PDA

Zobacz pełną wersję : [Preparaty] Jaki wosk na zimę?



Waldeck
19-11-2013, 10:39
Niedługo zima więc chciałbym odpowiednio zabezpieczyć lakier przed śniegiem i solą. Szukam dobrego wosku, który długo utrzymuje się na lakierze. Podobno ten http://www.skapiec.pl/site/cat/2121/comp/4269383 jest dobry
A co wy o nim myślicie?

bartekk
19-11-2013, 10:45
Temat wielokrotnie poruszany. Ja stosuję Finish Kare 1000P, tester wystarczy Ci na kilka aplikacji, połóż sobie dwie warstwy a przy odpowiednio przygotowanym lakierze powinien wytrzymać nawet i 4 miesiące.

rustin
19-11-2013, 15:38
FK albo Colli476. Z woskami tego typu co wrzuciłeś to szkoda pieniędzy i pracy, lepiej piwo wypić. Druga sprawa to trzeba odpowiednio przygotować lakier pod wosk aby trochę poleżał i nie zniszczyć lakieru podczas woskowania.

hawajos
21-11-2013, 19:48
Ja też dodam coś od siebie , tak jak koledzy napisali to te dwa woski są jednymi z najbardziej wytrwałych w warunkach zimowych ale żeby któregoś z nich dobrze położyć to musi być odpowiednia temperatura (nie okolice 5st) i przygotowany lakier jakimś cleanerem np DD Lime Prime lub Prima Amigo. U mnie colli położony na odpowiednio odsmolony , wyglinkowany i oczyszczony cleanerem lakier wytrzymał bardzo długo , coś powyżej 3miesięcy. Od czasu do czasu po myciu auta warto psiknąć auto jakimś quick detailerem np fk extra slick body shine. Ja robię tak u siebie i dobrze się to sprawdza :hmm:

rustin
21-11-2013, 20:37
Nie koniecznie cleaner ;) były testy ,że po IPIE dłużej leżał niż po cleanerze

manio49
21-11-2013, 22:00
Nie koniecznie cleaner ;) były testy ,że po IPIE dłużej leżał niż po cleanerze

:red::red::red:
No błagam! IPA służy do ewentualnego wymycia pozostałości olejków po paście/cleanerze. Cleaner oczyszcza chemicznie powierzchnię, po tym, pod Colli czy FK można go wymyć IPĄ bo ww. woski lubią jałową powierzchnię, ale na Boga nie pisz dyrdymałów, że IPA działa lepiej od cleanera.

bartekk
21-11-2013, 22:54
U mnie colli położony na odpowiednio odsmolony , wyglinkowany i oczyszczony cleanerem lakier wytrzymał bardzo długo , coś powyżej 3miesięcy.

U mnie bez cleanera po IPA dwie warstwy FK1000P wytrzymały 4 miechy...

hawajos
21-11-2013, 23:14
Panowie wszystko zależy też od temperatury w jakiej był aplikowany wosk.

bartekk
21-11-2013, 23:20
U mnie to nie była optymalna temperatura, jakieś 8-9 stopni, nie więcej.

Klikam z naleśnika.

hawajos
22-11-2013, 14:12
U mnie to nie była optymalna temperatura, jakieś 8-9 stopni, nie więcej.

Klikam z naleśnika.

Możliwe...Nie wnikam. :foch:

rustin
22-11-2013, 18:12
manio49 sam nie pisz dyrdymałów i czytaj ze zrozumieniem. Gdzie ja napisałem , że IPA jest lepsza niż cleaner? Tylko , że akurat colli ( tylko mowa o tym wosku ) dłużej leży po IPIE niż po cleanerze. A jak chcesz się dowiedzieć więcej takich dyrdymałów zapraszam na forum KA gdzie są testy ludzi co się zajmują detailingiem profesjonalnie i z tego żyją. Także polecam sie trochę samemu do uczyć a najlepiej sprawdzić , bo wątpię , że to zrobiłeś a tylko powtarzasz co przeczytałeś czy usłyszałeś. Ja robiłem test z ipą i z cleaneram VP achillesem , więc nie są to tylko dyrdymały.
Ot tyle rozmowy z tobą na ten temat :)

manio49
23-11-2013, 02:18
manio49 sam nie pisz dyrdymałów i czytaj ze zrozumieniem. Gdzie ja napisałem , że IPA jest lepsza niż cleaner? Tylko , że akurat colli ( tylko mowa o tym wosku ) dłużej leży po IPIE niż po cleanerze. A jak chcesz się dowiedzieć więcej takich dyrdymałów zapraszam na forum KA gdzie są testy ludzi co się zajmują detailingiem profesjonalnie i z tego żyją. Także polecam sie trochę samemu do uczyć a najlepiej sprawdzić , bo wątpię , że to zrobiłeś a tylko powtarzasz co przeczytałeś czy usłyszałeś. Ja robiłem test z ipą i z cleaneram VP achillesem , więc nie są to tylko dyrdymały.
Ot tyle rozmowy z tobą na ten temat :)
Czytaj ze zrozumieniem, wymycie IPY po cleanerze jest ok i dla colli i fk wręcz porządane ale kładzenie tych wosków na umyty i wyglinkowany lakier przemyty IPĄ to nie to ;) bo glinka nie usunie olejków. Pozdrawiam znawcę :skromny:

EDIT. Ok, po przejrzeniu Twoich sfrustrowanych postów na KA odpuszczam. IPA jest świetna i generalnie to nawet nie trzeba myć auta, tylko przetrzeć IPĄ i wosk na to.

EOT.

rustin
23-11-2013, 15:24
Dalej nie czytasz , ze zrozumieniem , chociaż już wyprostowałeś co nie co swoja wypowiedź.
Nic nie zastąpi cleanera ( tego nie pisałem ) ale właśnie po cleanerze jak się da IPE te woski dłużej wytrzymują na lakierze , co nie jest moją opinią i nie ja robiłem te testy na KA
Także jak nie masz pojęcia to nie bądź ironiczny i nie rób z siebie nie powiem kogo ;)
A tutaj jest ładnie opisane, zresztą nie tylko tutaj
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=9479
także jak dalej masz zastrzeżenia jakieś pisz na tamtym forum , zobaczymy co Ci odpiszą :)

manio49
23-11-2013, 16:39
Nie koniecznie cleaner ;) były testy ,że po IPIE dłużej leżał niż po cleanerze

:red::red::red:
No błagam! IPA służy do ewentualnego wymycia pozostałości olejków po paście/cleanerze. Cleaner oczyszcza chemicznie powierzchnię, po tym, pod Colli czy FK można go wymyć IPĄ

Eh przecież nie chodzi o to żeby się kłócić, na samym początku napisałem dokładnie to co Ty teraz ;) PEACE!

rustin
23-11-2013, 16:53
Ja się wcale nie kłócę :beer:

goldpedro
08-12-2013, 14:09
polecam Raceglaze Signature Series '55' Carnauba Wax (na Ebayu: http://www.ebay.co.uk/itm/Raceglaze-Signature-Series-55-Carnauba-Wax-including-an-applicator-pad-/261302883766 ) do najtańszych nie należy ale lepszego chyba niema a przetestowałem ich wiele zajmując się profesjonalnym polerowaniem i woskowaniem aut. strona Ocean Drive Valeting na facebooku: https://www.facebook.com/pages/Ocean-Drive-Valeting/567273116641720

iceman150
06-03-2014, 22:18
Koledzy jako, że chcę nieco polepszyć wyglad mojego lakieru przed sprzedaża samochodu prosiłbym was o porade jaki wosk moze nadac nieco blasku. Z góry zaznaczam, że chciałbym coś w miare prostego w użyciu co nie będzie wymagało jakiś dodatkowych środków. Najpierw samochód opłukałbym karcherem, potem gabka umył szamponem SONAXA z woskiem. I teraz pytanie co warto zastosować? Dodam tylko iż chętnie widziałbym tu środki ogólnodostępne w sklepie motoryzacyjnym.

Lewar
07-03-2014, 11:06
Pasta TEMPO z woskiem? :)

iceman150
07-03-2014, 11:18
TEMPO mówię nie :P

kodex
11-03-2014, 09:56
Pasta TEMPO z woskiem? :)

:boshe: co ty ludziom doradzasz

---------- Post added at 08:56 ---------- Previous post was at 08:55 ----------


Koledzy jako, że chcę nieco polepszyć wyglad mojego lakieru przed sprzedaża samochodu prosiłbym was o porade jaki wosk moze nadac nieco blasku. Z góry zaznaczam, że chciałbym coś w miare prostego w użyciu co nie będzie wymagało jakiś dodatkowych środków. Najpierw samochód opłukałbym karcherem, potem gabka umył szamponem SONAXA z woskiem. I teraz pytanie co warto zastosować? Dodam tylko iż chętnie widziałbym tu środki ogólnodostępne w sklepie motoryzacyjnym.

Zakup AIO. Nic lepszego i prostszego nie znajdziesz.

iceman150
11-03-2014, 09:59
A tak po polsku? Bo nie bardzo ogarniam te AIO co to jest, bo nawet google mi jakieś dziwne hasła wyrzuca. No i jaka konkretnie marka?
Widziałem fajny nabłyszczasz w postaci Tenzi Car Shine, banalny w użyciu zna to ktoś?

jarku
11-03-2014, 10:04
AIO

all in one.
nie jestem fanem spędzania przy myciu auta całego dnia (są znacznie ciekawsze rzeczy :hehe:), ale kupiłem sobie aio:
http://sklep.waxclusive.pl/aio-all-in-one/709-autobrite-cherry-glaze-500ml.html
http://www.sklep.polishangel.pl/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/c/h/cherry-glaze.jpg


15 minut machania łapą i auto się świeci :up:

---------- Post added at 09:04 ---------- Previous post was at 09:03 ----------

to jeszcze polecają:
http://sklep.waxclusive.pl/aio-all-in-one/311-auto-finesse-tripple-all-in-one-polish-250ml.html

iceman150
11-03-2014, 10:04
Dzięki :)

kodex
11-03-2014, 10:30
Oba są bardo fajne i w kilkanaście minut robisz fajny efekt

iceman150
11-03-2014, 13:30
A na jak długo dają efekt?

kodex
11-03-2014, 14:10
A na jak długo dają efekt?

Chciałeś na szybko i pod sprzedaż. Miesiąc pewnie poleży

manio49
11-03-2014, 20:24
Cherry jest lepsiejsze (w mojej opinii) od tripple'a, lepiej kryje i daje "to coś" w wyglądzie. Można śmiało na handel polecić cherry glaze'a ;) :up:

iceman150
11-03-2014, 20:52
Fajnie dzięki panowie za porady, rozumiem że nie szkodzi lakierowi używanie tego na dłuższą metę? Bo jeśli przypadnie mi do gustu nie wykluczone że będę korzystał z tego na nowym aucie.

Czy ktoś z Was używa kosmetyków TENZI? Widziałem troszkę efektów i wyglądały ciekawie.

bartekk
11-03-2014, 21:12
Czy ktoś z Was używa kosmetyków TENZI?

Ja, Tenzi Aluxa :) Ale tylko raz do roku. Ostrzegam, zrywa papę z dachu :phi: Odzież ochronna (rękawiczki, okulary) wysoce wskazana. Pisałem o tym kilkukrotnie.

kodex
11-03-2014, 21:46
Ja, Tenzi Aluxa Ale tylko raz do roku. Ostrzegam, zrywa papę z dachu Odzież ochronna (rękawiczki, okulary) wysoce wskazana. Pisałem o tym kilkukrotnie.
Tenzi alux, tenzi prix, tenzi truck cleaner

iceman150
11-03-2014, 21:48
Hwehe to na pewno nie będę z tym ryzykował :) Myślałem właśnie o Tenzi Car Shine też ponoć fajne efekty daje.
Kodex i jak wrażenia?

kodex
11-03-2014, 22:07
Kodex i jak wrażenia?Pozytywnie tylko to na prawdę ostra chemia więc trzeba uważać.