PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Denso, jak wyjąć? nie działa dźwięk żaden...



GrekuPL
21-11-2013, 20:46
Mam problem z Denso, przed popsuciem silnika działało wszystko pięknie, chciałem sprawdzić jak gra audio w aucie a tu zonk, wzmacniacz prąd ma i na + i na remote, czincze wpięte, wyjścia na głośniki też :bigok: w sumie nic nikt nie popsuł za bardzo prócz odpięcia aku... na wzmacniaczu świeci się kontrolka protect :hmm: nie wiem czy tak było wcześniej :hmm: wzmacniacz Infinity, nie świeci kontrolka power :hmm: jutro spróbuję z podłączonym aku pod prostownik, może za mało V jest na wzmacniaczu (jest 11,8-11,9V)

WojtasS
22-11-2013, 01:41
denso wyjmujesz specjalnymi wyjmakami do radia bez problemu kupisz na allegro ;) 4sztuki potrzeba

GrekuPL
22-11-2013, 08:09
denso wyjmujesz specjalnymi wyjmakami do radia bez problemu kupisz na allegro 4sztuki potrzebachyba nie będę musiał... wzmacniacz przełożę do ST i sprawdzę czy odpala ;)

bo na 100% działało wszystko przed popsuciem się silnika :hmm: więc pewnie albo się wzmacniacz popsuł albo coś z kablami...bo samo denso chyba nie ma opcji wyciszenia? :hmm: w ustawieniach serwisowych nie ma opcji jakiejś do nadawania czinczami ? :hmm: bo średnio się znam na caraudio i dla mnie ma grać a nie być popsute :satan:

Zeus
22-11-2013, 09:51
Protect we wzmacniaczu oznacza... problemy. Odepnij od niego wszystkie przewody, zapisz co jak było podłączone i:
- podepnij zasilanie i remote, sprawdź czy świeci prot, jeśli nie to
- podepnij kable głośnikowe, włącz, sprawdź czy świeci prot, jeśli nie to
- dotknij paluchem gniazda cinch we wzmacniaczu, do którego podpięte były przewody sygnałowe, powinieneś usłyszeć buczenie w głośnikach
- podłącz kable z cinch od denso i zobacz, czy nie zaświeca się prot.

Pytanie dodatkowe- w obecnej sytuacji jakie masz napięcie na przewodzie remote przy samym wzmacniaczu a jakie zasilające też przy wzmacniaczu ?

GrekuPL
22-11-2013, 11:30
Pytanie dodatkowe- w obecnej sytuacji jakie masz napięcie na przewodzie remote przy samym wzmacniaczu a jakie zasilające też przy wzmacniaczu ?zasilanie i remote jest takiej samej wartości czyli oscyluje koło 12V :hmm: odpinałem czincze i nic się nie zmieniało :hmm: zauważyłem, że jeden czincz jest ułamany i jego "bolec wewnętrzny" zaginął...więc mógł wpaść do środka jakoś i coś tam nabroić ? :hmm:

Zeus
22-11-2013, 11:41
A czy poza odpięciem czinczy zrobiłeś to co co wyżej napisałem ? :hmm:
Jeśli ten bolec faktycznie wpadł do środka gniazda i coś wyknocił w środku to wiesz... ciężko będzie to zdiagnozować bez rozebrania wzmacniacza :(

GrekuPL
22-11-2013, 12:23
teraz to ja mam przerwę na drugie śniadanie i dalej liczę rury :zly: później będę bawić się autem :hmm: