PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Uruchamianie auta telefonem komórkowym



fuel111
03-09-2006, 19:59
Koledzy chcę coś takiego zamontować, czy ktoś ma namiary na taki moduł a może ktoś zamontował cos takiego u siebie.

insider
03-09-2006, 20:21
widzialem gdzies modol do komunikacji za pomoca telefonu GSM do uruchamiania urzadzen w domu... czyli teoretycznie da rade cos takiego wcisnac do auta....

p.s. czyzbys na zime chcial sobie autko odpalac zanim do niego wsiadziesz?

jarekson
03-09-2006, 20:28
Są na allego układy GSM i radiowe.
Moim zdaniem zbyt duże ryzyko, musi być luz, ręczny itd.
Co jeśli jest jakaś awaria a układ namiętnie będzie chciał odpalić?
Pozatym problem czasu załączenia rozrusznika, jak za długo to go spalimy, zbyt krótko to nie zapali (szczególnie zimą).

digital123
03-09-2006, 20:33
Są na allego układy GSM i radiowe.
Moim zdaniem zbyt duże ryzyko, musi być luz, ręczny itd.
Co jeśli jest jakaś awaria a układ namiętnie będzie chciał odpalić?
Pozatym problem czasu załączenia rozrusznika, jak za długo to go spalimy, zbyt krótko to nie zapali (szczególnie zimą).

taki moduł ma już ustalone jak długi impuls idzie na rozrusznik i jest regulowany.

Nie jest to tania sprawa, lepiej juz Rysiu pokusić się o zwykły moduł zdalny odpalający auto. O wiele tańszy i mniej skomplikowany.

Acha. moduł tak bodajrze musi mieć swój numer, więc i w niektórych przypadkach trzeba płacić abonament za to.

Rafał-Jawor
03-09-2006, 20:39
a nie lepiej dokupic do allarmu modol zdalnego odpalania z pilota... modul firmy cobra daje tagrze mozliwosc sterowania klima z pilota oraz wydaje nagrane uprzednio odgłosy.. typu: nie zblizaj sie itp... oraz własne nagrania...bawilem sie tym ostatnio z kolegą hiszpanem...i niezłe jaja były..

fuel111
03-09-2006, 21:33
No takie na pilota widziałem musze trochę popisać z gościem ale mnie kusi - nie jakoś żebym musiał ale to takie fajne. Zima wiadomo będę odpalał z kluczyka :)

gnacik
03-09-2006, 21:35
oj Rysiu znow chcesz zaszalec :banan: :bigok: :beer: :pc:

Exodos
03-09-2006, 21:42
A ja proponuje podgrzewacz cieczy chłodzącej firmy Webasto, sam planuję coś takiego założyc, ale jak narazie to troche za droga zabawka, ale znajomy miał kiedyś coś takiego w Mercedesie, odpalany na pilota, podchodził do auta, wyłączał podgrzewacz, wsiadał i odpalał od pierwszego kręcenia.

digital123
03-09-2006, 21:49
No takie na pilota widziałem musze trochę popisać z gościem ale mnie kusi - nie jakoś żebym musiał ale to takie fajne. Zima wiadomo będę odpalał z kluczyka :)

Rysiu to wzupełności ci wystarczy takie coś odpalane z pilota, nie potrzeba do tego GSM. I zdecydowanie tańsze.

insider
03-09-2006, 22:05
a czy zawsze udaje sie ze autko odpala po takim samym czasie krecenia? nie zawsze chyba... czasami potrzeba 0,7 sek a czasami 1,2 albo i 2 sek... a w zimie to juz nawet i 5 sek....

wedlug mnie, takie rozwiazanie by sie nie sprawdzilo.... chyba ze bylby uklad, ktory by odcinal "odpalanie" auta, tuz po tym, jak uruchomi sie silnik.... :bigok:

LaBobas
03-09-2006, 22:34
Ja chyba niedługo ogłosze konkurs zgadywanke na temat co jeszcze fuel upcha do swojego boćka :metal :metal :metal :metal :metal :metal jak narazie bardzo mi sie podobaja jego pomysly i wykonanie,a te diody w drzwiach to mmmmmmmm :metal :metal :metal :metal :metal :metal :metal :metal :metal

Oktan
03-09-2006, 23:11
Koledzy chcę coś takiego zamontować, czy ktoś ma namiary na taki moduł a może ktoś zamontował cos takiego u siebie.

a ja proponuję zgłosić się do najbliższej grupy terrorystycznej : oni maja to "opatentowane" :)) sorry ale nie mogłem się powstrzymać

lukaszszpak
03-09-2006, 23:22
..to gdzie można kupić taki moduł do uruchamiania silnika na pilota..????

fuel111
03-09-2006, 23:51
O to już na allegro jest
moduł (http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=122395238)

jackuno
04-09-2006, 01:02
Zima wiadomo będę odpalał z kluczyka :)

Ale właśnie o to chodzi, że takie rzeczy to najlepiej zimą się sprawują. W Finalandii mają auta odpalane z pilotów, a nawet słyszałem, że są takie z programatorami czasowymi. Zimą autko odpala się na 10 - 15 minut przed wyjściem do pracy. Silniczek rozgrzany, w autku ciepło i się milej śmiga do roboty :metal

jarekson
04-09-2006, 08:47
Zima wiadomo będę odpalał z kluczyka :)

Ale właśnie o to chodzi, że takie rzeczy to najlepiej zimą się sprawują. W Finalandii mają auta odpalane z pilotów, a nawet słyszałem, że są takie z programatorami czasowymi. Zimą autko odpala się na 10 - 15 minut przed wyjściem do pracy. Silniczek rozgrzany, w autku ciepło i się milej śmiga do roboty :metal
Nie sądze żeby tak było w Finlandii. Tam standardem jest ogrzewanie postojowe tak jak w australii klima.

jackuno
04-09-2006, 09:33
Nie sądze żeby tak było w Finlandii. Tam standardem jest ogrzewanie postojowe tak jak w australii klima.

A ja sądzę :terefere:, jak byłem tam 5 lat temu było. Teraz postojowe być może jest bardziej popularne :beer: , ale odpalanie pilotowe ludzie też mieli montowane.
A bez klimy to i u nas się ciężko żyje, ogrzewaniem postojowym też bym nie pogardził :satan:

P.S. 2 miesiąc po zakupie mojego bolidu, znajomy z Niemiec chciał sprzedać swoje mondeo: silnik po wymianie (stary zatarł), wsadzili mu 2,5 tdi z VW (przebieg 60,000 km, wszystko robione w jakimś ASO), webasto, fordowska navi. Ach jak ja żałowałem, że nie miałem jak go wyrwać.

BS
04-09-2006, 12:08
Koledzy chcę coś takiego zamontować, czy ktoś ma namiary na taki moduł a może ktoś zamontował cos takiego u siebie.

mam u siebie w aucie moduł GSM firmy triskel -troszkę do innego celu co prawda ale się sprawdza i jakość wykonania przyzwoita... firma z Warszawy a i myślę, że daliby radę coś pod indywidualne wymagania zrobić - www.triskel.pl

pozdrawiam

fuel111
04-09-2006, 13:57
Dzięki zadzwonię tam i pogadam :)

lyssy
04-09-2006, 14:39
Rozumiem, że kwestię obejścia immo masz już rozpracowaną? :satan:

BS, jak ten moduł się sprawuje? Nie ma zwisów (telefonu), braków łączności itd? Bo jakoś takie patenty działające na bazie dołączonego telefonu średnio mnie przekonują... :) Rozumiem że to tańsze niż modem "przemysłowy", ale ....

BS
04-09-2006, 14:57
Rozumiem, że kwestię obejścia immo masz już rozpracowaną? :satan:

BS, jak ten moduł się sprawuje? Nie ma zwisów (telefonu), braków łączności itd? Bo jakoś takie patenty działające na bazie dołączonego telefonu średnio mnie przekonują... :) Rozumiem że to tańsze niż modem "przemysłowy", ale ....

działa dobrze - urządzonko ma dosyć rozbudowaną konfigurację i na prawdę jest bezproblemowe a do jego obsługi wystarcza stary siemens c35- natomiast jeżeli masz problemy z alarmem, albo zamkami, to o rozstrój nerwowy może przyprawić telefon dzwoniący kilka razy w środku nocy, bo właśnie samochód się sam kradnie :)) ... no i przy upałach przekraczających 30 stopni musiałem odpiąć prealarm-w samochodzie było ponad 60 stopni jak stał na słońcu i urządzonko troszkę głupawki dostało-ale wystarczyło zmienić ustawienia i jest miodzio ...

jarekson
04-09-2006, 16:45
Ciekaw jestem jak rozwiązali nieautoryzowane uruchomieni w skutek awarii.

fuel111
04-09-2006, 16:47
Hmmmm a to mnie zmartwiłeś. tak się tym pomysłem wznieciłem, że nie pomyślałem o immo. ale Ty jesteś lelektron... cos wiesz na ten temat??

lyssy
04-09-2006, 17:50
Tak tylko podchwytliwie zapytałem... :satan:

Najprostszy sposób to wyłuskać z kluczyka transponder i przykleić gdzieś w okolicach stacyjki :bigok:
Ponieważ idea odpalania z pilota nie jest nowa, to są juz odpowiednie "dodatki" załatwiające sprawę immobilizera. Nie pamiętam gdzie, ale widziałem taki właśnie "emulator transpondera": kawałek elektroniki i antenka do umieszczenia w okolicy czytnika kluczyków, symulujące obecność transpondera.

Nie trzeba dodawać, że po takim "przygotowaniu" immobilizer w samochodzie jest urządzeniem martwym, bez wpływu na zabezpieczenie auta...

jarekson
04-09-2006, 19:59
Tak tylko podchwytliwie zapytałem... :satan:

Najprostszy sposób to wyłuskać z kluczyka transponder i przykleić gdzieś w okolicach stacyjki :bigok:
Ponieważ idea odpalania z pilota nie jest nowa, to są juz odpowiednie "dodatki" załatwiające sprawę immobilizera. Nie pamiętam gdzie, ale widziałem taki właśnie "emulator transpondera": kawałek elektroniki i antenka do umieszczenia w okolicy czytnika kluczyków, symulujące obecność transpondera.

Nie trzeba dodawać, że po takim "przygotowaniu" immobilizer w samochodzie jest urządzeniem martwym, bez wpływu na zabezpieczenie auta...
Zależy od budowy immo.
Bodajże w oplu jest to rozwiązane na zasadzie 2 cewek o odpowiedniej indukcyjności i zbliżenie ich do siebie powoduje zadziałanie immo.Nie wiem czy sprawdzi się to w Fordzie.
Pozatym te immobilaisery są martwe na odpalanie "na krótko" a odpalanie GSM tak właśnie by działało.
Ja tam cały czas się obawiam co jeśli samo się odpali?

PS. Problem czasu kręcenia rozrusznikiem można rozwiązać przez odcięcie w skutek pojawienia się obrotów = 1000.

lyssy
04-09-2006, 20:27
W starszych Mundkach immo działało odcinając wtrysk paliwa - kręcił, ale nie gadał. W nowszych (MkII?) immo odcina dodatkowo rozrusznik - więc nawet nie kręci. W klekotach z kolei immo steruje zaworem na pompie(?), czyli też silnik nie dostaje paliwa. Czyli nawet odpalanie "na krótko" raczej nic nie da.
Tu czy tam immo bazuje na transponderze wsadzonym w kluczyk, wysyłającym radiowo kod do PCMa.

Ja to się tylko zastanawiam - po co to właściwie Fuelowi? :bigok: Bo żeby jeszcze trzymał rydwan na parkingu, to OK - wychodzi na balkon, PYK i fura warczy :) Ale jak ma wózek w obejściu, to w końcu może się przejść te 20 metrów i przekręcić kluczyk? :beer:

BS
04-09-2006, 21:08
bajera chce po prostu mieć i tyle ... a mnie by interesowało coś ala ogrzewanie postojowe ... ale kaski brak ...

jarekson
04-09-2006, 21:28
W starszych Mundkach immo działało odcinając wtrysk paliwa - kręcił, ale nie gadał. W nowszych (MkII?) immo odcina dodatkowo rozrusznik - więc nawet nie kręci. W klekotach z kolei immo steruje zaworem na pompie(?), czyli też silnik nie dostaje paliwa. Czyli nawet odpalanie "na krótko" raczej nic nie da.
Tu czy tam immo bazuje na transponderze wsadzonym w kluczyk, wysyłającym radiowo kod do PCMa.

Ja to się tylko zastanawiam - po co to właściwie Fuelowi? :bigok: Bo żeby jeszcze trzymał rydwan na parkingu, to OK - wychodzi na balkon, PYK i fura warczy :) Ale jak ma wózek w obejściu, to w końcu może się przejść te 20 metrów i przekręcić kluczyk? :beer:
A gdzie jest umieszczony PCM ??

lyssy
04-09-2006, 21:39
PCM (czyli komputer silnika) siedzi bodajże gdzieś za schowkiem po stronie pasażera. Przy stacyjce jest moduł "zasilający" i odbierający sygnał z transpondera w kluczyku, i ten sygnał leci sobie do PCMa.

jarekson
04-09-2006, 21:45
PCM (czyli komputer silnika) siedzi bodajże gdzieś za schowkiem po stronie pasażera. Przy stacyjce jest moduł "zasilający" i odbierający sygnał z transpondera w kluczyku, i ten sygnał leci sobie do PCMa.
hmmmm
pewien jesteś że ten sygnał tak leci????
Moim zdaniem zasięg transpondemu w kluczyku to kilka cm.
I mechanizm ze stacyjki może podać sygnał do PCM'a ale nie sygnał z transpondemu tylko sygnał że wszystko jest OK.
Podobnie jest w fiatach. Sprawdziłem.
Szkoda mi ciąć forda i sprawdzać :)

insider
04-09-2006, 23:43
w golfie IV napewno jest to realizowane po magistrali IC2... majac odpowiednio spreparowany symulator immo, ktory by defakto zaczal dzialac dopiero po nadejsciu sygnalu GSM... to jeszcze jest szansa na to, ze mozna to w ten sposob obejsc, bo tak na stale "rozbrajac" immo montujac transponder kolo stacyjki, mija sie z celem... to juz lepiej wogole modul immo mozna wywalic....

p.s. tylko jak rozwiazesz sterowanie zaplonem w zime... ? ten uklad w koncu musi wiedziec kiedy ma przestac krecic silnikiem... :satan:

fuel111
05-09-2006, 03:00
No i już skutecznie mnie zniechęciliście. Ale to nic cos nowego wymyślę :terefere: dam Wam znać. :)

lyssy
05-09-2006, 08:53
pewien jesteś że ten sygnał tak leci????
Moim zdaniem zasięg transpondemu w kluczyku to kilka cm.
I mechanizm ze stacyjki może podać sygnał do PCM'a ale nie sygnał z transpondemu tylko sygnał że wszystko jest OK.
Pewien nie jestem :)
Tak, zasięg transpondera to kilka cm - dlatego cewka czytnika jest umieszczona w obudowie stacyjki. Do tej cewki przybity jest moduł, który zapewnia... ano właśnie - dokładnego działania nie znam, ale pewnie "zasila" transponder, odbiera z niego sygnał i być może (na pewno?) obrabia go tak, że da się go później przesłać do PCMa. Ale czy to sam sygnał (numer transpondera) jest słany do PCMa, czy inna informacja o tym że transponder jest OK to nie wiem.
Można jednak wnioskować, że do PCMa słany jest tylko kod odczytany z transpondera - bo przecież wystarczy podmienić sam PCM żeby rozpoznawał inne kluczyki :) Więc moduł przy stacyjce raczej nie bierze aktywnego udziału w rozpoznawaniu kodu...

Fuel, spoko spoko, coś się wykombinuje tak żeby immo jednak spełniało swoją funkcję :bigok:

jarekson
05-09-2006, 09:26
p.s. tylko jak rozwiazesz sterowanie zaplonem w zime... ? ten uklad w koncu musi wiedziec kiedy ma przestac krecic silnikiem... :satan:

No można podłączyć do obtotomierza i pojawienie się sygnału równego 1000 obr/min. wyłącza rozrusznik.
To tylko hipotetyczne założenie, należało by sprawdzić przy jakich obrotach wyłączyć rozrusznik.

insider
05-09-2006, 10:00
Fuel - nikt tutaj nie chce Ciebie zniechecic.... tylko rozpatrujemy kolejne watki, co moze Ciebie spotkac przy zakladaniu takiej instalacji...

pamietaj - nie ma rzeczy niemozliwych do zrobienia... sa tylko awykonalne :satan:

jarekson
05-09-2006, 10:47
No i już skutecznie mnie zniechęciliście. Ale to nic cos nowego wymyślę :terefere: dam Wam znać. :)
Ja kąbinuje teraz czy dało by się zrobić klape kombi otwieraną na pilota/przycisk tak jak jest w luxsusowych furach np. BMW 7

BS
05-09-2006, 11:38
No i już skutecznie mnie zniechęciliście. Ale to nic cos nowego wymyślę :terefere: dam Wam znać. :)
Ja kąbinuje teraz czy dało by się zrobić klape kombi otwieraną na pilota/przycisk tak jak jest w luxsusowych furach np. BMW 7

pewnie że sie da- wszystko się da ... kwestia doboru i montażu odpowiednich siłowników elektrycznych -a resztę załatwi prosta elektronika ....

insider
05-09-2006, 14:15
Fuel nie poddawaj sie - jestesmy z Toba !

jarekson
05-09-2006, 15:39
No i już skutecznie mnie zniechęciliście. Ale to nic cos nowego wymyślę :terefere: dam Wam znać. :)
Ja kąbinuje teraz czy dało by się zrobić klape kombi otwieraną na pilota/przycisk tak jak jest w luxsusowych furach np. BMW 7

pewnie że sie da- wszystko się da ... kwestia doboru i montażu odpowiednich siłowników elektrycznych -a resztę załatwi prosta elektronika ....

Wiem.
Masz namiary na takie siłowniki, jak narazie to wszystko co znalazłem to hydraulika a nie widzi mi się pompy montować.

fuel111
05-09-2006, 15:39
Klapa mówicie hmmmm no to jest coś do poszukania. A co do odpalania to dokładnie chodzi o takie tam udziwnienie i gadżecik. Tylko od czasu do czasu - bo to takie fajne :)) No muszę coś na następny Zlot mieć nowego

fuel111
05-09-2006, 16:30
Może od Chryslera dodejdzie. :satan:

BS
05-09-2006, 16:31
Wiem.
Masz namiary na takie siłowniki, jak narazie to wszystko co znalazłem to hydraulika a nie widzi mi się pompy montować.

namiarów nie mam ... ale widziałem takie w BMW- wydaje mi się, że były one właśnie elektryczne -wydawały raczej elektryczny odgłos ... trzeba by poszukać ... takie z bmw z racji ceny raczej nas nie interesują....

fuel111
05-09-2006, 16:44
Nie wiem tylko, czy zamek klapy nie powinien być z silnikiem żeby domykanie realizowane było elektrycznie. Widziałem taki zamek w Renault 25.Wystarczyło tylko opóścić klapę a domykało samo.

lyssy
05-09-2006, 20:00
Też żem widział to w działaniu w BMW 7 - wypas :)
Siłowniki elektryczne, żadnych rurek nie było... A zamek faktycznie z domykaniem/dociąganiem - trzeba by całość przełożyć.

To by był bajer - prawdziwe otwieranie bagażnika z pilota! :metal

jarekson
05-09-2006, 20:25
Wiem.
Masz namiary na takie siłowniki, jak narazie to wszystko co znalazłem to hydraulika a nie widzi mi się pompy montować.

namiarów nie mam ... ale widziałem takie w BMW- wydaje mi się, że były one właśnie elektryczne -wydawały raczej elektryczny odgłos ... trzeba by poszukać ... takie z bmw z racji ceny raczej nas nie interesują....
No widziałem w BMW tylko nie mogę znaleźć nic co by się nadało !!!!

insider
05-09-2006, 23:57
to trzeba znalesc dawce :rotfl:

serdel
07-09-2006, 10:01
ta aukcja jest niczego sobie : http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=124702058

krzys-68
08-09-2006, 14:07
Koledzy chcę coś takiego zamontować, czy ktoś ma namiary na taki moduł a może ktoś zamontował cos takiego u siebie.Widzialem taki model z autoalarmem od razu.Koszt okolo 1500pln to bylo :satan:

krzysiekbyd
05-10-2010, 22:16
Są na allego układy GSM i radiowe.
Moim zdaniem zbyt duże ryzyko, musi być luz, ręczny itd.
Co jeśli jest jakaś awaria a układ namiętnie będzie chciał odpalić?
Pozatym problem czasu załączenia rozrusznika, jak za długo to go spalimy, zbyt krótko to nie zapali (szczególnie zimą).
obecnie mam u siebie odpalanie z pilota i powiadomienie GSM i moge podlaczyc odpalanie za pomoca fona, jest tam dodatkowy kanal wyjscia + a pozatym mam skrzynie manual i poradzilem sobie zeby nie odpalic na biegu :P glowka pracuje :)
nastepne pytanie bylo zeby nie spalic rozrusznika modul odpalania ma zabezpieczenie i sam rozlacza rozrusznik, podlacza sie go do kontrolki ladowania i cisnienia oleju :terefere:

metalic5
05-10-2010, 22:45
Kolego trochę trupa żeś odkopał, dodam moje pięć groszy :)
Myślę że dobrym pomysłem byłoby zdalne odpalanie w stylu, jak długo trzymasz guzik, tak długo działa rozkręcałka :D
Ale pomysł z kontrolką oleju jest git :D

krzysiekbyd
15-10-2010, 19:37
Kolego trochę trupa żeś odkopał, dodam moje pięć groszy :)
Myślę że dobrym pomysłem byłoby zdalne odpalanie w stylu, jak długo trzymasz guzik, tak długo działa rozkręcałka :D
Ale pomysł z kontrolką oleju jest git :D
he to nie jest pomysl poprostu modul jest tak zaprogramowany zeby nie spalic rozrusznika :terefere: dodatkowo jeszcze jest jeden kabelek podlaczony do obrotomierza a o jaki guzik ci chodzi :terefere: :niewiem: