PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Błąd P1000 nie daje się skasować



steell
08-11-2013, 21:38
Juz dosyć długo jeżdżę z tym błędem, wprawdzie z samochodem nic złego sie nie dzieje ale niepokój zawsze pozostaje. Błąd jest od chwili gdy kasowałem inny błąd ELMem, wersja mojego to o ile pamiętam 1,3. W programie diagnostycznym pisze że błąd powinien sam zniknąć ale niestety jest i ma się dobrze. Proszę o sugestie co zrobić z tym fantem?

---------- Post added at 21:38 ---------- Previous post was at 21:37 ----------

Przypomniałem sobie ze miałem kiedys błąd audio i taki sam P1000 po skasowaniu tamtego, też nie chciał się wykasować, dopiero IDS go załatwił.

Myniu
08-11-2013, 21:42
Masz opisane co oznacza, więc nie ma się czym przejmować.
Kod: P1000 - Test gotowości diagnostyki On-Board (OBD) niekompletny

Moduł: Moduł sterujący pracą silnika (PCM)

Szczegóły kodów usterek

Test gotowosci ukladów EOBD nie ukonczony

Przyczyn_ tego kodu DTC mo_e by_:

Niektóre lub wszystkie testy EOBD nie sa prawidlowo wykonane.

Funkcje diagnostyczne EOBD nie wykonane od ostatniego kasowania DTC. Aby to rozwiazac, pozwól, aby silnik pracowal w cyklu od zimnego do rozgrzanego silnika, aby funkcje diagnostyczne zostaly wykonane pomyslnie.

nie wymieniaj modulu, gdy zostanie zapisany ten DTC

jeżeli jest to jedyny obecny kod DTC, zwróć pojazd klientowi, kod DTC zostanie wykasowany w warunkach normalnej eksploatacji

Dalsze informacje dotyczące diagnostyki znajdziesz w odpowiednim dziale eTIS.

steell
08-11-2013, 22:22
To wszystko wiem ale "jeżeli jest to jedyny obecny kod DTC, zwróć pojazd klientowi, kod DTC zostanie wykasowany w warunkach normalnej eksploatacji" mijają miesiące a P1000 dalej się wyświetla

Myniu
08-11-2013, 22:37
Bo po podpięciu ELM-a czy VCM-a on właśnie się pojawia.

Netoper
09-11-2013, 16:01
To wszystko wiem ale "jeżeli jest to jedyny obecny kod DTC, zwróć pojazd klientowi, kod DTC zostanie wykasowany w warunkach normalnej eksploatacji" mijają miesiące a P1000 dalej się wyświetla
Błąd ten zapisuje się jak PCM nie odpowiedział na wszystkie żądania interfejsu/programu diagnostycznego.
Przy ELMach bardzo czxęsto wyskakuje ten błąd bo wystarczy jakaś wadliwa czy niezrozumiała komenda ze strony interfejsu/programu.
Ten błąd nie wpływa na jakiekolwiek działanie silnika, jest to czysta informacja nie majcąca jakiegokolwiek wpływu na działanie auta.
Ja u nas też parę razy go miałem, ale wcześnie czy później znikał, by znowu wyskoczyć przy jakimś kolejnym macaniu elm-em.
Nie przejmować się nim to szybciej zniknie :)

steell
09-11-2013, 17:24
OK dziękuję wszystkim za wsparcie :)

Netoper
10-11-2013, 23:42
W sobotę macałem MKIII PB, Najpierw odpaliłem ProScana i tylko był błąd katalizatora, potem odpaliłem ScanMaster-a i już p1000 się pokazał. Na koniec dałem ForScana i tutaj tego P1000 nie było.