcy to nie wierzylem, ze przyczyna moga byc parapety. W koncu one nigdy nie beda calkiem szczelne. Z czasem jednak jak zaczelo sie lac coraz wiecej i potem wlasciwie wszystkimi drzwiami to juz wiedzialem, ze problem lezy po ich stronie i moze pomoc tylko ich wymiana.