PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Kurcze sam juz nie wiem co założyć



brytyjczyk
11-09-2006, 23:09
Witajcie!

Biję się z myślami co wybrać.
Jak wiecie od niedawna jestem w posiadaniu MK3 V6
Założenie było od początku takie że chcę mieć GAZ !!!

Z historii: Miałem Astrę 1,6 16V (podobno ten silniczek nie lubi gazu). Instalacja była założona tak że od montażu zajechałem tylko raz na wymianę filtra gazu. Przejeździłem 4 lata - około 90kkm. Było idealnie! Instalka Lovato 2 generacja + Cpu Autoronic 700. Nie miałem odczuwalnego spadku mocy a spalanine 9-10L było standardem

Obecnie NAJCHĘTNIEJ założył bym IDENTYCZNĄ instlację tyle że z większym baniakiem.

Biję się z myślami co wybrać.
-taką samą instalację,
-2 generację z BLOSem
-4 generację

Sprawa ma sie o tyle nieciekawie że przyjadę do Polski tylko na tydzień. W pierwszy dzień chcę założyć gaz żeby kilka dni pojeździć, zobaczyć czy wszystko jest w porządku i spowrotem do domu (2550km).
Czyli nie mogę mieć problemów z ewentualnymi awariami bo nie będe jechał z awanturą przez całą Europę.

Macie jakieś rady? Instalację będę zakładał gdzieś w Krakowie. Ponoć można już w sprawdzonym warsztacie dostać 3-4 generację juz za 3000PLN. Możecie mi podesłać zdjęcia z waszymi instalacajami bengamin@poczta.onet.pl i ewentualnie podesłać uwagi na co zwrócic uwage przy instalacji? Widzę że pod maską jest niewiele miejsca i ciekawi mnie jak macie pozakładane instalacje w swoich samochodach. Przypomnę że chodzi o MK3 i silniczek 2,5L.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi!

lyssy
12-09-2006, 08:17
Że tak głupio spytam: musisz zakładać gaz? :jezyk1: Bo że "u nas" to się (jeszcze) opłaca to OK, ale "u Ciebie"?

Do takiego silnika i takiego samochodu zdecydowanie sekwencja - chyba jest troszkę za dobry na byle mikser (czy nawet BLOSa :) ).

Po założeniu instalacji dobrze byłoby zrobić te 1000-1500 km i porządnie ją wyregulować. Ewentualnie od razu zmienić filterki - ale to może przesada. Przez te 1000 km instalacja "ułoży się" i wyjdą ewentualne problemy ("check engine", błędy w kompie, szarpanie, brak mocy itd. :satan: ), zresztą i tak większość warsztatów wymaga przeglądu po 1000 km od założenia.

brytyjczyk
12-09-2006, 10:38
Że tak głupio spytam: musisz zakładać gaz? :jezyk1: Bo że "u nas" to się (jeszcze) opłaca to OK, ale "u Ciebie"?

Do takiego silnika i takiego samochodu zdecydowanie sekwencja - chyba jest troszkę za dobry na byle mikser (czy nawet BLOSa :) ).

Po założeniu instalacji dobrze byłoby zrobić te 1000-1500 km i porządnie ją wyregulować. Ewentualnie od razu zmienić filterki - ale to może przesada. Przez te 1000 km instalacja "ułoży się" i wyjdą ewentualne problemy ("check engine", błędy w kompie, szarpanie, brak mocy itd. :satan: ), zresztą i tak większość warsztatów wymaga przeglądu po 1000 km od założenia.

Odpowiedź jest prosta:
1 L benzyny kosztuje 0,9 - 1 Funta czyli powiedzmy 5,7 PLN
1 L gazu kosztuje 0,37- 0,45 Funta.
Za ostatni rok czasu zrobiłem tutaj około 40kkm

Inwestycja zatem zwróci się baaaardzo szybciutko. Wolę zainwestować w instalkę i potem jeździć za grosze - takie jest moje zdanie.

krzys-68
12-09-2006, 11:09
Dobrej instalacji nie zalozysz za grosze.
Dobry Prins na listwie wtryskowej Kehin to wydatek okolo 4,5-5tys pln.
Wtrysk w fazie cieklej( to zdecydownie najlepsze dla Ciebie rozwazanie)to firma Vialle(innej nie montuj) i koszt okolo 7tys km.
Dlaczego Vialle i ten wtrysk:najbarziej zaawansowana technologicznie,na 100% bedzie dzialać,serwis bedziesz mial na pewno w UK i to co najwazniejsze: NIE MASZ PAROWNIKA a wiec nie ma problemu z miejscem na parownik,filterki,przewody wodne itp :bigok: