PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Mam pytanie- jaki plyn kupic do wspomagania kierownic



Marcin_28
02-09-2006, 19:35
pilnie potrzebuje kupic plyn do wspomagania kierownicy,poniewaz troszke mi go ubylo i niewiem jaki kupic,a auto mam od marca br.

HEVA
02-09-2006, 19:40
Różowy płyn przekładniowy. Jeśli masz więcej pieniędzy - kup FORDOWSKI ORYGINAŁ, jeśli chcesz oszczędzić, również BEZ OBAW możesz zalać MOBIL ATF220 - na pewno będzie idealnie.

Acha - jesli sprawdzasz ilość płynu na zimnym silniku, to zawsze będzie go mniej i to jest PRAWIDŁOWO. Auto musi być na maksimum rozgrzane - wtedy sprawdzamy poziom przy WYŁĄCZONYM silniku. Płynu będzie więcej, bo rozszerza się pod wpływem ciepła.

gilotyna
02-09-2006, 19:49
Różowy płyn przekładniowy. Jeśli masz więcej pieniędzy - kup FORDOWSKI ORYGINAŁ, jeśli chcesz oszczędzić, również BEZ OBAW możesz zalać MOBIL ATF220 - na pewno będzie idealnie.

Acha - jesli sprawdzasz ilość płynu na zimnym silniku, to zawsze będzie go mniej i to jest PRAWIDŁOWO. Auto musi być na maksimum rozgrzane - wtedy sprawdzamy poziom przy WYŁĄCZONYM silniku. Płynu będzie więcej, bo rozszerza się pod wpływem ciepła.

Nie inaczej :bigok: :bigok: :bigok:

Marcin_28
02-09-2006, 19:49
Wlasnie przy goracym silniku jest ponizej poziomu minimum. plyn jest jasnozolty.dzieki

HEVA
02-09-2006, 20:05
Wlasnie przy goracym silniku jest ponizej poziomu minimum. plyn jest jasnozolty.dzieki

Fordowski kup, a poniżej minimum nie może być na gorącym absolutnie. :bigok:

Marcin_28
02-09-2006, 20:14
wielkie dzieki,jutro kupie oryginalny.

jachu
02-09-2006, 20:33
Witam, co do płynu od wspomagania - co ile się go wymienia ?

HEVA
03-09-2006, 09:40
Witam, co do płynu od wspomagania - co ile się go wymienia ?

Różne źródła podają różnie :) Że co 3 lata, że co 5, że co 30.000 km.... itd...
Ja proponuję przyjrzeć się olejowi. Jeśli jest czysty i ładnie pachnie (jak z butelki), to jeździć, ale jeśli jest już matowy (brunatny, brązowy, a co najgorsza czarny!) i pachnie już spalenizną - należy go wymienić. Koszt nie taki wysoki, a pompa pracuje w normalnych warunkach. Nadmienię, ze jeśli olej ma 5 lat, to też należy go wymienić. Jest on już stary, a oleje też się starzeją i tracą swoje właściwości.

digital123
03-09-2006, 11:17
Ja dodam tylko od siebie, zę jeżeli płyn jest już mocno zabrudzony i przypalony to zaleca się przepłukanie układu. Poprzez pierwszą zmianę, a później po ok tygodniu operację powtórzyć jeszcze raz. :metal

Exodos
03-09-2006, 11:22
Teraz daliście mi do myslenia, u mnie jest taki żółtawy, chyba czas na zmiane.

jachu
03-09-2006, 15:20
no to u mnie sprawa jest chyba jasna ,auto mam jakieś 3 lata , kolor oleju daje do myślenia! Jaka jest pojemność układu i czy jest potrzebny kanał? :wall:

digital123
03-09-2006, 15:40
no to u mnie sprawa jest chyba jasna ,auto mam jakieś 3 lata , kolor oleju daje do myślenia! Jaka jest pojemność układu i czy jest potrzebny kanał? :wall:

Pojemość układu to 1,2 L, z tym że raczej nie uda ci się zlać wszystkiego, dlatego litr powinien wystarczyć ,no chyba że będziesz płukał ukłąd to najlepiej 2 butelki litrowe.

W Mk2, o ile pamiętam ma być olej o specyfikacji Dextron III.

jachu
03-09-2006, 16:00
Tzn. ,że MkI jest inna specyfikacja bo tak prawdę mówiąc, chyba mam MkI z przodem MkII( takiego kupiłem)

Lowlander
03-09-2006, 16:20
Kup Mobil ATF220. Najlepiej przepłucz sobie układ odpinając wężyk powrotny do zbiorniczka płynu. Zużyty olej niech leci do jakiejś pustej butelki. Dobrze to się robi w dwie osoby, jedna zapuszcza na parę sekund silnik, a druga wlewa świeży olej do zbiorniczka.

krzys-68
03-09-2006, 19:41
jakby nie bylo :kazdy olej do automatycznych skrzyń biegów sie nadaje i generalnie wszystkie sa mieszalne za sobą :metal

jachu
03-09-2006, 23:17
Dzięki za rady. Muszę to zrobić przed zimą. :banan: Pozdrawiam

HEVA
04-09-2006, 09:34
no to u mnie sprawa jest chyba jasna ,auto mam jakieś 3 lata , kolor oleju daje do myślenia! Jaka jest pojemność układu i czy jest potrzebny kanał? :wall:

http://mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1487&highlight

dave_go
04-09-2006, 19:17
A czy teoria o rozszczelnieniu pompy wspomagania może się sprawdzić po wymianie oleju ? - otóż jest taka teoria :)

Heva - nie zaobserwowałeś wycieków, ubytków płynu po wymianie ?

jachu
04-09-2006, 20:34
Witam,właśnie jestem po świeżo wymienionym oleju od wspomagania.Tyle tu mądrych rzeczy napisaliście,a u mnie odbyło się to tak:(warsztat "dobrej jakości")mówię wymiana z przepłukaniem.Gość bierze szprycę ,wysysa płyn ze zbiorniczka,zalewa do połowy nowym,każe odpalić samochód,pokręcić kierownicą kilka razy ,gaszę silnik,odsysa znowu plyn (nowy), zalewa do odpowiedniego stanu i ma być ok. No i 15 PLN-nów.CZY TO JEST W PORZĄDKU?? Aha płyn Shell Dekston czy jakoś tak.(25 zł)

chudzik
04-09-2006, 20:54
Śmierdzi spalenizną?- wymiana natychmiast.Mobil i chodzi do tej pory :banan: