PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Przepalanie bezpiecznika LPG po nagrzaniu się silnika



nikolaus87
28-11-2013, 18:41
tak więc od wczoraj mam problem z gazem
wracałem z pracy i dopiero po jakimś czasie zorientowałem się, że jadę na benzynie a centralka nie reaguje, okazało się, że wywaliło bezpiecznik, gdy chciałem od razu wymienić iskrzyło więc zrezygnowałem

po ostudzeniu poszedłem jeszcze raz sprawdzić i wymieniłem bezpiecznik, centralka ruszyła, odpaliłem, nagrzał się do temperatury przełączania ustawionej na 30 stopni, pracował na gazie mniej więcej do osiągnięcia normalnej temperatury silnika i bach po bezpieczniku

LPG jest na gwarancji więc o to się nie martwię ale zastanawiam się czy jest to problem instalacji LPG czy wiązki silnika, może się gdzieś przetarło, wtedy zapewne gaziarze każą sobie zapłacić

macie jakiś pomysł ??
swoją drogą w niedawno nabytym mondku z silnikiem 2.0 przełączanie na gaz odbywa się niemal natychmiast a w 2.5 pomimo niskiej wg mnie temperatury przełączania czekam długo, powiedzmy z 5km od ruszenia, może więcej, denerwuje mnie to bo spala niepotrzebnie benzynę

czy to może być wina termostatu ??

pacjent mondek 98 rok 2.5 benzyna + gaz STAG 300ISA

---------- Post added at 18:41 ---------- Previous post was at 17:20 ----------

chyba jednak nie ma to związku z temperaturą, odpaliłem go i na postoju sobie chodził normalnie, gazowałem i było ok a jak ruszyłem to po jakiejś chwili cyk i zgasło, chyba coś się obluzowało i zwarcie robi tylko co ...

Mariusz_
29-11-2013, 08:16
swoją drogą w niedawno nabytym mondku z silnikiem 2.0 przełączanie na gaz odbywa się niemal natychmiast a w 2.5 pomimo niskiej wg mnie temperatury przełączania czekam długo, powiedzmy z 5km od ruszenia, może więcej, denerwuje mnie to bo spala niepotrzebnie benzynę W V-ce co pamiętam masz temperaturę przełączania ustawioną na 30st a w 2.0 miałem ( teraz Ty masz :hmm: ) chyba 37st. Trochę za długo się nagrzewa no chyba że V tak ma ale wątpię. W tym 2.0 nawet przy -25 to max 2 kilometry i się przełączy na gaz. Może to zależy od ilości płynu jaki się musi zagrzać?

nikolaus87
29-11-2013, 18:16
no i V-ka pojechała na warsztat, będą szukać przyczyny

kordyl
01-12-2013, 14:36
Gdzieś robi Ci się zwarcie i raczej nie nie jest to związane z temp silnika. Od drgań zwiera z masą i wywala bezpiecznik.

Co do V-ki to może źle masz wpięty reduktor i płyn krąży "bokiem".

nikolaus87
21-05-2014, 12:03
zapomniałem o tym wątku, problem został rozwiązany, nawaliła instalacja elektryczna, wiązka z LPG gdzieś się przetarła, naprawili a mondek jakiś czas później został sprzedany.

tak więc do zamknięcia

jarek33
21-05-2014, 12:57
w dziale techniczny tematów nie zamykamy

zawsze jeszcze ktoś może coś dopowiedzieć aby nie zakładać podobnego

nikolaus87
21-05-2014, 13:06
w dziale techniczny tematów nie zamykamy

zawsze jeszcze ktoś może coś dopowiedzieć aby nie zakładać podobnego

człowiek całe życie się uczy, zapamiętam i służę pomocą