PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Dziura w wężu układu chłodzenia



pasozyt6
31-10-2013, 12:09
Witam,
Od czasu wymiany zaślepek przy głowicy mam szczelny układ. Wczoraj wywaliło mi dziurę w miejscu przejścia z metalowego na gumowy wąż. Poniżej zamieszczam filmik aby pokazać miejsce z którego "sika"
Ktoś wie jak rozwiązać ten problem, tam jest mega ciężko się dostać.
http://www.youtube.com/watch?v=i0_0Wmgmgdk&feature=youtu.be

Nasunięcie dalej węża niewiele pomogło, nadal leje

Stasio1948
31-10-2013, 12:43
W miejscu pokazanym na filmiku jest połączenie pompy wody(rura metalowa) z prostym wężem gumowym długości ok 20 cm wchodzącym na króciec obudowy termostatu.Wymontuj wąż przez poluzowanie opasek i wyciągnij go w stronę skrzyni biegów zdejmując go najpierw z króćca obudowy termostatu.Jeśli uszkodzony jest króciec pompy wody to tylko wymiana pompy.Jeśli uszkodzony jest wąż gumowy to załóż nowy kawałek węża wodnego chyba 19 mm (z metra-koszt metra ok 6 pln-ja kupuję taki w sklepie z częściami do ciężarówek) z nasuniętymi opaskami ślimakowymi,dokręć opaski i po sprawie.Ustaw opaskę za pompą wtryskowa tak aby do śrubki był dobry dostęp.Przy obudowie termostatu dostęp jest nie najgorszy.
Wiem że robota paskudna ale nikt nie obiecywał że jeżdżąc dieslem będzie lekko.

pasozyt6
31-10-2013, 12:46
Z tego co widziałem to leje nie z gumowej, tylko z metalowej części więc to pewnie pompa do wymiany. Mam racje?

Stasio1948
31-10-2013, 12:55
pewnie pompa do wymiany. Mam racje?

Współczuję.Konieczność wymiany pompy oznacza rozpinanie rozrządu a to i robota i koszty.Dlatego spuść płyn,zdemontuj węża i dokładnie obejrzyj króciec pompy.Jest on długi tak że jeśli jest choć kawałek króćca dobrego to lepiej wymienić wąż na dłuższy.

pasozyt6
31-10-2013, 13:02
Na szczęście dziura wyskoczyła przy samym końcu krućca pompy. Jest szansa założyć dłuższy wąż i mocniej zacisnąć. Polecasz zakleić czymś tą dziurkę ?

Stasio1948
31-10-2013, 13:19
Polecasz zakleić czymś tą dziurkę ?

Nie ma takiej potrzeby.

Brzoz3k
03-11-2013, 10:44
Prawdopodobnie ten króciec jest już szerokości żyletki. Miałem podobnie ze swoją pompą. Po rozebraniu nie było czego ratować. Niestety wymiana rozrządu załatwi sprawę, jeżeli chcesz to zrobić tak żeby długo służyło- czytaj tak ile wynosi interwał wymiany. Jeżeli chcesz wariant ekonomiczny to kupuj jeden pasek, pompę wody i rób sam. W 200 zł się nawet zmieścisz. Ale to ryzyko.

pasozyt6
03-11-2013, 21:35
Kupiłem nowy dłuższy wąż i założyłem. Z obu stron mocno opaskami i śmiga. Miałem szczęście że ta dziura nie była wielka i wyskoczyła przy samym końcu króćca więc póki co to działa. Jeszcze będę obserwował czy nie leje, a rozrząd kompletny planuje na wiosnę to wtedy zrobię to na porządnie