PDA

Zobacz pełną wersję : Czy CB przyciąga złodziei?



zdzichop
08-09-2006, 19:13
Zastanawiam się nad problemem: zakladać - nie zakładać?
Jak zakładać to na magnesie , czy na stałe?
Pytam w kontekscie zainteresowania tymi urzadzeniami ludzi o lepkich rękach :dres:
Jakie są Wasze odczucia: czy widoczna na dachu antena bardziej prowokuje do wybicia szyby?

krzys125
08-09-2006, 19:18
nie sądzę.
mam CB już ponad 3 lata i antenę na stałe na relingu.
jakoś nikt się nie zainteresował niepowołany jak do tej pory i żeby tak nadal zostało.
fakt, że nie parkuję na noc pod chmurką, ale dość często samochód stoi za dnia na ruchliwych ulicach i w lublinie na parkingach pod marketami. :satan: :metal

Mamut
08-09-2006, 19:35
ja mam radio w standardowym miejscu więc prawie go nie widać, na noc odkręcam gruszkę i zdejmuję antenę.
W miejscach publicznych podobnie, no chyba że uda mi się kupić sprytną śrubę, która mnie uchroni przed utratą bacika, wtedy zostane na stałe.

werc
08-09-2006, 19:42
Raczej nie - ale antenkę ściągam :satan:

zdzichop
08-09-2006, 20:01
Czy wiadomoWam o faktach oskubania mondka tylko z CB albo pozostawionej anteny? Jak często sie to zdarza?
U mnie na wsi o to się nie boję, bo pod domem to nawet auta całą noc nie zamykam 8O
A jak tam w City?

jarogmur
08-09-2006, 20:01
ja robię tak jak kolega 70Mamut, a radyjko mam nad radiem w konsoli środkowej. Odpukać do tej pory wszystko OK.
Pozdrawiam

bary
08-09-2006, 20:06
A ja tam swoje zasady.
Staram się nie prowokować osób o lepkich rękach.
Radyjko w bagażniku z wtyczką do zapalniczki,
antenka (magnesówka) - obok radia.

krzys-68
08-09-2006, 21:16
Czy wiadomoWam o faktach oskubania mondka tylko z CB albo pozostawionej anteny? Jak często sie to zdarza?
U mnie na wsi o to się nie boję, bo pod domem to nawet auta całą noc nie zamykam 8O
A jak tam w City?Dobry magnes zginie,nietrudno uciac kabel i potem zalozyc nowy :wall:

krzys-68
08-09-2006, 21:17
Zastanawiam się nad problemem: zakladać - nie zakładać?
Jak zakładać to na magnesie , czy na stałe?
Pytam w kontekscie zainteresowania tymi urzadzeniami ludzi o lepkich rękach :dres:
Jakie są Wasze odczucia: czy widoczna na dachu antena bardziej prowokuje do wybicia szyby?Prawdopodobienstwo niewielkie,za niska wartosc CB radia zeby bylo to nagminnie opłacalne,szybciej zginie dobre samochodowe radio :metal

aldek
08-09-2006, 22:57
Oczywiście że zakładaj .Z obawy przed kradzieżą zdecydowałem się na antenę magnesową bo łatwo ją schować . W antenie stałej "bata" odkręcisz , ale uchwyt zostanie co już złodziejom daje do myślenia .
W każdym razie są plusy i minusy , ale wybór oczywiście należy do Ciebie

madbit2
09-09-2006, 00:24
Jakie są Wasze odczucia: czy widoczna na dachu antena bardziej prowokuje do wybicia szyby?


Ano przyjedź do mnie do miasteczka z anteną na dachu/magnes, i zostaw go na noc na "dworze". Jest bardzo duża szansa że zniknie w dziwny sposób. Bratu w dzień znikneła. Może to przypadek :))

Ja mam zamontowaną na "dzwonie" na klapie odkręcam ją na noc oraz radyjka też nie ma, więc sie nei martwię.


Jeśli chodzi o rodzaj montażu to jest pytanko jak często jej będziesz używał( nie pytam się jak będziesz jej używał na początku, bo to zrozumiałe, że będziesz z nią nawet do sklepu jeżdził :jezyk1: :jezyk1: :jezyk1: , ale chodzi mi o przydatność po przejściowym zauroczeniu CB)
WEŹ to pod uwagę

krzys-68
09-09-2006, 09:25
Wszystko to kwestia potrzeby szybkiego uzyskania informacji.
W moim przypadku CB dziala codziennie,mam wyrobiony taki nawyk:uruchamiam silnik,wlaczam CB,zwykle radio,zapinam pasy i dopiero w droge :satan:
Przy takim nasileniu kontroli i foto i wideoradarow jakie jest w mojej okolicy jest to najprosztsze i legalne zabezpieczenie mojego portfela przed niespodziewanym drenazem :))

jarekson
09-09-2006, 12:20
Z tego co wywnioskowałem po licznych rozmowach ze sprzedawcami w Wawie to sporo antenek ginie. Głównie stałki, bo magnesowe większość zdejmuje. Jednak nie zdjęty magnes bardziej kusi.

szczerba
09-09-2006, 15:50
W moim przypadku CB dziala codziennie,mam wyrobiony taki nawyk:uruchamiam silnik,wlaczam CB,zwykle radio,zapinam pasy i ...

...i jeszcze: nawigacja, komórka do uchwytu HF, laptop z Wi-Fi na siedzeniu pasażera, światła mijania, ... i dopiero w drogę.

Toż to prawie jak w Boeingu 747 :)) :))

cesu
09-09-2006, 20:18
U mnie na osiedlu to magnesówka by nie wytrzymała jednej nocy. Czasem wieczorami chodzą młodociani przestępcy i bez żadnego skrywania się zaglądają w szybę w każdym samochodzie i patrzą co w nocy ukraść.

krzys-68
09-09-2006, 23:18
W moim przypadku CB dziala codziennie,mam wyrobiony taki nawyk:uruchamiam silnik,wlaczam CB,zwykle radio,zapinam pasy i ...

...i jeszcze: nawigacja, komórka do uchwytu HF, laptop z Wi-Fi na siedzeniu pasażera, światła mijania, ... i dopiero w drogę.

Toż to prawie jak w Boeingu 747 :)) :))Nawigacji nie posiadam(mam dobre papierowe atlasy i CB :banan: ),HF także,laptop tez nie wszedł w moje posiadanie :satan:
Auto mam w wersji duńskiej ( swiatla stale sie swiecą po wlaczeniu silnika :metal ).
Z porownań do B747 to jedynie predkośc pozostaje.I on i ja mamy "zerową predkosc przed startem" :zakrecony: potem róznice sie powiekszają :rotfl:

kojot310
26-09-2010, 05:41
Ja straciłem jedną antenkę na magnesie w centrum Gliwic dosłownie w biały dzień, tak że ostrzegam okazja czyni złodzieja

Malar
26-09-2010, 10:00
Z kradzieżami sprzętu CB jest różnie zależy od miejscowości w której się mieszka

maniek_
26-09-2010, 10:53
Ja straciłem jedną antenkę na magnesie w centrum Gliwic dosłownie w biały dzień, tak że ostrzegam okazja czyni złodzieja
Kolego odgrzebałeś temat sprzed 4 lat :)
Ja niestety już raz straciłem radio i CB radio...

Optysio
26-09-2010, 19:40
Jak do tej pory odpukać straciłem tylko antenę, ale była raczej podrzędna i zamiarowałem kupić lepszą to się nie zmartwiłem. Nauczyło mnie tylko chować ją za każdym razem jak opuszczam pojazd.

krzysiekbyd
06-10-2010, 21:41
ja mam magnes sciagam na noc i odkrecam mikrofon radyjko przykryte zamontowane na amen :) i zadnych naklejek na klapie typu CB :P