PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Gaśnie,szarpie.Pomocy



ben44
24-10-2013, 19:58
Jadąc w poniedziałek do pracy moje mdo.zaczeło szaleć ok.1900 rpm.zaczął przrywać,ujechałem jakieś 4 km.i zgasł.Po zatrzymaniu jakąś minute nie chciał zapalić,po ok.3 min.odpalił jakby nigdy nic.Jadąc dalej było ok.Jak dojechałem do pracy zgasiłem mdo.po minucie odpaliłem i znowu zaczął sie dusić jak go przygazowywałem tak do 3000 rpm.Auto zawiozłem do mechanika sprawdził filter paliwowy,ok.wyskoczyły trzy błędy na komputerze,skasował je ale mi ich nie podał.Pamiętam że chodziło o niewłasciwe dawkowanie paliwa,błąd czujnika położenia wału korb.Powrót do domu 80 km.i nic się nie działo,na drugi dzień rano auto odpaliło normalnie zrobiłem jakieś 15 km.i ok.Potem stał do popołudnia i jak go odpaliłem znowu zaczoł szaleć z obrotami nawet pare razy zgasł,ledwo dojechałem wieczorem do mechanika.Na drugi dzień mechanik jak go odpalił,oczywiście wszystko ok.ale po podłączeniu do kompa.wyskoczyły błędy
p 0148
p 0149
p 1564
auto teraz chodzi dobrze,ale kiedy znowu sfiksuje to nie wiem.
Także czekam na podpowiedzi co trzeba wymienić.Jeszcze dodam że żadne kontrolki jak zaczyna się dusić to się nie zapalają.

aras124
24-10-2013, 20:13
Najprawdopodobniej problem w pompce paliwowej pomocniczej. Poszukaj na forum, jest dużo na ten temat.

ben44
24-10-2013, 20:19
Najprawdopodobniej problem w pompce paliwowej pomocniczej. Poszukaj na forum, jest dużo na ten temat.

Ale czy to napewno pompa,troche o tym czytałem na forum,i opcji jest troche.Przekaznik na pompe,czyjnik wału,czyjnik halla.

aras124
24-10-2013, 21:30
Przy szwankującej pomocniczej pompce paliwa będzie wywalało błędy z pompy wtryskowej. Jak będzie następnym razem fiksować, spróbuj ją stuknąć, puknąć jak pomoże to będzie winowajca.

atomik67
25-10-2013, 09:00
Też obstawiam pompkę pomocniczą,najlepiej podminić z innego auta i zobaczysz jak się będzie sprawował.

garbojad
03-11-2013, 22:59
Ben44 a przed wystąpieniem usterki wykonywałeś jakieś czynności serwisowe?