PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Skrzynia biegów jaka do 2.0 TDCi . pomocy



darksid3e
09-12-2013, 18:24
Witam dziwnym zbiegiem okoliczności po wymianie przegubu zewnętrznego prawego padł mi przegub wewnętrzny (krzyżak wymieniony) niestety okazało się że uszkodzeniu uległ również mechanizm różnicowy, czeka mnie wymiana skrzyni biegów proszę o pomoc na co zwracać uwagę przy zakupie używki... ? potrzebuję skrzyni do mk3 2003r 2.0 tdci 130 konny silniczek, na allegro jest sporo wersji, spotkałem się ze stwierdzeniami ze skrzynia z tddi to to samo co z tdci?!?, czy moc silnika ma tu znaczenie ?

Swistak
10-12-2013, 12:39
Nie wiem jaką masz skrzynię (ile biegów)? Pięciobiegowa od TDDI podejdzie do TDCI 1 do 1.

darksid3e
10-12-2013, 18:01
skrzynia 5 biegowa... Ceny używek są bardzo różne od 100 zl do 600 zl, nie miałem przyjemności wymieniać skrzyni dlatego moje pytanie odnośnie tego na co zwracać uwagę..? Od byłego pracownika forda dowiedziałem się że skrzynia od 115 konnego będzie pasować do 130 konnego różnica będzie tylko w przełożeniach... Ogólnie skrzyń biegów na allegro jest dość sporo może dlatego że jest to element który jest jednym z najwytrzymalszych co pogłebia moje zdziwienie dlaczego padła... nie było z nia wcześniej problemów, sytuacja w której padła nie mniej dziwna .... skręcone koła na maxa w lewo, ruszanie z 1 fakt dałem sporo gazu bo było ślisko i dziwne chrupniecie... i później stukanie podczas próby jechania do przodu....

Swistak
10-12-2013, 22:50
Zaiste ciekawa teoria o różnych przełożeniach, bo wg. moich informacji różnica jest tylko między 5-cio a 6-cio biegową skrzynią i to tylko na przełożeniu biegu 5-tego. TDDI 115KM, TDCI 115KM i TDCI 130KM mają takie same skrzynie 5-cio biegowe. Różnica jest w DKZ i sprzęgle ale nie w skrzyni. Oczywiście za 100zł-150zł skrzyni bym nie kupił bo chyba gościu nie wie co ma albo nie jest pewny stanu w jakim jest skrzynia.