PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkI] Nierówna praca zimnego silnika, ciężkie odpalanie



wojtas91
02-11-2013, 17:47
Witam!
Posiadam Mondeo MK1 i ostatnio zaczęły sie problemy z odpalaniem zimnego silnika, tzn musze go odpalac z wcisnietym gazem i jak odpali strasznie nierówno pracuje nie ma siły wejść na większe obroty. Jak już troche sie zagrzeje jest lepiej ale nadal nie idealnie - buja silnikiem i slychac tak jakby 'pyrkał'
Ostatnio juz mialem taki problem że wcale nie chciał wejść na obroty, pedał do dechy a on 1500obr, ciężko było ruszyć 0 mocy :/ Gdy rozgrzany idzie jak burza i wszystko sie normuje.
Czytałem że powodem moze byc korektor kąta wtrysku. Znajduje sie on za pompą ?
Aha na pompie sa 2 linki bodajże od ssania, jedna idzie do gruszki sterowanej podcisnieniem a druga do obudowy termostatu. Ta która idzie do gruszki jest luźna i pewno to też jest spowodowane ciężkim rozruchem.
Booster sprawny - na wyłączonym silniku wypiałem wężyk z niego - żadne paliwo nie wyciekło.

Tomasz
02-11-2013, 18:19
Aha na pompie sa 2 linki bodajże od ssania, jedna idzie do gruszki sterowanej podcisnieniem a druga do obudowy termostatu. Ta która idzie do gruszki jest luźna i pewno to też jest spowodowane ciężkim rozruchem. Ta co idzie pod akumulator ma mieć około 1mm luzu na ciepłym silniku, na zimnym będzie miała więcej luzu. To jest linka podciągająca obroty przy wrzuceniu wstecznego, lub obciążeniu klimą. Ta co idzie do obudowy termostatu to jest linka termostatu woskowego. Na zimnym powinna podciągać dźwignię rozruchu, przy ciepłym powinna mieć minimalny luz.

Co do korektora to w mkI nic nie tryka, korektor jest mechaniczny. Problem z rozruchem może być spowodowany: cofającym się paliwem, niegrzejącymi świecami żarowymi, brakiem ciśnienia na cylindrach lub źle ustawionym rozrządem.

Niewchodzenie na obroty to : źle ustawiony rozrząd, zacięty trzpień boostera, uszkodzona turbosprężarka, zacięty (otwarty) zawór westgate.

wojtas91
02-11-2013, 18:32
Paliwo sie nie cofa, jest założony zawór zwrotny. Reszte mozemy wyeliminować z rozruchem bo było ok.
Przy rozrządzie też nie było nic ruszane, turbo ok bo pozniej bez problemu przyspiesza itp, zawór westgate? A co to takiego? :mo:

Brzoz3k
04-11-2013, 14:19
Zawór upustowy turbiny. Ustala maksymalne ciśnienie doładowania, w sumie takie ogranicznik ciśnienia, coby za mocno turbo nie dmuchało ;>

wojtas91
05-11-2013, 00:21
Ten zawór moze byc powodem nierównej pracy silnika, wyższymi obrotami na biegu jałowym i (nie zawsze) ciężkim rozruchem ?

N2O
05-11-2013, 01:52
Nie, nie może.

wojtas91
05-11-2013, 17:22
A więc co moze byc ? Głównie chodzi o nierowna prace i wyższe obroty niż powinny być :/

N2O
05-11-2013, 17:37
Zapowietrzanie, kąt wtrysku, świece żarowe, nie działający elektrozawór przyśpieszający kąt wtrysku na zimnym silniku.
Na odległość ciężko zgadywać.

zsberg
05-11-2013, 17:38
a egr zaślepiałeś?
spotkałem się z uszkodzonym zaworem sterującym egr i co chwila zamykał/otwierał i samochód właśnie dość dziwnie pracował i tracił moc. Chodzi mi o ten zawór przy kielichu amortyzatora. Jeśli na pracujacym silniku ściągniesz wtyczkę powinieneś usłyszeć takie metaliczne PUK z okolic intercoolera. Jeśli nie, to może EGR zapiekł sie w pozycji otwartej?

wojtas91
05-11-2013, 17:48
EGR nie zaślepiałem. Sprawdzę jak radzisz :) Jeśli to nie to, to jako drugie co moge sprawdzic i jak ?