PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] Rozrusznik Duratec V6 - działał nie będę...



texasbbq
11-11-2013, 18:43
Witam,


od ładnych kilku miesięcy szukałem odpowiedniej Vki dla siebie. No i kupiłem wczoraj... Ale jak to z nowymi nabytkami bywa nie obędzie się bez problemów wstępnych...


Otóż tak. Jak wczoraj byłem oglądać auto sprzedający miał wyciągnięty akumulator (podobno nowy na gwarancji). Wsadziłem baterię i chce "zagadać". A tu lipa. Rozrusznik nie kręci. No więc pomyślałem, że po podłączeniu kabli puknę w niego ze dwa razy i odżyje. Jak pomyślałem tak zrobiłem. Po podłączeniu kabli rozruchowych jedno puknięcie z przedłóżki klucza nasadowego i odpalił. Ale od początku nie podobało mi się jak kręci... Tak czy siak zapłaciłem i pojechałem do domu - zrobiłem około 150km więc bateria jako tako się naładowała.

Dziś cały dzień jeździłem nim i w zasadzie wszystko było ok ale ten rozrusznik dalej mi nie pasował... Kręcił ale nie tak jakby się chciało. Po powrocie z ostatniego wyjazdu w dniu dzisiejszym chciałem przeparkować auto a tu zonk. Rozrusznik ani drgnie. Myśle trik z kluczem zadziała po raz drugi... Ale niee, nie tym razem. Bezpieczniki sprawdzone, po przekręceniu kluczyka na rozruch jakbym nie słyszał standardowego "pyknięcia" mówiącego o kaputnientym rozruszniku.

I teraz pytanie, jutro zabieram się do wyciągania tego cholernika ale przed tym chciałem się upewnić jak to wygląda w pewnej kwestii. Otóż wracając do tego akumulatora jak bardzo "żywy" musi być by zakręcić. Kiedyś słyszałem jakiś mit o zapalającej się kontrolce ABS przy rozruchu itd.. No i jak wygląda sprawa z przekaźnikami które dokładnie odpowiadają za rozruch? Tylko nr 4 pod machą czy coś jeszcze? Bo coś mi mówi, że nie jest to wina rozrusznika...

pzdr.

maximilian13
11-11-2013, 18:52
rozrusznik jest dobry tylko masz zimny lut na elektro magnesie
a co do wyjęcia rozrusznika to trochę roboty masz :)

texasbbq
11-11-2013, 18:56
Tak czy siak wyciąganie rozrusznika mnie nie ominie... A jak to jest z tą kontrolką (ABS) no i baterią... Bo coś mi cholera mówi, że nie jest ona taka idealna jak ją malowano. Jutro sprawdzę na baterii z busa (nowej) ale pytam z ciekawości.

Netoper
11-11-2013, 19:34
Zanim zaczniesz wywalać rozrusznik to spróbuj inny akumulator zasadzić, tylko nie przez kable a fizycznie zamieniając z obecnym.
Jak silnik zaskoczy to sprawdź od razu ładowanie.

texasbbq
11-11-2013, 19:39
Zanim zaczniesz wywalać rozrusznik to spróbuj inny akumulator zasadzić, tylko nie przez kable a fizycznie zamieniając z obecnym.
Jak silnik zaskoczy to sprawdź od razu ładowanie.

No właśnie coś mi mówi, że problem tkwi w aku. Obym się nie mylił bo rozrusznika to mi się wyciągac wogóle nie chce... :zakrecony:

Netoper
11-11-2013, 19:41
Jeszcze sprawdź ręką czy przewód plusowy idący od aku, nie poluzował się pod nakrętką na automacie rozrusznika

texasbbq
11-11-2013, 19:50
Gdy dziś się to stało pora była na tyle późna, że światło nie za bardzo dopisywało... Jutro zabieram się do diagnozowania.


Up:


Problemy rozwiązuje się znacznie lepiej jak jest jasno:)

Winowajca: przekaźnik pod maską od rozrusznika :]