PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Problem z mondeo mk 3 tddi 115KM



Tommikrak
31-10-2013, 16:14
Witam wszystkich.
Objawy auto odpala za kazdym razem i gasnie po okolo 10 sekundach.
Poczatek byl taki ze zaswiecila sie kontrolka ładowania, ale auto jezdzilo normalnie do mometu gdy mialo prad. Wyciagnolem alternator i dalem do regeneracji ale okazalo sie ze jest on dobry i to nie w nim przyczyna. I zaczeło sie na dobre załozylem alternator i zaczely sie objawy ktore wczesniej opisalem z gasnieciem.
Mechanik stwierdzil ze zepsula sie pompa wtryskowa. moje pytanie brzmi czy mozliwe jest cos innego jesli komputer pokazuje blad pompy wtryskowej czy jednak niestety to pompa. Dodam ze mechanika nie znam koniecznosc zmusila mnie do oddania auta "z ulicy" poniewaz awaria nastapila daleko od domu. Pozdrawiam

atomik67
31-10-2013, 18:00
Wskazuje to na pompę wtryskową,miałem podobnie,ale możesz jeszcze sprawdziś ,czy działa poprawnie pompka pomocnicza przed prawym tylnym kołem i ewentualnie czujnik wału korbowego.

tompiorko
31-10-2013, 18:16
Jak jest zimny, też się tak dzieje?

czy mozliwe jest cos innego jesli komputer pokazuje blad pompy wtryskowej

Możliwe.
Dość częstą przypadłością jest niedomaganie pomocniczej pompy paliwa która albo się podwiesza, słabiej pompuje, pompuje z przerwami itp itd. Niedobór paliwa w samej pompie wtryskowej komputer może komunikować właśnie standardowym błędem pompy.

Pompa pomocnicza znajduje się w takiej cylindrycznej metalowej osłonie tuż pod podłogą przy prawym tylnym kole. Zerknij pod auto(wystarczy przycupnać na kolana :zakrecony:) i będziesz widział. W niektórych przypadkach terapia wstrząsowa (czytaj "postukanie" w osłonę np kluczem ori do kół) pomaga.

---------- Post added at 17:10 ---------- Previous post was at 17:06 ----------


Objawy auto odpala za kazdym razem i gasnie po okolo 10 sekundach.

A po zgaśnięciu odpala normalnie, od strzała?

---------- Post added at 17:16 ---------- Previous post was at 17:10 ----------

Proponuję zrobić jeden prosty test.

Tuż po tym jak samoczynnie zgaśnie zdejmij przewód zasilający z filtra paliwa. Jak w samym filtrze (króciec)i końcówce przewodu będzie susza to znakiem tego pomocnicza pompka niedomaga. Jeśli będzie "gnojówka" to znaczy że paliwo dochodzi i przyczyny gaśnięcia mus szukać gdzieindziej.

Tommikrak
01-11-2013, 00:23
Tak auto raz za razem odpala od kopa i gasnie,jak przytrzymalem na obrotach to pochodzil moze ze dwie sekundy dluzej ale zaraz przed zgasnieciem skakal troche na obrotach. Ok to wezme sie jeszcze za sprawdzenie tej pompki pomocniczej tylko tak dziwnie ze akurat po wyciagnieciu alternatora (ktory okazal sie dobry) zaczely sie te problemy z odpalaniem.

atomik67
01-11-2013, 00:28
tylko tak dziwnie ze akurat po wyciagnieciu alternatora (ktory okazal sie dobry) zaczely sie te problemy z odpalaniem.To może być fatalny zbieg okoliczności.Tak jak pisał tompiorko,sprawdź czy pompka podaje paliwo,ktoś musi słuchać podczas odpalania czy słychać pmpkę. Powinna bzyczeć kiedy kręcisz rozrusznikiem.