PDA

Zobacz pełną wersję : jak moge zwiekszyc moc w 1.8



lukasz1804
10-11-2013, 19:26
witam..
chciałbym czy jest mozliwosc zwiekszenia mocy w mondeo mk3 1.8 81kw ,,, jakies turbo czy chip???
prosze o pomoc z góry dzieki

enjoypoznan
10-11-2013, 19:31
Nie ma takiej możliwości.

Oczywiście jakiś magik pewnie mógłby dołożyć turbinkę. Ale jakbyś usłyszał koszt to mógłbyś zemdleć.

lukasz1804
10-11-2013, 19:35
tak pytam na drugie auto mnie nie stac w tej chcili a mówia ze da sie załozyc turbine

---------- Post added at 18:35 ---------- Previous post was at 18:33 ----------

http://allegro.pl/chiptuning-ford-mondeo-ii-mk3-1-8-110km-chip-i3679322727.html
wie ktos czy to pomoze???

mcmac
10-11-2013, 21:26
jestem pod wrażeniem ogłoszenia.....wpinamy sobie kostkę za 250...i już mamy 40KM wiecej .....jakie to proste, a w fabryce się męcząi nie mogą nawet 10KM zwiększyć...

lukib
11-11-2013, 14:06
tak pytam na drugie auto mnie nie stac w tej chcili a mówia ze da sie załozyc turbine

---------- Post added at 18:35 ---------- Previous post was at 18:33 ----------

http://allegro.pl/chiptuning-ford-mondeo-ii-mk3-1-8-110km-chip-i3679322727.html
wie ktos czy to pomoze???

Wszystko się da, tylko że koszty zabijają. Świat tuningu nie zna słowa " tanio ".

Robsajson
11-11-2013, 14:54
tak pytam na drugie auto mnie nie stac w tej chcili a mówia ze da sie załozyc turbine

---------- Post added at 18:35 ---------- Previous post was at 18:33 ----------

http://allegro.pl/chiptuning-ford-mondeo-ii-mk3-1-8-110km-chip-i3679322727.html
wie ktos czy to pomoze???

Takie bajery to tylko w Polsacie :hehe:
Aby założyć turbinę, trzeba zmienić wydech, kolektor wydechowy, mapy w sterowniku, odprężyć silnik, zamontować intercooler,zmienić dolot i wyłożyć minimum 20 tyś zł :hmm:

badger
11-11-2013, 15:02
tak pytam na drugie auto mnie nie stac w tej chcili a mówia ze da sie załozyc turbine
Nie możesz zrobić NIC co będzie tańsze niż kupno mocniejszego auta.

Netoper
11-11-2013, 15:07
wie ktos czy to pomoze???
Nie pomoże, były już omawiane takie "chipy"
Tutaj sprzedawca ceną chyba chce uwiarygodnić działanie chipa, bo takie "chipy" po 50 zł chodzą.



a mówia ze da sie załozyc turbine
To dopytaj tych mówiących jakie są koszta.

badger
11-11-2013, 15:55
Tutaj sprzedawca ceną chyba chce uwiarygodnić działanie chipa, bo takie "chipy" po 50 zł chodzą.
Jest taki "chip" z pokrętłem, czyli w rzeczywistości potencjometr, który wpina się w obwód czujnika IAT. Tym można przyspieszyć nieco zapłon i zyskać kilka KM (ale też przesadzić i uzyskać spalanie stukowe i popsuć silnik).

lukasz1804
11-11-2013, 20:30
Tutaj sprzedawca ceną chyba chce uwiarygodnić działanie chipa, bo takie "chipy" po 50 zł chodzą.
Jest taki "chip" z pokrętłem, czyli w rzeczywistości potencjometr, który wpina się w obwód czujnika IAT. Tym można przyspieszyć nieco zapłon i zyskać kilka KM (ale też przesadzić i uzyskać spalanie stukowe i popsuć silnik).

a gdzie to mozna dostaci ile to moze kosztowac??

Korton555
11-11-2013, 22:27
Tutaj sprzedawca ceną chyba chce uwiarygodnić działanie chipa, bo takie "chipy" po 50 zł chodzą.
Jest taki "chip" z pokrętłem, czyli w rzeczywistości potencjometr, który wpina się w obwód czujnika IAT. Tym można przyspieszyć nieco zapłon i zyskać kilka KM (ale też przesadzić i uzyskać spalanie stukowe i popsuć silnik).

a gdzie to mozna dostaci ile to moze kosztowac??

Daj sobie z tym spokoj, wszyscy ci odradzaja, a Ty swoje. Nawet jak bedziesz mial dodatkowe pare koni to i tak nic to nie zmieni (nie odczujesz tego wlasciwie).

zetes
11-11-2013, 23:29
Cytat Zamieszczone przez badger Zobacz posta
Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
Tutaj sprzedawca ceną chyba chce uwiarygodnić działanie chipa, bo takie "chipy" po 50 zł chodzą.
Jest taki "chip" z pokrętłem, czyli w rzeczywistości potencjometr, który wpina się w obwód czujnika IAT. Tym można przyspieszyć nieco zapłon i zyskać kilka KM (ale też przesadzić i uzyskać spalanie stukowe i popsuć silnik).
a gdzie to mozna dostaci ile to moze kosztowac??

Jak już kupisz to pojedź na hamownie, sprawdź ile silnik ma teraz KM, zamontuj to badziewie i ponownie sprawdź na hamowni ile będzie KM, ok ? :hmm:

Robsajson
11-11-2013, 23:38
Te chipy często wpina się w przewody przepływomierza.Podawane do sterownika parametry są przekłamane co prowadzi do podania większej ilości paliwa.Może dlatego jest wrażenie większej mocy ale i silnik zaczyna wiele więcej palić.

zetes
11-11-2013, 23:46
Może dlatego jest wrażenie większej mocy ale i silnik zaczyna wiele więcej palić.

Zawsze większa moc = większe spalanie :skromny:

Robsajson
11-11-2013, 23:50
Może dlatego jest wrażenie większej mocy ale i silnik zaczyna wiele więcej palić.

Zawsze większa moc = większe spalanie :skromny:

W przypadku turbiny nie zawsze :hmm:

badger
12-11-2013, 01:09
a gdzie to mozna dostaci ile to moze kosztowac??
W ogóle tego nie kupuj, napisałem o tym jako o ciekawostce.


Te chipy często wpina się w przewody przepływomierza.Podawane do sterownika parametry są przekłamane co prowadzi do podania większej ilości paliwa.Może dlatego jest wrażenie większej mocy ale i silnik zaczyna wiele więcej palić.
Takich oszukujących przepływomierz jeszcze nie widziałem i wątpię, żeby istniały. Poza tym samo dolanie paliwa nie da większej mocy, tylko raczej mniejszą.


W przypadku turbiny nie zawsze
Korzystanie z większej mocy zawsze oznacza większe spalanie, bo AFR jest stałe, więc jeśli mamy więcej powietrza to trzeba i dolać paliwa. Spadek spalania można uzyskać zwiększając sprawność silnika na niskich obrotach, co często jest efektem ubocznym chiptuningu i oczywiście tylko wtedy, gdy styl jazdy pozostanie niezmieniony. Nie ma takich cudów, jak moc z samego powietrza. :)

koalowy
12-11-2013, 18:54
wywal z auto wszystko co zbędne kanapy tył fotele zapas odciąż go :)

MondeuszTD
12-11-2013, 21:14
To dopytaj tych mówiących jakie są koszta.
Buchcio robi po najmniejszej linii oporu ;').


Nie ma takich cudów, jak moc z samego powietrza.
Podobno wystarczy tylko przepływomierz i przepustnicę wymienić?:niewiem:.Ale ja w to nie wierzę ;).

zetes
13-11-2013, 05:07
Cytat Zamieszczone przez badger Zobacz posta
Nie ma takich cudów, jak moc z samego powietrza.
Podobno wystarczy tylko przepływomierz i przepustnicę wymienić?.Ale ja w to nie wierzę .

W tej wypowiedzi chodziło o to, że po zamontowaniu turbiny trzeba zwiększyć dawkę paliwa bo na samym "powietrzu" z turbiny silnik nie zbędzie pracował ;) Widzę że dalej nie rozumiesz na czym polega myk z wymianą przepustnicy i przepływomierza :zakrecony:

MondeuszTD
13-11-2013, 11:05
W tej wypowiedzi chodziło o to, że po zamontowaniu turbiny trzeba zwiększyć dawkę paliwa bo na samym "powietrzu" z turbiny silnik nie zbędzie pracował
Ale to jest norma...


Widzę że dalej nie rozumiesz na czym polega myk z wymianą przepustnicy i przepływomierza
Sorry ale to nie Honda,żeby osiągnąć tym jakieś "cuda".

zetes
13-11-2013, 13:48
Ale kto tu pisze o cudach:panna::panna::panna::panna: