PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] problem z radio



grzes
11-09-2006, 22:31
Witam. Szanowni forumowicze może ktoś mi pomoże rozwiązać problem z radio. Chodzi o to, że musiałem odłączyć akumulator na kilka godzin i po ponownym podłączeniu trzeba było wprowadzić kod aby uruchomić radio. Okazało się ,że pomyliłem 2 razy numer kodu :wall: i chyba zablokowałem radio. Mam pytanie, czy ktoś z was miał taką sytuację i jak z niej można wybrnąć? Proszę o pomoc.

fuel111
11-09-2006, 22:34
Jeżeli wprowadziłeś tylko dwa razy źle to po 30 minutach będziesz mógł wprowadzać dalej do 10 razy. Później dopiero zablokuje na dobre. Przenoszę do audio.

waldemarz
11-09-2006, 22:41
Witam. Szanowni forumowicze może ktoś mi pomoże rozwiązać problem z radio. Chodzi o to, że musiałem odłączyć akumulator na kilka godzin i po ponownym podłączeniu trzeba było wprowadzić kod aby uruchomić radio. Okazało się ,że pomyliłem 2 razy numer kodu :wall: i chyba zablokowałem radio. Mam pytanie, czy ktoś z was miał taką sytuację i jak z niej można wybrnąć? Proszę o pomoc.
Poczekaj tak jak napisal Fuel i potem wbij dobry kod i bedzie OK. :)
Ale po dwoch probach wbicia zlego kodu nie powinno ci zablokowac radia. :nono:

grzes
11-09-2006, 23:09
właśnie problem jest w tym ,że po dwóch źle wprowadzonych kodach nie mogę nic wpisać. Wczoraj nawet na całą noc akumulator odłączyłem z myślą ,że to coś pomoże ale niestety wyświetlają się tylko cztery poziome kreski ---- a u góry napis CODE. Co mam robić?
Nawet ta pierwsza kreska jest tak jakby przerwana, nie pamiętam ,czy tak było wcześniej ,czy to teraz tak się zrobiło?
Znacie jakiś sposób na tem problem?

rc23
11-09-2006, 23:23
właśnie problem jest w tym ,że po dwóch źle wprowadzonych kodach nie mogę nic wpisać. Wczoraj nawet na całą noc akumulator odłączyłem z myślą ,że to coś pomoże ale niestety wyświetlają się tylko cztery poziome kreski ---- a u góry napis CODE. Co mam robić?
Nawet ta pierwsza kreska jest tak jakby przerwana, nie pamiętam ,czy tak było wcześniej ,czy to teraz tak się zrobiło?
Znacie jakiś sposób na tem problem?
zatem ASO pozostaje o ile masz papiery na to radio

grzes
11-09-2006, 23:28
O rany. Radio mam bodajże orginalne,czy w związku z tym muszę mieć jakieś dokumenty? i ile może kosztować taka usługa w ASO?

rc23
11-09-2006, 23:33
jeśli masz instrukcję do radia to ostatniej stronie jest nalepiony kod
4 cyfry
lub jest na radio nalepiony z tyłu :satan:

rc23
11-09-2006, 23:36
wizyta w ASO to o ile pamiętam koszt 150zł ale pewności nie mam

grzes
11-09-2006, 23:36
Kod mam napisany długopisem na okładce książki serwisowej innych dokumentów do radia nie posiadam.

rc23
11-09-2006, 23:39
no tak ale jeśli nie możesz wpisać kodu to pozostaje serwis....... :satan:

grzes
11-09-2006, 23:42
nic innego nieda się wykombinować? żadnej litości? :wall: :pad:

rc23
11-09-2006, 23:45
nic innego nieda się wykombinować? żadnej litości? :wall: :pad:
żadnej, w tym momencie żadne "lewe" sposoby nie działają
ale podpowiem Ci, że nowe radio kupisz za 200-300 używkę i wcale nie takie kiepskie poszukaj na allegro

grzes
11-09-2006, 23:58
Radio choć może nie najnowsze i nie najnowszy krzyk mody spisywało się narazie całkiem dobrze, do soboty kiedy to właśnie akumulator odłączylem a po podłączeniu przez pomyłkę zły kod wpisałem. Na początku ,czyli jak auto kupiłem ,miałem zamiar wymienić to radio (kasetowe) na inne z odtwarzaczem CD. Zrobiłem natomiast tak,że kupiłem kasetę z kablem i podłączam ją sobie do odtwarzacza CD lub MP3 i w taki sposób mogę odtwarzać kasety,płyty lub pliki MP3, tyle tylko ,że właśnie narobiłem sobie kłopotu. Jutro jadę w dłuższą trasę i trochę będzie smutno tak bez radia pokonywać odległości. Mam nadzieję ,że jutro może jakiś klubowicz podzieli się ze mną jakimś innym rozwiązaniem niż wizyta w ASO. Za wszelkie odpowiedzi serdeczne dzięki i światełka na drodze życzę.

fuel111
12-09-2006, 00:06
Grześ, to że radio odłączyłeś na całą noc nic nie da ono musi mieć zasilanie, żeby licznik bił do tyłu. Jak nie masz napisu 30 min lub 60 min. i nie bije do tyłu to tylko ASO lub np. Wolumen. Są punkty, gdzie rozkodowują radia za mniejszą kasę.

grzes
12-09-2006, 23:27
fuel111 dzięki za podpowiedź, miałeś rację. Dziś rano kiedy wsiadlem do auta włączyłem radio i nic tylko cztery poziome kreski i napis CODE, nic więcej. Po jakiejś ponad godzinie jazdy zauważyłem ,że te kreski zaczęły pulsować, wprowadziłem ( tym razem już poprawny) kod i radio zaczęło grać, czyli szumieć i inne takie. Nie pokazywało się nic typu 30 min,czy 60, jednak chyba o taki czas chodziło. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź :brawo:

fuel111
13-09-2006, 00:15
Cieszy mnie, że działa. :metal