PDA

Zobacz pełną wersję : Lark FreeBird 50.2 Brak sygnału GPS



kruszyna
25-09-2013, 18:00
Witajcie.

Ostatnio skiepścił się mój Lark 50.2. Mam MapeMap i Auto Mape i na żadnej nie może znaleźć sygnału GPS. Wyświetla "Brak sygnału GPS" albo cały czas widać "Szukanie sygnału GPS". Nawigacje mam już 3 lata i swoje przejeździła ale kurcze szkoda mi jej wyrzucać. Jak myślicie co mogło się uszkodzić i czy da się to w normalnych pieniądzach naprawić ? Dodam, że stało się to prawie z dnia na dzień, a resetowanie nawi nic nie pomaga.

blady1
29-09-2013, 18:22
miałem kiedyś larka 35 tam był taki przycisk "twardy reset "
a może coś z mapą ( miałem taką Am która nie chwytała zasięgu ) w Am jest taka funkcja wyłącz gps może to to

MarekPrint
29-09-2013, 19:17
Poszukaj na stronie larka , był patch producenta to softu , który poprawiał działanie GPS.

kruszyna
29-09-2013, 23:39
przycisk "twardy reset "



resetowanie nawi nic nie pomaga.

mapa jest ok, bo ani na mapie map ani na auto mapie nie łapie zasięgu, dzień wcześniej wszystko było ok

poszukam jeszcze na tej stronie larka

---------- Post added at 23:39 ---------- Previous post was at 23:19 ----------

na stronie larka już nie ma mojego modelu :( są nowsze :(

Netoper
30-09-2013, 09:06
Otwórz skubańca i odepnij/zapnij kabelek od anteny, w kilku navi się z tym spotkałem że robi się niekontakt i nie łapie wtedy sygnału.

kruszyna
30-09-2013, 19:32
próbowałem, na wierzchu są 2 śrubki i ich wykręcenie nic nie daje, a nie chciałbym tego połamać

MarekPrint
30-09-2013, 22:49
I właśnie od tej strony otwierasz. Tępy cienki nożyk lub plastykowa karta ( płatnicza , telefoniczna ) i otwierasz tylną obudowę rozszerzając ją.

kruszyna
30-09-2013, 23:16
dobrze wiedzieć :) mam na jutro zajęcie :) najdziwniejsze jest to że robiłem test gps i resetowałem satelity i znajduje je bez problemu, a po włączeniu map nie łapie nic

MarekPrint
01-10-2013, 00:49
a właśnie lark ma w swoich opcjach test satelit , czy tu jest ok ?

takie coś znalazłem jeszcze ,, Wszedłem w ustawienia->informacje->test GPS i nacisnąłem guzik reset w prawym dolnym rogu.''

lub
,,A próbowałeś wchodzić w ustawienia>gps i tam ODZNACZ synchronizuj czas z gps
Mi to właśnie pomogło,,

kruszyna
01-10-2013, 14:54
reset satelit robiłem, satelity znajduje, ale tak jak pisałem po włączeniu jakich kolwiek map nie może znaleźć sygnału i jest info "szukam sygnału gps" albo odrazu "brak sygnału gps"

synchrnizacja też jest odznaczona

kruszyna
03-10-2013, 22:49
no dobra... rozebrałem nawigację ale jedyne co w niej można odpiąć to wyświetlacz, do płytki przylutowana jest bateria, głośnik i jakaś sprężynka... nie ma nic więcej :(

Netoper
03-10-2013, 23:11
No to kurcze najwidoczniej zintegrowali antenę z płytą.
Teraz to ciężko wyczuć czy jest problem z samą anteną czy jednak coś się narozrabiało z modułem odbiornika.
A próbowałeś wgrać od nowa aplikację nawigacyjną? może się w niej coś zakrzaczyło.
Jak masz możliwość to wrzuć fotkę jak to wygląda, bo tutaj chłopaki pokazują że bateria nie jest zintegrowana
http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=20223


Sprawdź jeszcze czy w ustawieniach GPS-u masz port com ustawiony na auto. Ewentualnie ręcznie ustaw na 7

kruszyna
03-10-2013, 23:19
mój lark wygląda identycznie jak ten z Twojego linku tylko bateria ma inny kolor :)

co do aplikacji to mam oryginalnie wgraną mape map i auto mapę na karcie pamięci i obie nie mogą złapać zasięgu, przy teście gps znajduje satelity więc oprogramowanie bym zostawił raczej... najlepsze jest to, że czytałem na kilku forach o tym problemie i każdemu działo się dokładnie to samo po 3 latach użytkowania, mi w sierpniu minęły 3 lata, ale im pomagał reset satelit, a mi nie koniecznie :( trochę nie chce mi się wierzyć, że po 3 latach nawi jest do wyrzucenia tym bardziej lark, bo mój ojciec kupił w biedronce nawi firmy krzak jakieś 5 czy 6 lat temu i mu działa bez problemu

Netoper
03-10-2013, 23:59
najlepsze jest to, że czytałem na kilku forach o tym problemie i każdemu działo się dokładnie to samo po 3 latach użytkowania, mi w sierpniu minęły 3 lata, ale im pomagał reset satelit, a mi nie koniecznie
Coś w tym jest, bo i na may-navi o tym wspominali i na elektrodzie
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2479973.html

Jak już go masz otwartego to weź może się pokuś aby odlutować z płytki przewód od baterii i z godzinę niech poleży.

kruszyna
05-10-2013, 19:24
lark nadal nie żyje... chyba pójdzie w kosz :(

benek27-78
06-10-2013, 23:20
lark nadal nie żyje... chyba pójdzie w kosz :(

kolego a próbowałeś zmienic czas opoznienia sygnalu satelit??

a moze ci sie poprzestawialy predkosci portow skoro widzi satelity.....

kruszyna
08-10-2013, 10:56
jakby wiedział jak to się robi to bym pozmieniał :hehe:

benek27-78
16-10-2013, 08:53
jakby wiedział jak to się robi to bym pozmieniał :hehe:

W AutoMapie, Menu -> Ustawienia -> GPS i z rozwijalnej listy GPS podłączony do portu jest zakres 1 do 9, natomiast Prędkość odczytu z portu jest zakres od 4800 do 115200 moze Ci sie poprzestawialy porty musisz kombinowac ale u mnie com7 jest i 5760

kruszyna
18-10-2013, 00:00
com7 i 6250... nadal nie żyje :( no nic nie ma co się zastanawiać tylko na zakupy trzeba się wybrać :)

benek27-78
22-10-2013, 12:09
jak chcesz mozesz mi go wyslac bo inaczej widze nie da rady zrobie ci i odesle za free jesli chcesz to PW niestety odleglosc masakryczna zeby jechac robic nawigadke......... jak uwazasz

kruszyna
20-11-2013, 22:29
no i się sama naprawiła :) poleżała miesiąc i przed wyrzuceniem jeszcze raz zrobiłem reset satelit i przywróciłem ustawienia fabrycznie i śmiga :) ciekawe jak długo :hehe: