PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIV] DPF w MKIV



herscher
21-10-2013, 16:37
Witam,

pytanie do osób, które mają MKIV z filtrem DPF. Jeżeli ktoś z Was jeździ głównie po mieście, to jak często włącza się Wam kontrolka DPF? Czy rzeczywiście tak jest, że wtedy spada moc silnika?
Czy wyjechanie średnio co 5-6 tygodni w trasę i przepalenie filtra DPF na wyższych obrotach wystarczy by nie mieć z nim problemu na co dzień w cyklu miejskim?

Pozdrawiam
herscher

RalfiX78
21-10-2013, 19:15
Ja mam około 65% miasto, a reszta trasa. Powiem ci kolego że filtr DPF nie jest taki straszny, jak go malują. Przy wypalaniu filtra trochę buczy, ale nie zauważyłem żeby tracił na mocy :hehe::hehe: Wystarczy że wypuścisz się raz na około 4-5 tygodni poza mieścinę i będziesz jechał ze stałą prędkością i nie musi być 130 i więcej.

Tomi
21-10-2013, 21:59
Żadnej kontrolki informującej o wypalaniu DPF nie ma.
Osobiście od niedawna mam mkIV - przejechałem nim około 5tkm - i raz zauważyłem wypalanie DPF- na chwilowym spalanie wzrosło o 0,3ltr i był bardziej basowy pomruk.

RalfiX78
21-10-2013, 22:29
Właśnie nie ma żadnej ikony, informującej o wypalaniu DPF. Jedynie może zauważyć wzrost chwilowego spalania i buczenie (basowy wydech).

aras124
21-10-2013, 22:43
Tak jak koledzy mówią basowy dźwięk, zwiększone chwilowe spalanie i do tego praca wentylatora na maxa. Ostatnio włączyło mi się wypalanie praktycznie przed samym wjazdem do garażu, pochodził 5 min na wolnych obrotach i też zakończył wypalanie, no i ten specyficzny zapach :D

herscher
22-10-2013, 10:37
Czyli rozumiem, że komputer w samochodzie sam wie, kiedy DPF wymaga interwencji i wypala się sam. Nie wiem gdzie, ale gdzieś czytałem że właśnie komputer pokazuje DPF jakąś kontrolką, że wymaga wypalenia.
Jeżeli tak miałoby być jak piszecie, że auto samo się wypala, to dlaczego tak się czarno widzi te DPF, jako duży problem, utrudnienie i potencjalny koszt wymiany filtra, jeśli się jeździ po mieście.

Robert68
22-10-2013, 15:16
ale gdzieś czytałem że właśnie komputer pokazuje DPF jakąś kontrolką, że wymaga wypalenia

Napisane jest to w instrukcji obsługi samochodu

"Jeżeli przejeżdżasz jedynie krótkie odcinki lub Twoje podróże obejmują częste zatrzymywanie się i ruszanie, musisz zainicjować proces regeneracji, gdy na wyświetlaczu informacyjnym pojawi się komunikat FILTR SILNIKA PRZECIĄŻONY"

---------- Post added at 14:16 ---------- Previous post was at 14:14 ----------


Jeżeli tak miałoby być jak piszecie, że auto samo się wypala, to dlaczego tak się czarno widzi te DPF, jako duży problem, utrudnienie i potencjalny koszt wymiany filtra, jeśli się jeździ po mieście.

Co niektórzy za dużo czytają Auto Świat. Jeżeli stosujesz się do zaleceń producenta co do obsługi samochodu DPF jest bezproblemowy i wystarcza na cały żywot auta. Ale jak wszytko ma prawo ulec awarii.

herscher
22-10-2013, 15:33
Napisane jest to w instrukcji obsługi samochodu

"Jeżeli przejeżdżasz jedynie krótkie odcinki lub Twoje podróże obejmują częste zatrzymywanie się i ruszanie, musisz zainicjować proces regeneracji, gdy na wyświetlaczu informacyjnym pojawi się komunikat FILTR SILNIKA PRZECIĄŻONY"[COLOR="Silver"]

a na czym polega rzeczony proces regeneracji?? Uruchamia się to samemu, czy też trzeba jechać na wypalanie do ASO?
Jak często u siebie obserwujesz komunikat i przeciążeniu filtru silnika?

Robert68
22-10-2013, 16:00
a na czym polega rzeczony proces regeneracji

"Gdy jest to bezpieczne: Poprowadź pojazd na trasie o płynnym ruchu w czasie do 20 minut, unikając przedłużonych okresów pracy silnika na biegu jałowym. Nie wyłączaj zapłonu. Możliwe, że proces ten trzeba będzie powtórzyć. Komunikat ostrzegawczy zniknie, gdy proces regeneracji zostanie wykonany pomyślnie."


Jak często u siebie obserwujesz komunikat i przeciążeniu filtru silnika

Nie widziałem jeszcze takiego komunikatu czyli z DPF wszystko ok.

Brzoz3k
22-10-2013, 16:01
Krótko mówiąc musisz go przegonić.

RalfiX78
22-10-2013, 18:52
Krótko mówiąc musisz go przegonić.
Dokładnie, przegonić z stałą prędkością. Sam również jeszcze nigdy nie widziałem, tego komunikatu o DPF-ie.

din
23-10-2013, 12:35
Samo przegonienie nic nie daje w momencie kiedy nie ma zainicjowanego procesu wypalania. Nigdy nie wiadomo kiedy się załączy wypalanie(śmigając na krótkich odcinkach po mieście na pewno częściej niż na trasie). Tylko i wyłącznie gdy się zacznie proces wypalania aby dobrze się wypalił trzeba śmignąć z w miarę stałymi obrotami jakieś 20km. Niejednokrotnie jechałem na trasie a kiedy akurat podjechałem na parking włączyło się wypalanie, nie dokończenie wypalania w tym momencie skutkuje dostaniem się ON do oleju. DPF to największa bzdura jaką wymyślili i na szczęście ja się tego g...a pozbyłem. Ja mam MKIII ale u brata w MKIV jest to samo i tak samo to działa z tym, że on prawie tylko na trasach jeździ.

herscher
25-10-2013, 13:22
Czy w takim razie, gdybyście mieli raz jeszcze podjąć decyzję o kupnie Mondeo MKIV 2.0 diesel z DPF to wchodzilibyście w to ponownie bez żadnych obaw, czy jednak szukalibyście 2.0 w benzynie bądź 1.8 w dieslu bez DPF?

RalfiX78
25-10-2013, 19:42
Czy w takim razie, gdybyście mieli raz jeszcze podjąć decyzję o kupnie Mondeo MKIV 2.0 diesel z DPF to wchodzilibyście w to ponownie bez żadnych obaw, czy jednak szukalibyście 2.0 w benzynie bądź 1.8 w dieslu bez DPF?
Tak dokładnie :)