PDA

Zobacz pełną wersję : [ST200] Czy padnięta UPG?



Hunt
17-11-2013, 03:27
Od jakiegoś czasu miałem pewne wątpliwości co do szczelności mojej głowicy.
Dzisiaj spojrzałem na płyn chłodzący i jest fest brązowy i jak się go weźmie na palce, to zostawia oleisty ślad.
Rozumiem, że mam się szykować na spory wydatek?

Druga sprawa to zastanawia mnie fakt, że woda w zbiorniczku wyrównawczym jest zimna! Po przejechaniu ok 25km odkręciłem kurek, ciśnienie poszło, a woda w środku zimna. Nie letnia, czy chłodna, ale kompletnie zimna.
Przy czym temperatura silnika jest normalna. Ogrzewanie działa. Teraz co do wężyków wychodzących ze zbiorniczka wyrównawczego.
Są 3:
- najgrubszy z samego dołu - zimny
- niższy u góry letni
-i wyższy u góry ciepły

Pocieszy ktoś, że to przy pękniętej UPG normalne i że nie muszę wymieniać dodatkowo pompy wody? :(

EDIT po ponad dwóch godzinach czytania tematów z forum:
Jednak może ta uszczelka nie poszła...jak dodaję gazu na odkręconym zbiorniczku, nie idą żadne bąbelki, masła też nie ma pod korkiem oleju. Jednakże jak wcześniej pisałem, jest brązowy.
Coś mi cyka lekko na wolnych obrotach, ale jak na moje ucho to wtryskiwacze.
Para wody idzie z tłumików (ale przy temperaturze oscylującej koło zera to raczej normalne).
Oleju mi raczej nie żre. Powiem inaczej. Kupiłem auto z zalanym mobilem 10W40. Nieco ręce załamałem, ale kupiłem Gulfa 5W40, preparat do płukania, zlałem co tam było (przez około godzinę kapało) i wlałem całą 5-litrową bańkę. Nie sprawdzałem od razu stanu oleju na bagnecie. Od wymiany oleju przejechałem około 1500km i wczoraj sprawdziłem stan na bagnecie - około 1/3 pomiędzy min/max, także chyba dobry wynik ;)
Może to tylko ten korek plus gdzieś mi woda ucieka...(bo około litra w sumie dolałem w międzyczasie).
Nie wiem..co i jak mam jeszcze sprawdzić?

GrekuPL
17-11-2013, 21:42
trzeba sprawdzić gdzie znika płyn, jeżeli masz normalną temperaturę to i w zbiorniczku powinien być płyn ciepły...najlepiej zrobić to na postoju i zaczekać do włączenia wentyli :bigok: jeżeli wentyle zakręcą a płyn dalej będzie zimny (tylko uważaj jak będziesz odkręcać !! nie poparz się !! ) to coś nie halo z układem wody - pompa wody/zapchany układ ? :hmm:

Hunt
18-11-2013, 06:14
dobra, alarm odwołany, dzisiaj jadąc z pracy trochę mocniej wciskałem gaz i zbiorniczek też ciepły! :hehe:
A jak to jest z tymi wężami od chłodnicy (ten najgrubszy co idzie od chłodnicy obok aku) ma być twardy, czy nie?
Bo przed odkręceniem korka był twardy, a jak odkręciłem to miękka faja się zrobiła

koalowy
18-11-2013, 09:59
hej masz zalane wodą? płynem niebieskim różowym?

A z wężem odkręciłeś korek i ciśnienie w układzie spadło
Załączają Ci się wentylatory?

Hunt
18-11-2013, 15:53
Różowym płynem, który już nieco zbrązowiał...
Czyli z tym wężem to normalka, ok :)
Wentylator na pewno jeden się załącza, bo raz go usłyszałem, z drugim nie wiem :D

GrekuPL
19-11-2013, 10:08
Różowym płynem, który już nieco zbrązowiał...bo układ jest zasyfiony itp. :bigok: spokojnie ;) zrzuć po prostu pasek od pompy i pokręć pompą wody i wyczuj czy nie ma tam jakiś tarć albo coś, bo często lubi się urwać "talerzyk" w pompie wody :bigok:

Hunt
04-12-2013, 06:17
Czas chyba na ostateczną diagnozę
Dzisiaj wymieniałem kable i świece.
1,2 i 3 cylek ciasno, ale poszło. Wszystkie świece równomiernie chyba ładnie popalone
od strony chłodnicy zacząłem od 6 - tak samo wyglądała i wreszcie 4 i 3 mają rdzę i wyglądają tak o:
http://img32.imageshack.us/img32/2721/bu06.jpg
po lewej świeca z cylka 1,2,3 i 6 a po prawej z 4 i 5. Trzeba jakiś jeszcze dowodów na padniętą UPG ? :/

GrekuPL
04-12-2013, 10:32
Trzeba jakiś jeszcze dowodów na padniętą UPG ? :/sprawdzić ile płynu znika i gdzie znika...ale niestety słabo to wygląda :hmm: chyba, że to są mega fest stare świece, ktoś robił krótkie odcinki i para wodna w silniku co jest osiadała na świeczkach i stąd to :bigok:

Masz masło na korku oleju ? :hmm: jak nie masz to spokojnie ;)

Hunt
04-12-2013, 12:17
sprawdzić ile płynu znika i gdzie znika...ale niestety słabo to wygląda :hmm:
niestety, ale nigdzie nie leci woda...ubywa niewiele raczej.


Masz masło na korku oleju ? :hmm: jak nie masz to spokojnie ;)

masła nie ma, to pierwsze co sprawdzam :D
ale że jak UPG padła, a masła nie ma, to znaczy że jeszcze mała dziurka jest? Czy jak :hmm:
można jeździć?

GrekuPL
04-12-2013, 13:08
no wiesz...nie zmieniałeś Ty świec raczej poprzednich...więc nie wiesz co tam się z nimi działo...jeździć, starać się kontrolować płyny ustrojowe i obserwować ;) bo znikać może na parowniku, na jakimś wężyku itp. :hmm:

Rogaleskoo
04-12-2013, 15:19
Obejrzyj dobrze okolice pompy wody. Mi uciekał płyn, szukałem, szukałem i okazało się, ze oderwał się sławetny metalowy grzybek w w pompie i wyfrezował sobie otworek średnicy ostrza szpilki. Awaria wyszła w czasie kastrowania precatów kiedy coś kapnęło na mechanika. Tu masz obrazki http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/80797-Obudowa-pompy-wody-po-awarii tego typu awaria powoduje, ze jest znacznie słabszy obieg płynu.