PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o opinie expertow na temat opon, ktore dostaly drugie zycie.



hefi
13-11-2013, 09:11
W skrocie - opony bieznikowane

W zwiazku z nadchodzaca zima czy madrym wyborem bylby zakup owych produktow.

Jezdze z rodzina, czasami autostrada, po lesie ale rowniez duzo km robie w miescie.

Moje auto ma 170 koni i wazy 1,5 tony netto.

Czy sa one wystarczajaco bezpieczne aby sprawnie i szybko sie na nich przemieszcac?

Czy warto poskapic te kilkaset pln w zamian za zwiekszenie ryzyka wypadku - nie sa mo obce testy i wiem, ze czesto wyniki krzycza NIEPOLECANE

Co Wy jako experci o tym myslicie??

Pozdrawiam

Rafal_Blues
13-11-2013, 20:08
opony bieznikowane to tylko na jakąś przyczepę a nie na autko. Znajomy wulkanizator zrobił się blady jak kiedyś go spytałem o ten temat. lepsze Jakieś używki w dobrym stanie niż to. opona biężnikowana to opona która została zdarta z bieżnika i nakleili jej nowy lub ktoś pogłębił bieżnik niszcząc jej warstwy a zatym osłabił konstrukcję opony.

Tomasz
13-11-2013, 20:38
Mamy na forum już przynajmniej ze dwa wątki spamerskie o oponach bieżnikowanych. To jest temat techniczny i poproszę wypowiedzi poparte dowodami (np testy) a nie typu "...pan Heniu w garażu...". Wszelki spam będzie nagradzany punktami.

Rafal_Blues
13-11-2013, 20:45
http://autokult.pl/2012/07/04/co-warto-wiedziec-o-oponach-bieznikowanych-poradnik

rezulteo opony
17-11-2013, 18:05
Witamy,

Tak jak napisał moderator na ten temat jest już wiele na forum i nasze opinie też tam można znaleźć. Generalnie odradzamy montaż tego typu opon. Dlaczego? Karkas na który nakładany jest nowy bieżnik był już używany i "ma pamięć". Nie znamy stanu jego konstrukcji, przeszłości, ale na pewno był używany. W jakim stopniu???... Tutaj głównym tematem jest budżet. Jeżeli można dołożyć i kupić nowe opony to na pewno jest to dużo bardziej bezpieczne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli robi się całkiem spore przebiegi.
Pozdrowienia
Rezulteo:car: