PDA

Zobacz pełną wersję : Po 4 latach BEZAWARYJNEGO używania MK3/2006 czas na MK4 :)



michalk
07-11-2013, 22:40
Cześć - dzięki pomocy ludzi z forów mondeo, w tym tego, 4 lata temu kupiłem wspaniałe auto: mk3 z 2006 roku. Służy kompletnie (!!) bezawaryjnie do dziś ale jako, że auto to moje narzędzie pracy (tzn dojeżdżam nim do roboty codziennie 2x50 km), czas na zmianę.
Nie włożyłem w auto ani grosza (oczywiście nie liczę eksploatacji). Wspaniały samochód (no OK. poszedł mi moduł bluetooth po zwarciu cell w aku, nie grzeje mi jeden fotel (kierowcy :)) i musiałem naprawić tylną wycieraczkę - WOW! na 100 000 km to nie tak źle.
Dla tego rozważam ponowny zakup Mondeo choć kusi BMW 320, Mazda 6.. Jednak dobre doświadczenia z Mundkiem chyba przeważą.

Zatem pytanie: będę miał 40-50 tyś pln na "nowe" auto. Na jakim roczniku się skupić? Dodam, że zależy mi na:
- automacie
- skórach ale to raczej bez znaczenia
- łańcuchu rozrządu
- dobrej wersji silnika jednak do 2.0
- jak największej mocy
- raczej diesel - czy rekomendujecie zagazowanego? (koszty dojazdu do pracy nie bez znaczenia)

Zatem czy jakiś rocznik silnika (wersja) jest do skreślenia (tak jak w passacie, jeden rocznik do d... był, padały pompy)

Z góry dzięki
M